Minecraft Spawner Alma

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Logo.png
MinecraftTürkiye4.jpg

Minecraft Spawner Alma

Minecraft Spawner Nasıl Alınır?

Bugün N'apıyoruz ?
Bugün eskiden pek kullanımına alışık olmasak da son zamanlarda özellikle "SkyBlock" sunucularında göre göre göz aşinalığı edindiğimiz o sihirli spawnerleri ele alıyoruz! Eğer 1 lira farkla çift kaşarlı tostunuz hazır değilse almanız için biraz bekliyorum yalnız çabuk olun çünkü şov başlamak üzere.
Evet dostlar! İşte şov başlıyor.

Bilgilendirme
Hiç düşündünüz mü adı nereden gelmektedir bu blokların ? Biz sizin için düşündük. Spawn İngilizcede "yumurtlama, ortaya çıkarma" demektir. -Er ekide o işi yapan anlamını sağlamaktadır. Topluca baktığımızda spawner kelimesinin meali göreviyle de örtüştüğü gibi ortaya çıkaran demektir.

Spawnerler İle Neler Yapabilirim ?
Spawnerler ile Minecraft'ta entity diye tabir ettiğimiz her şeyi belli bir lokasyonda canlandırabilirsiniz. Tabii bununla hayal gücünü de birleştirince ortaya akıl almaz şeyler çıkabiliyor. Örneğin:Mob arenalar, otomatik evler, pvp geliştirme yerleri... Hal böyle olunca tek limit siz ve hayal gücünüz gibi görünüyor. Peki o soruyu duyar gibiyim. "Entity nedir ?" İşte entity ne demek.

"Entity -> Momentuma sahip olan olan her türlü Minecraft objesine denmektedir. Bu bir oyuncu, iskelet, inek, yerde duran bir item, zombi yahut düşen bir kum olabilir fakat unutmayın ki kum ya da benzeri bloklar düşerken entity konumundadırlar ama zemin ile temas ettikleri an artık bir block haline gelir ve entity olma özelliğini kaybederler."

Peki Spawnerleri Nasıl Alacağım ?
Spawnerleri kullanırken dikkatli olmak gerekir zira kontrol edemeyeceğiniz kadar çok koyarsanız yaratacağı entityleri öldürmek uzun sürebilir.
(Tüyo: böyle bir durumla karşılaşırsanız /kill @e[type=!Player] komutu faydalı olabilir.) Öncelikle spawner almak için "/give @p minecraft:mob_spawner" komutunu girmeniz gerekmekte. Bu komutu yazdığınızda sadece boş bir spawner elde edersiniz. Daha sonra elde ettiğiniz spawneri istediğiniz bir yere koymanız gerekmekte. Koyduysanız şimdi sıra en büyük meselede: İçine koyacağınız şeyi belirlemek. Aslında bunu yapmak çok da zor değil eğer yazdıklarıma harfiyen uyarsanız. Creative (yaratıcı) modda iken koyacağınız entitynin yumurtasını alıp spawnere sağ tıklamak spawnerin yumurtlayacağı entityi belirlemek için kâfi gelecektir. Bu kolay ve hızlı olan yöntem. Bir de üst üste binmiş, kafasında blok olan, zırh giyinmiş, renkli ismi olan yahut buna benzer bilumum değişik özellikli entity yumurtlamasını isterseniz biraz dataTag bilmeniz gerekmekte. Lakin siz derseniz ki bizim zamanımızda dataTag mı vardı ?
Ona da bir çarem var dostlar. "Online Spawner Generator"lar. Siz sadece istediğiniz özellikleri seçiyorsunuz. O size gerekli olan komutu yaratıyor. Daha sonra siz o komutu bir komut bloğuna koyup aktif ediyorsunuz. Bu kadar basit !

Online Spawner Generator
İşte 6 Adımda Online Spawner Generator'ler nasıl kullanılır.
1. Adım İlk önce hemen şuradaki linkten siteyi açıyoruz. Aha şurada hemen aşağıda
minecraft.tools/en/spawn.php
2. Adım Karşımıza üç seçenek çıkıyor "command /summon " "Create a spawn egg" "Create a mobspawner" biz bunlardan "Create a mobspawner"a tıklıyoruz
3. Adım Açılan yerde özellikler ihtiyacımız olan şekilde ayarlıyoruz.
4. Adım "Generate The Command" butonuna basıyoruz.
5. Adım En altta bize yarattığı komutu kopyalıyoruz.
6. Adım o komutu bir komut bloğuna koyup çalıştırıyoruz. (Çalıştırmak için komut bloğunun yanına redstone block koymanız yeterli olacaktır.)

Ekroş Alıntısı.PNG

MinecraftTürkiye10.jpg

imza beyaz arka planlı.png