Minecraft Plotsquared Kullanımı

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali

Minecraft Plotsquared Kullanımı

Merhabalar sevgili okurlar,
Bugün sizlerle birlikte Minecraft Plotsquared Kullanım mevzusu hakkında konuşacağız. Ne bekliyoruz? Konumuza geçelim!

Plugin Nedir?
Minecraft'ın orijinalinde olmayıp, sunuculara ek olarak getirilen sistemleri sağlayan Java destekli bir yazılımdır. Çoğunlukla "Eclipse" platformunda yazılan bu eklentiler, klasik bir sunucuda, sunucu-kalite bakımından en az 25 adet bulunması önerilir.

Plotsquared Ne İşe Yarar?
İleri düzey ve gelişmiş bir Arsa Yönetim eklentisi olan Plotsquared, arsa hakkındaki mevzuların her derdinde deva diyebileceğimiz bir eklentidir. Arsa oluşturma, oluşturulan arsanın büyüklüğü belirleme, oluşturulan arsanın biçimini, kenarındaki belirleyici blokları ve bunun gibi çoğu şeyin yönetiminde bizlere fazlasıyla yardımı olan bu arsa eklentisini, Faction ve Creative sunucusu olan veya açmayı planlayan herkese öneriyorum.

Neden Faction ve Creative?
Bildiğiniz üzere; creative oyununda her oyununun bir arsası bulunur. Ve bu arsada oyuncu; güzel yapılar veya güzel yapıların deneme çalışmalarını yapar ya da yapmaya çalışır. Faction ile Creative'in de ortak yanı budur: Arsa bulundurmaları! Faction'da gerek iksir makineleri, gerek kazılan madenlerin ısıtılma işlemini, oyuncular, genelde arsalarında yaptıklarından, yöneticiler Faction oyununa da arsa eklerler. Ne kadar herkes kullanmasa da, çoğunluk kullanmaktadır.

Temel Plotsquared Komutları

/plot auto Oyuncuya rastgele bir arsa alır.
/plot claim Oyuncunun üstünde durduğu arsayı, oyuncuya satın alır.
/plot delete Oyuncunun arasını, siler.
/plot trust Başka bir oyuncuya, arsaya erişim verilir.
/plot deny Başka bir oyuncudan, arsadan erişimi kaldırılır.
/plot middle Arsa sahibin, kendi arsasının ortasına ışınlar.

Evet, bugün ki konumuz buraya kadardı sevgili okurlar.
En yakın zaman içinde görüşmek üzere!

Red'Queen

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arsa dünyasının nasıl oluşturulacağı bile yazmıyor
Ayrıca çok merak ediyorum "sunucu-kalite" açısından, ne alakası var pluginlerin sayısının?

Alınmaca gücenmece olmasın bu tamamen objektif bir eleştiri, süper editöre göre, süper personele göre; süper amatör bir konu.

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
Arsa dünyasının nasıl oluşturulacağı bile yazmıyor
Ayrıca çok merak ediyorum "sunucu-kalite" açısından, ne alakası var pluginlerin sayısının?

Alınmaca gücenmece olmasın bu tamamen objektif bir eleştiri, süper editöre göre, süper personele göre; süper amatör bir konu.

Yorumun için teşekkür ederim. Daha sonraki konularımda yaptığın eleştiriyi aklımdan çıkarmayarak konumu açacağım.

İyi Forumlar Diliyorum.