Yardım Minecraft oynarken bi' anda yavaşlıyor.

Azorty

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Başlıkta'da gördüğünüz gibi oyundayken 80 fpsken bi' anda 20 fpse düşüyor ve döndürürken yavaşlıyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Tabii bu 1 dakika falan sürüyor geri düzeliyor ama yine başlıyor ara ara.

Miafu

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bu sorun bende de oluyor.Eğer pcniz hp ise nedeni kesinlikle ısınmadır.İyi forumlar

Azorty

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bu sorun bende de oluyor.Eğer pcniz hp ise nedeni kesinlikle ısınmadır.İyi forumlar

Oyuna girerken neredeyse bütün programları kapatıyorum, sadece lightshot falan açık kalıyor yani ısınacağını sanmıyorum. Bir de hp değil.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
PC hakkındaki bilgiler?
Modlu oynuyorsan mod paketinin bilgileri?
Kaç chunkta oynuyorsun?
Optifine varmı?
Oyunun versiyonu?

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
-PC ile ilgili oluşabilcek sorunlar : PC'n eskidir ve CPU yetmiyordur. Chunkla ilgili bir şey. Chunk yüklerken oyun kasar.
-Modlu oynuyorsan tabi kasıcak.. Birsürü eşya var! PC ne bağlı.
-Chunk miktarı ise 8 Chunk oynuyorsan ve PC Dual CPU gibi birşeyse zorlanabilir.
-Optifine varsa Optifinede Chunk yükleme hızı var. 5 de oluyor çoğunlukla. 5 bilgisayar zorlar. PCn iyise 5 yapmalısın.
-Oyunun versiyonu 1.8 ise bi garip. Fakat 1.16 gibi bir versiyondan kastediyorsan normal. Orada en iyi pc bile ara sıra küçük takılmalar yaşıyor.

Minecraft oynicaksan ekran kartı deyil... CPU almalısın.

Azorty

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
-PC ile ilgili oluşabilcek sorunlar : PC'n eskidir ve CPU yetmiyordur. Chunkla ilgili bir şey. Chunk yüklerken oyun kasar.
-Modlu oynuyorsan tabi kasıcak.. Birsürü eşya var! PC ne bağlı.
-Chunk miktarı ise 8 Chunk oynuyorsan ve PC Dual CPU gibi birşeyse zorlanabilir.
-Optifine varsa Optifinede Chunk yükleme hızı var. 5 de oluyor çoğunlukla. 5 bilgisayar zorlar. PCn iyise 5 yapmalısın.
-Oyunun versiyonu 1.8 ise bi garip. Fakat 1.16 gibi bir versiyondan kastediyorsan normal. Orada en iyi pc bile ara sıra küçük takılmalar yaşıyor.

Minecraft oynicaksan ekran kartı deyil... CPU almalısın.

1600783610963.png

1.16 gibi bir versiyonda oluyor chunk yüklenme hızı kapalı modlu oynamıyorum earthmcde oynuyorum chunk 8

Azorty

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
PC hakkındaki bilgiler? 4 gb ram 1 gb ekran kartı üstteki yanıtta cpuyu attım
Modlu oynuyorsan mod paketinin bilgileri? oynamıyorum
Kaç chunkta oynuyorsun? 8-12
Optifine varmı? var
Oyunun versiyonu? 1.16-1.14

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
PC hakkındaki bilgiler? 4 gb ram 1 gb ekran kartı üstteki yanıtta cpuyu attım
Modlu oynuyorsan mod paketinin bilgileri? oynamıyorum
Kaç chunkta oynuyorsun? 8-12
Optifine varmı? var
Oyunun versiyonu? 1.16-1.14
Dediğim gibi. Ekran kartı pek bir şey deyiştirmez.
CPU'nuzun 2 çekirdeği var. Fakat görünüyorki Chunkları pek yükleyemiyor. Yani chunkları 6-8 arası bırakın. en kötü 4 e alın. Çünkü 1.16 updatesinde deniz updatesi olduğundan normalinkisden KAT KAT KAT fazla yükleme yapıyorsun. Buda Bilgisayarının zorlanmasına sebep oluyor.
Chunk yükleme hızını kıs. Chunkları kıs. Shader kullanma. O zaman performans etkisi olucaktır.

Azorty

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dediğim gibi. Ekran kartı pek bir şey deyiştirmez.
CPU'nuzun 2 çekirdeği var. Fakat görünüyorki Chunkları pek yükleyemiyor. Yani chunkları 6-8 arası bırakın. en kötü 4 e alın. Çünkü 1.16 updatesinde deniz updatesi olduğundan normalinkisden KAT KAT KAT fazla yükleme yapıyorsun. Buda Bilgisayarının zorlanmasına sebep oluyor.
Chunk yükleme hızını kıs. Chunkları kıs. Shader kullanma. O zaman performans etkisi olucaktır.

Cevap için teşekkürler dediklerini deneyeceğim.