Minecraft PE Nether Portalı Nasıl Yapılır?

MySkript

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Beyler minecraft PE'de bazıları nether'a gidilmiyor diyorlar ama gidiliyor tek farkı PC'de yaptığımız portalın aynısını yapmıyoruz bu daha değişik bir şey şimdi öğreticem size ;
ilk olarak nether reactor core yapımı için gerekli malzemelere gelelim ;
1-) 4 tane altın blok (1 tane altın blok 9 tane altın külçesinden yapılır 4 tanesini yapmak zordur 4 tanesi için toplam 36 tane altına ihtiyaç vardır ve 36 tane altın bulmakda kolay değildir)
2-) 14 tane kırık taş
3-) 1 tane de nether reactor core (nether reactor core crafting table'den ortaya ---- elmas yanlara da ---- demir külçesi koyarak yapılır)

yapımlarını yanlarına parantez içinde yazdım ama anlamamak doğal bişeydir tabi biraz karışık anlamayanlar için aşağıda resimle de gösterdim

şimdi ise nether reactor core'nin yapımına gelelim ;
1-) + şeklinde kırık taşları dizelim
2-) sonra köşelerine altın bloklarımızı koyalım
3-) tam ortaya nether reactor core koyalım
4-) köşeleri boş kalacak şekilde tekrar + şeklinde nether reactor core'mizin üstünü kapıyalım

nether reactor core'miz bittiğinde görünümü aynı bu şekilde olucak ;

sonra içteki nether reactor core'mize tıklıycaz ve sonunda welcome to nether !!

nether'a gittiğimizde reactor portalımız kırmızı olacak
ve zombie pigman'lar çıkacak sonra reactor portalımız bize item'ler fırlatıcak
normalde zombie pigman'lara biz bulaşmadığımız sürece onlarda bizee bulaşmazlar ama gittiğimiz ilk anlarda öyle sanmayın bize dalıcaklar
not : (oyun modunuz peaceful'daysa zombie pigman spawnlanmaz)

şimdi gelelim nether reactor core yapmaya ; (yukarıda yazıyla anlatmıştım ama anlamayan oldu diye burda resimli göstermek istedim)

altın blok yapımı ;

nether reactor core yapımı'nı bulamadım beyler üzgünüm detaylıca yazarak anlatıcam onu

şimdi 3 tane elmas 6 tane de demir külçesi lazım ilk olarak
elmasları ortaya 3 lü olarak koyuyoruz yanlarada ---- demir külçesi koyuyoruz ve bize bir nether reactor core veriyor bize
İyi Forumlar...