Minecraft NoWeather Plugin

Byckr

Marangoz
En iyi cevaplar
1
Ruh hali

noweather.png

Minecraft NoWeather Plugin

Merhaba Gamer üyeleri, bugün Minecraft sunucularında yağmurun yağmasını engelleyecek eklentiyi tanıtacağım.
Çok uzatmadan konuya geçelim!

Minecraft NoWeather Plugininin Özellikleri Nelerdir?

Özellikle SkyBlock ve KitPVP türü sunucuların derdi olan yağmurları kesmek için gerekli olan eklentidir. Sunucunuzun lag oranını yükseltmeden, yükle-çalıştır sistemi ile çalışan bu eklenti yağmurları komple kaldırıyor. Bildiğiniz üzere yağmur yağdığında oyuncuların FPS oranı fazlasıyla düşüyor. Bunun yükselmesi için de kullanılabilir. Eklenti kullanmak istemiyorum fakat spawnıma yağmur düşmesin diyorsanız en üst katmana gizli blok koyabilirsiniz. Fakat katmanları çok koymamaya özen gösterin. :)

Minecraft NoWeather Plugininin Komutları Nelerdir?

Bu eklentide bir komut mevcut değil. Aşağıda bıraktığım notu okuduğunuzda hangi haritada yağmur yağsın veya yağmasın ayarını yapabilirsiniz. Hadi devam edelim!

Minecraft NoWeather Plugininin Yetkileri Nelerdir?

Eklenti bizlere sade ayar dosyasının ve sıfır komutun yanı sıra tek yetki ile kullanım hakkı veriyor.
noweather.update: Bu yetkiyi verdiğiniz grup veya oyuncu artık eklentiye ait ayar dosyasını (config) güncelleyebilmektedir.

Minecraft NoWeather Plugininin İndirme Linki

spigotmc.org/resources/>-no-weather-◀-1-8-1-13.46407/

Minecraft NoWeather Plugini Hakkında Düşüncelerim

Eklentinin özellikle skyblock sunucularda kullanılmasının kanaatindeyim. Adanızda fps düşüşüne bağlı olarak ölebilirsiniz.
FPS oranını yükseltici bir eklenti olarak görüyorum. Bu eklentinin 1.8, 1.9 için kullanılan alternatifi de var. Fakat sadece yağmuru kapatmakla kalmıyor her zaman gündüz de yapıyor. Sadece yağmuru kapatacak eklentiyi tanıttım. Sizler hep gündüz olsun hiç yağmur yağmasın diyorsanız aşağıya bıraktığım spoyler içerisindeki eklentiyi kullanabilirsiniz. Hemen hemen her sunucuda kullanılması gerektiğini düşünüyorum.

spigotmc.org/resources/keeptheweather-always-day-noweather.25430/

Ben ayar dosyasıyla uğraşmak istemiyorum. Yorulmak istemiyorum diyen sunucu sahiplerini ise aşağıdaki eklenti heyecanlandıracaktır. Aşağıya bıraktığım eklentiyi kullanarak ayar dosyası yapmadan kullanabilirsiniz. Tek yapmanız, indirip kurmak!

Son olarak son notumuda buraya bırakmak istiyorum.
Eklentiyi kurduktan sonra config dosyasına giriş yapın. Orada worlds: diye bir kısım mevcut. Oraya -Ayberk diye bir şey yazdığınızda sunucunuzda eğer Ayberk adlı bir harita varsa orada yağmur yağmayacaktır. Bence her haritayı ekleyin, oyuncuların FPS oranlarında bir düşüş olmasın. Rahat rahat oyunun keyfine varabilsinler. :)
Artık sunucunuzda yağmur yağmayacak! Hadi kuruluma geçelim.

Minecraft NoWeather Plugininin Kurulumu

Öncelikle yukarıda bıraktığım indirme linkinden .jar dosyasını indirin. Daha sonrasında sunucu klasörünün içerisinde yer alan plugins klasörünün içerisine, indirdiğimiz .jar dosyasını fırlatın. Sunucunuz açıksa konsoldan stop komutu ile sunucunuzu kapatın. Kapalıysa tekrar başlatarak eklentiyi aktif hale getirebilirsiniz. Başka bir ayar yapmanıza gerek yoktur. Ek olarak düşüncelerim kısmındaki eklentiyi de aynı şekilde kurabilirsiniz.

Test Edilen ve Önerilen Minecraft Versiyonları: 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13

Bir konumuzun daha sonuna geldik işte! Artık sunucularınızda yağmur yağmayacak. :)
Farklı konularda görüşmek üzere,
Bycakr

Son düzenleme: