Minecraft serverlerinde DDOS oranı ne alemde

KuzuCevirme

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Merhaba

Türkiyedeki minecraft serverlerinin özellikle yüksek paralar kazananların ddos yeme oranları ne alemdedir bilgisi olan yazabilir mi ?

Özellikle türkiye üzerinden makine kiralayan arkadaşların sunucularını merak etmekteyim

KuzuCevirme

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
yüksek paraları boş ver 10 kişilik sunucuya ddos atan geri zekalılar ile dolu bu dünya
10 liraya ddos paketleri oldukça olur.

Genel olarak yüksek paralar kazanan sunucular ddos yediğinde düşüp düşmediklerini merak ediyorum

Yani kendilerini özellikle ' DDOS korumamız var ' olarak pazarlayan mc sunucularını kastediyorum bilgin var mı

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
İlk önce gelip sana bot atıyorlar sonra discorduna gelip aa admin selam sunucu çöktü sanırım ben bot koruma hizmeti veriyorum diyorlar sana 50 100tl ye bir şeyler satmaya çalışıyorlar yok dersen sunucuna sabah akşam saldırı yapıyorlar aldın diyelim korumayı sana daha sonradan güncellemesi geldi 50tl daha atacaksın diye seni sömürüyorlar aslında yükledikleri şey sunucuya "botsentry" :) spigotmc de bakarsan bulursun. ve kesinlikle crash kodlarını clientelerini önlüyebilecegin "CProtector" isimli plugini almanı öneririm.

Son düzenleme:

BayMutlu

Marangoz
En iyi cevaplar
0
OVH almalısın ddos koruması için, ancak ovh de nadiren ddos yiyebiliyor diyebiliyorum.
Son olarak CraftRise, SonOyuncuda bot ve ddos yiyor emin olabilirsin hatta fantazi yapıp hypixele bot atanlarda var :D
CraftRisenin bot yediğini bana discorda göstermişlerdi şimdi atıcağım yenile sunucu listeni demişti
Baktığımda craftrise motd yüklenmiyordu

KnightNetWork

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kısaca açıklayayım.

OVH, CloudFlare veya DGN ile korunmazsan voxility seni DDoS dan pek kurtarmıyor.
Her gün gelişen bot saldırıları ve bot saldırı siteleri artıyor. Hem saldırırlar hem de sana blacklist satarlar.
Ha birde tek başına millete saldırıp koruma satanlar var onları hiç saymıyorum bile bas bayağa zorbalık.
Ayrıca her gün birbirinden farklı çıkan veya rename yapılmış clientler var. Onlarda zaten korunmasını bilmezsen ayrı bir dert.

Son diyeceğim, her gün birbirinden farklı saldırı türleri ürüyor ve çözümleri için sunucuyu çok kısıtlaman gerekiyor.

DDoS'dan konusundan biraz çıktım ama bilgilendirmek amaçlı :)

Voxility: Saldırı geldiğinde sunucunu ülke dışına kapatan bir DDoS koruması.

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Son oyuncu saldırı yiyip çökmesi Google'un saldırı yemesi gibi bi şey. Adamlar paranoyak mıdır nedir her şeyi düşünmüşler işsizler herhalde.

Geçenlerde CraftRise çöktüğünde CraftRise ile ilgisi yoktu Rabisu komple gitmişti zaten. O büyük sunucuların çökmesi çok zor. 1 hafta kapalı tutsan bile açılıp 2 haftada 3k online toplarlar gereksiz.

KuzuCevirme

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Son oyuncu saldırı yiyip çökmesi Google'un saldırı yemesi gibi bi şey. Adamlar paranoyak mıdır nedir her şeyi düşünmüşler işsizler herhalde.

