Minecraft Perma Ban Nasıl Atılır

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali

Merhaba sayın forum ahalisi,
biliyorum, hile yapan oyunculardan sıkıldınız. Biliyorum, reklam yapan kişilerden sıkıldınız. Artık bir çözümü var! Karşınızda "Perma Ban" sistemi!

Ama öncelikle "Ban" nedir veya ne değildir ona bir göz atalım.

Ban şeydir, eee. Ban dediğimiz şey genel kavram olarak yasaklamadır. Yani sunucudan yasaklamadır. Perma bana ise değineceğiz. Ama o genel kavramdı. Şimdi ise Türk gözünden düşünelim. Factionda lapis kazarken hız hilesi açanlara mı dersiniz, savaşta hile açana mı dersiniz, küfür edene mi dersiniz, yoksa reklam yapana mı? Daha çok örneği var ama biz bunları genelleme olarak çoğu yerde görebiliyoruz. Artık sunucu yöneticileri baydığı için genellikle otomatik sistem kullanıyorlardı, ancak Milattan Önce 2016 gibi yıllarda elle banlayan adminler vardı. Bakın dikkatinizi çekerim, elle banlayan adminler vardı. Artık doğru düzgün yetkili bile kalmadı, en azından bazı sunucularda yetkililer görevini yapıyor. Banlandığınız zaman eğer diğer eklentiler yardımıyla kayıt olmayı 1 hesaba sınırladıysanız, o bilgisayarın IP adresi üzerinden bir daha o sunucuya giriş yapılamaz.

Perma ban ise direkt olarak o bilgisayar IP adresinden giriş yapmasını engeller. Komudunu aşağıda bulacaksınız.

Normal Ban - /ban <oyuncununismi> <sebep> sebep bölümünü yazmak zorunda değilsiniz.
Perma Ban - /banip <oyuncununismi> veya /ban-ip <oyuncununipadresi veya oyuncununismi>

PERMA BAN HAKKINDA ÖNEMLİ UYARI
Perma Ban'ı atarken oyuncunun sunucu içerisinde aktif olması gereklidir. Eğer aktif değilse ban atılamaz. Bu sistem mute için de geçerlidir.

Benim görüşümü soracak olursanız, bence banlanacak kişinin yaptığı şeyleri engelleyici bir sistemi sunucunuza koysanız iyi olurdu. Örneğin biri hile açtığında, açar açmaz atar veya banlar ve sizi uğraştırmaz. Veya biri reklam yaptığında sınırsız banip atar ve işi halleder. Eğer hiç uğraşmak istemezseniz sunucu açmayın veya ban atmayın biter gider :)

Sevgili forum ahalisi, uçan ban an itibari ile oyuncuya teslim edilmiştir. Adaleti sağladığınız için teşekkür ederiz, İyi Forumlar!