Melihoper

mc.TurkLion.net
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
131453

Minecraft PvPStats Plugin

Merhaba dostlar sunucunuz bir PvP sunucusu mu? Oyuncularınız istatistiklerini görmek mi istiyor? O zaman doğru konudasınız hemen başlayalım.

Eklenti Bilgileri

Bu basit eklenti oyuncularınızın sunucuda ki öldürmelerini, ölümlerini, art arda öldürme rekorunu ve öldürme ölme ortalamasını kaydeder. Bu istatistikler config.yml denilen dosyada muhafaza edinir. Eklenti PvP türü sunucuları için gayet ideal bir eklentidir, çoğu PvP sunucusunun can kurtaranı gibi bir şey diyebiliriz. Tabii ki sadece PvP sunucularıyla kalmıyor Hayatta Kalma , Faction gibi sunucularda bu eklentiyi kullandığına şahit oldum, eklenti cidden basit bir eklenti isterseniz bu tür eklentiyi (Eğer yazılım bilginiz var ise) birkaç saat içerisinde kendinizde kodlayabilirsiniz. Neyse haydi isterseniz şimdi biraz eklentinin özelliklerine vesaire göz atalım :blobwave:
Eklenti Özellikleri
- En Çok Öldürenler Listesi, Ölme Öldürme Oranı, Ölmeden Öldürme Rekoru
- MySQL desteği.
- GUI Özelliği.
- Config ile eklentinin mesajlarını dilediğiniz gibi düzeltme özelliği (Sadece yeni sürüm olan 1.1'de çalışmaktadır)
- İstatistikleri düzenleme komutları eklendi (Sadece yeni sürüm olan 1.1'de çalışmaktadır)

Not: Kurucunun SpigotMC sayfasında bırakmış olduğu bu ufak notu sizlere bildirmek istedim

- Lütfen eklenti hataları ve aksaklıkları için yorumlarda yardım istemeyin
Herhangi bir hata / aksaklık varsa veya yardıma ihtiyacınız olursa, gelip discord'dan bana ulaşın.
(Discord adresi SpigotMC'de mevcuttur.)

Evet bu ufak notu'da okuduğumuza göre biraz komutlardan ve yetkilerden bahsedelim

Eklentinin Oyun İçi Komutları

/stats [player] - Belirlemiş olduğunuz oyuncunun istatistiklerini komutu giren kullanıcıya gösterir.
/stats-edit {player} {add/remove/set} {kills/deaths/killstreak} {quantity} - Belirlediğiniz oyuncunun istatistikleriyle oynamanıza izin verir bu bir Yetkili komutu'dur.
/stats-reload - Komut girildiğinde eklenti kendini yeniler, config'den yapmış olduğunuz değişiklikleri sunucuyu yenilemeden uygulamanıza yarar. Bu komut yetkili komutu'dur yetkisi olmayanlardan başka kimse bu komutu kullanamaz.

Eklentinin Yetkileri

pvpstats.stats - Bu yetkiye sahip olan yetki grubu veya oyuncu sunucu içerisinde /stats [oyuncu] komutunu çalıştırabilir.
pvpstats.edit - Bu yetkiye sahip olan yetki grubu veya oyuncu sunucu içerisinde /stats-edit komutunu çalıştırabilir.
pvpstats.reload - Bu yetkiye sahip olan yetki grubu veya oyuncu sunucu içerisinde /stats-reload komutunu çalıştırabilir.
pvpstats.update - Eğer eklenti güncellenirse bu yetkiye sahip olan yetki grubu veya oyuncular sunucuya giriş yaptığında özel bir güncelleme (update) mesajı & duyurusu alacaklardır, bu tür bir yetki bence sadece kurucuda durmalı daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Eklentinin PlaceHolder'ları

%pvpstats_kills% - Bu PlaceHolder'ı yazdığınız yerde öldürmeler gözükür.
%pvpstats_deaths% - Bu PlaceHolder'ı yazdığınız yerde ölmeler gözükür.
%pvpstats_killstreak% - Bu PlaceHolder'ı yazdığınız yerde art arta öldürme rekoru gözükür.
%pvpstats_kdr% - Bu PlaceHolder'ı yazdığınız yerde öldürme / ölme ortalaması gözükür.

Eklentinin İndirme Adresleri

SpigotMC Direkt İndir:
spigotmc.org/resources/pvpstats-plugin.69984/download?version=288128
SpigotMC:
spigotmc.org/resources/pvpstats-plugin.69984/

Evet arkadaşlar plugin tanıtımımız bu kadardı umarım işinize yarar işinize yaradıysa konumu beğenebilirsiniz, iyi forumlar dilerim. :keyif:

Son düzenleme: