Minecraft Skinlere Şeffaf Gözlük Yapma

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiş.

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Minecraft Skinlere Şeffaf Gözlük Yapma

Öncelikle gözlük eklemek istediğiniz skini indirin.
Skindex yardımı ile karakterinize herhangi bir renkte gözlük çizin. Skinin 2. katmanına yani OVERLAY kısmına çizmeniz gerekiyor. (Her renk olabilir sonuçta şeffaflaştıracağız, siyah bile şeffaf görünecek.)

D76o31.png

Skini indirin, skin böyle görünmeli:
Oo9JZP.png

Daha sonra çizim programı indirmeniz gerekecek. Size Gimp 2 öneriyorum.

Gimp'i açıp indirdiğiniz skini Gimp'e yükleyin.
1-Fırça boyutunu Size 1 olarak ayarlayın.
2-Yandan pembe silgiyi seçin.
3-Gözlüğü çizdiğiniz yere zoomlayın.
4-Silgi ile şeffaflaştıracağınız yere birkaç kere dokunun.
5-Onun ayarına siz karar verin ama yeterince şeffaf olduğundan emin olunca artık skin hazır, png dosyası olarak kaydedip oyuna geçirebiliriz.

9mqvd3.png

Nasıl PNG olarak kaydedilir?
1-Gimpin sol üst kısmında file(dosya) yazıyor. Ona tıklayın.
2-Seçenekleri incelerseniz Export as(dışa aktar) yazısını görürsünüz.
3-Açılan ekranda üstte yazan uzantının yanına .png ekleyin
4-Bilgisayarınızdaki herhangi bir yere kaydedin.

nOmYl0.png

Artık skininiz hazır! Minecraftın resmi sitesinden veya orijinal launcherden skininizi yükleyip kullanın. (Premium hesap gerektirir.)

Resmin çekildiği harita ''Always Building'', onunla da ilgili bir konum var inceleyebilirsiniz. https://forum.gamer.com.tr/konu/minecraft-always-building.387148/

EP6Q2Z.png

Son düzenleme:

Bolonezella

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Uuu... Bak bu konuyu beğendim sağ ol. (Neden aklıma gelmedi :pof: Sanırım olmaz diye düşündüm :( )

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir soru soracağım.
Skin yaparken skinin kendisi bir de katman olur.(Katman dediğim ek olarak şapka falan yapılır, o anlamda) o dediğim katmana mı yapıyoruz yoksa skinin kendisine mi yapıyoruz? Yanlış görmediysem skinin kendisine yapılıyor ama emin olmak istedim.
Bunun dışında güzel bir bilgi, teşekkür ederim.

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Bir soru soracağım.
Skin yaparken skinin kendisi bir de katman olur.(Katman dediğim ek olarak şapka falan yapılır, o anlamda) o dediğim katmana mı yapıyoruz yoksa skinin kendisine mi yapıyoruz? Yanlış görmediysem skinin kendisine yapılıyor ama emin olmak istedim.
Bunun dışında güzel bir bilgi, teşekkür ederim.
Skinin dışındaki katmana yapacaksın yani Overlay kısmına, skinin kendisine yaparsan gözü nereye yapacaksın :D

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Skinin dışındaki katmana yapacaksın yani Overlay kısmına, skinin kendisine yaparsan gözü nereye yapacaksın :D
Gerçi o da doğru onu düşünemedim.Konuda bilgi olmayınca(Resimden bahsetmiyorum yazı olarak bir bilgi yok), birazda benim bu konular hakkında pek bir bilgim olmayınca sonuç olarak bu soru ortaya çıkıyor.
Teşekkür ederim. :şapka:

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Gerçi o da doğru onu düşünemedim.Konuda bilgi olmayınca(Resimden bahsetmiyorum yazı olarak bir bilgi yok), birazda benim bu konular hakkında pek bir bilgim olmayınca sonuç olarak bu soru ortaya çıkıyor.
Teşekkür ederim. :şapka:
Anlaşılmayacağını ben düşünmeliydim. Konuyu düzenledim. :)

EfeOyunda

EfeOyunda YouTube
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Şeffaf gözlük moda oldu sanki hypixelde herkes editlemiş falan. Ama bayağı iyi bende yaparım :D

KatilDede

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Biraz eski bir konuymuş ama şu an bana çok yardımcı oldu. Bir cilt düzenleyerek gözlük ekledim ve çok hoş bir görünümü oldu. Teşekkürler :)

Melihoper

mc.TurkLion.net
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Hata veriyor yapamadım :/ skin yapma programını yüklemiyor

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Hata veriyor yapamadım :/ skin yapma programını yüklemiyor
Skin yapma programı yok, site üzerinden yapıyorsun. Eğer bahsettiğin program gimp ise verdiği hatanın ne olduğunu bilmiyorum. Tam olarak hata ne?

Melihoper

mc.TurkLion.net
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Skin yapma programı yok, site üzerinden yapıyorsun. Eğer bahsettiğin program gimp ise verdiği hatanın ne olduğunu bilmiyorum. Tam olarak hata ne?
Düzelttim hocam özelden bir şey konuşabilir miyim sizle acaba önemli.