Minecraft Plugin kodlamak istiyorum

wernawerff

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhabalar Arkadaslar ben ucretli çalısan bır pluginer olmak istiyorum bunun ıcınde udemy den bazı dıllerı satın almayı dusunuyorum bana hangi dilleri satın almam gerektigini yazarsanız cok sevınırım (lutfen anlamayanlar yazmasın)

Exqarr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Java - JavaScript
Aynı şey sayılırlar ama java daha kapsamlı javascript oyunlarda v.s kullanılır.

drawwdev

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Java - JavaScript
Aynı şey sayılırlar ama java daha kapsamlı javascript oyunlarda v.s kullanılır.

Java ile JavaScript aynı değiller. Minecraft pluginleri ise Java ile yazılır veya Java'nın alt dalları ile bunlar şu şekilde Kotlin, Scala (bunların sayısı artabilir)

cok saolun tesekkur ederim ciddiyim
Eğer hevesin varsa Java'yı ilk başta öğrenmen gerekir, sonradan ise Bukkit Kütüphanesini öğrenmen gerek.
Bukkit kütüphanesine ait bir javadoc: Overview (Bukkit 1.12.2-R0.1-SNAPSHOT API)
Başarılar dilerim iyi çalışmalar.

Exqarr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Java ile JavaScript aynı değiller. Minecraft pluginleri ise Java ile yazılır veya Java'nın alt dalları ile bunlar şu şekilde Kotlin, Scala (bunların sayısı artabilir)

Eğer hevesin varsa Java'yı ilk başta öğrenmen gerekir, sonradan ise Bukkit Kütüphanesini öğrenmen gerek.
Bukkit kütüphanesine ait bir javadoc: Overview (Bukkit 1.12.2-R0.1-SNAPSHOT API)
Başarılar dilerim iyi çalışmalar.

Ben zaten sonraki mesajlarımda belirttim. Ayrıca alıntıladığın mesajda javascript oyunlarda v.s kullanılır dedim. Aynı şeyi tekrar ettiniz.

drawwdev

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben zaten sonraki mesajlarımda belirttim. Ayrıca alıntıladığın mesajda javascript oyunlarda v.s kullanılır dedim. Aynı şeyi tekrar ettiniz.
Arkadaşın sorduğu soruda öyle bir şey yok diye belirttim. Genelde internet'te yanlış algı olduğundan (isimlerinden dolayı) söyleme gereksinimi duydum.

Exqarr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Daha detaylı bir şekilde belirtelim.

Java ve JavaScript arasındaki temel farklar:
  • Java bir OOP programlama dilidir, Java Script bir OOP komut listesi oluşturma dilidir.
  • Java, sanal makinede veya tarayıcıda çalışan uygulamalar oluşturur, JavaScript kodu sadece tarayıcıda çalıştırılır.
  • Java kodunun derlenmesi gerekir, JavaScript kodları metinlerden oluşur.
  • Farklı eklentiler gerektirirler.

drawwdev

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Daha detaylı bir şekilde belirtelim.

Java ve JavaScript arasındaki temel farklar:
  • Java bir OOP programlama dilidir, Java Script bir OOP komut listesi oluşturma dilidir.
  • Java, sanal makinede veya tarayıcıda çalışan uygulamalar oluşturur, JavaScript kodu sadece tarayıcıda çalıştırılır.
  • Java kodunun derlenmesi gerekir, JavaScript kodları metinlerden oluşur.
  • Farklı eklentiler gerektirirler.
JavaScript, Node.Js ile birlikte birçok platform'da çalışmaya başladı. Buda güzel bir detay.

CastielNetwork

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Öncelikle Şöyle söyliyeyim Bir Skripter- Pluginer olmak istersen sana çok bilgi ve çok iyi ingilizce gerekicek
gidip napıcaksın biliyormusun ? ilk olarak eğitim viedolarına bak

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Udemy gibi saçma sapan dolandırıcı sitelerden kurs falan alma. Hele ki böyle saçma bir amaç için. Her şey her yerde yazıyor dökümanları mevcut gidip biraz inceleyip okusan veya youtube'dan 2-3 video izlesen çözersin olayı zaten. Eklenti yazmak için java dili, eclipse programı ve bukkit api ile başlayabilirsin. Java öğrendikten sonra bukkit api ile kod yazmak çok daha basit gelir.