Geçenlerde CraftRise çöktüğünde CraftRise ile ilgisi yoktu Rabisu komple gitmişti zaten. O büyük sunucuların çökmesi çok zor. 1 hafta kapalı tutsan bile açılıp 2 haftada 3k online toplarlar gereksiz.
google cloud sunucum var yıllardır kullanıyom yeni hesap kart ile ve ddos geçiriyor.ddos koruması için özel bir çaba harcanmamışsa zor

ovh ddosunu öyle internetten paket alıp geçemezler. gidicekler özel script bulup birkaçtane sunucudan kendisinin atması gerekiyor kısacası türkiyedeki oyun sunucuları için %100 kesin koruma anlamına geliyor bence

size bir sorum daha olacak

8 gb ramli bir ovh nin gaming sunucusuna 150 lira verilir mi ? kesin ddos garantisi de verse hizmet sağlayıcı ?

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Google dediğimde cidden bunu mu anladın.

GLORYWebscript

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Eğer gidip de VPS vereceklerse (çekirdekler paylaşımlı, ram boştayken diğer sanal makinelere ihtiyaç halinde veriliyorsa) 80 TL'den fazla vermeyin. Ama her türlü işinizi görecektir bungeecord için. Yine de paylaşımlıysa daha uygun bir yerden almanızı tavsiye ederim.

Haa unutmadan. Türkiye'de athost zuthost tarzı hosting firmaları VDS diyip VPS veriyor. Türk firmalarına da fazla güvenmeyin.

KuzuCevirme

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Eğer gidip de VPS vereceklerse (çekirdekler paylaşımlı, ram boştayken diğer sanal makinelere ihtiyaç halinde veriliyorsa) 80 TL'den fazla vermeyin. Ama her türlü işinizi görecektir bungeecord için. Yine de paylaşımlıysa daha uygun bir yerden almanızı tavsiye ederim.

Haa unutmadan. Türkiye'de athost zuthost tarzı hosting firmaları VDS diyip VPS veriyor. Türk firmalarına da fazla güvenmeyin.
Ben vds için konuşuyorum. vps lerde centos bile kullanırken sıkıntılı oluyor bu şekilde düşünüldüğünde 150 lira fazla bir para mı yoksa normal veya az bir para mı ? Kesinlikle ddos garantisi verildiğinde para iadeli vs ?

GLORYWebscript

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ben vds için konuşuyorum. vps lerde centos bile kullanırken sıkıntılı oluyor bu şekilde düşünüldüğünde 150 lira fazla bir para mı yoksa normal veya az bir para mı ? Kesinlikle ddos garantisi verildiğinde para iadeli vs ?
Kaç çekirdek ayırıyorlar? 4 Çekirdek 8GB ise gayet güzel bir fiyat verilmiş. Ama bungeecord için 2 çekirdek 4GB da yeterli bir miktar olacaktır.

KuzuCevirme

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Kaç çekirdek ayırıyorlar? 4 Çekirdek 8GB ise gayet güzel bir fiyat verilmiş. Ama bungeecord için 2 çekirdek 4GB da yeterli bir miktar olacaktır.
max 2 çekirdek olarak alınır mı ? sunucuda her şey scriptten ibaret olmadıkça bir problem çıkmaz diye düşünüyorum

GLORYWebscript

Marangoz
En iyi cevaplar
0
max 2 çekirdek olarak alınır mı ? sunucuda her şey scriptten ibaret olmadıkça bir problem çıkmaz diye düşünüyorum
2 çekirdek 4GB şeklinde ayıramıyorlarsa muhtemelen VPS'tir, uzak durmanızı tavsiye ederim. Aynı sunucuyu zaten OVH'tan kendiniz alabilirsiniz daha ucuza. 4GB veya 8GB arasında hiçbir performans farkı olmayacaktır garanti ederim. "RAM Arttır" Hosting firmalarının müşteriyi daha fazla yolma yöntemidir. 4GB gayet yeterli.

Red'Queen

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çok fena durumda herkes server yakıyor
Ddos atmaya bayılıyorlar