Minecraft server kiralama scripti var mı?

dostluk67

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar. Konumuz minecraft için server açmak . Server kiralama sitelerinden bıktım. Her ay para vermek zor oluyor. Sonra bir ücretsiz hosting servisi veren şirketten hosting aldım ve server dosyalarını bu siteye attım ancak bağlanamadım. Bu şekilde nasıl bağlanacağımı bilen varmı. Bir FTP kullanarak attım ama oyunda açamadım.
İkinci sorun bu server kiralayan siteler gibi scripti olan varmı

ElmasKatili

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
onları WHMCS diye arattırman lazım :)

dostluk67

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Keşke biraz daha açıklayıcı olsaydı. Dediğiniz şeyi arattım google da ama bir şey anlamadım

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir web hosting alıp buradan minecraft sunucusu mu satmak istiyorsun doğru mu anladım? :D Bu şekilde olmuyor o. Yani tabii ki web hosting üzerinden satış yapabilirsin ama minecraft için ayrı bir makinan olması lazım. Makinanın olması da yetmiyor bunu bir verimerkezine bağlaman lazım ki aylık 130-150 tl arasında verimerkezine göre fiyatları değişiyor. Sonuç olarak yine aylık ödeme yapmış oluyorsun.

dostluk67

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Web hosting şirketleri zaten veritabanları var. Benim asıl amacım aslında şöyleydi. Minecraft serverını kendi bilgisayarıma kurmaktansa bir hosting firmasından aldığım alana ftp ile server dosyalarını falan yüklemeyi düşündüm. Hatta bunu denedim ama olmadı.

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Web hosting şirketleri zaten veritabanları var. Benim asıl amacım aslında şöyleydi. Minecraft serverını kendi bilgisayarıma kurmaktansa bir hosting firmasından aldığım alana ftp ile server dosyalarını falan yüklemeyi düşündüm. Hatta bunu denedim ama olmadı.
Bak açıklıyorum ama okumuyorsun. Veritabanından bahsetmiyorum, verimerkezi ile veritabanını nasıl birbirine bağladın :D . Senin o aldığın Web Hosting ile minecraft sunucusu satışı yapamazsın neden?
Birincisi SSH erişimi yok.
İkincisi sana bir IP adresi gerekiyor ancak senin aldığın o IP adresi, bağlanan kullanıcıyı siteye bağlanacak şekilde ayarlandı. Yani sunucu dosyalarını atıp çalıştırsan bile sunucuna yönlendirme yapamazsın. HTTP isteği olarak ele alınır.
Üçüncüsü SSH erişimi olan web hostinglerde ise yeni bir port açamazsın. Bir web sunucusunda sadece web sitesi yayınlayabilirsin.
Dördüncüsü bir web hosting hizmetine maksimum işlemcinin sadece 1 çekirdeği ve 8GB RAM ayrılır ve bu 8GB içerisinde senin dışında yüze yakın websitesi barındırılır. Bunun anlamı 100e bölünmüş işlemci gücü, yani kurup çalıştırmanı geçtim sunucu kesinlikle aktif bir şekilde hizmet veremeden çökecektir, gerek ram gerek işlemci kaynaklı olsun.