Minecraft Sunucu Fikri > "Gerçekçi Köy Hayatı"

Sizce bu tür bir sunucu kurulmalı mı ?

• Evet klasik sunuculardan bıktık!

• Hayır klasik sunucularda oynamaya devam!

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Antnms

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Merhabalar 3 sene önce forumda bu tür sunucular açıyordum ancak çok az katılım olduğundan iptal ediyordum. Şimdi ise tekrar minecraft'a döndüm ve forumun baya değiştiğini gördüm en azından yeni insanlar katılmış bende geri döndüm. Ve aklımdaki eğlenceli projeyi tekrar denemek istedim.

Sunucumuz şu şekilde, ufak bir köy var bu köyün muhtarı bekçisi köylüsü v.b gibi insanları var bir arada yaşıyorlar. Ve bu köyde kanunlar cezalar suçlar var ( Modern roleplay ile karıştırmayınız ) ConconCraft'a benziyor diyebilirsiniz ama bu çok farklı bunun belli bir sınırı var baya büyük sistem şu şekilde işliyor siz köyde yaşıyorsunuz gerçekçi bir yaşam gibi okul hastane v.b alanlar var.

Ve bu köyde kayıtlısınız sizden gerçek zamana göre vergi alınıyor. Ve siz bu vergiyi ödemek için devlet memuru yada özel işçi olabilirsiniz. Veya Ruhsat alarak odun kesimi yapabilirsiniz. Tabii ki de ruhsat v.b izinler almak zorundasınız suç işlerseniz devlet memuru olan bekçiler sizi yakalarsa mahkemeye gönderir ve orada yargılanırsınız suçunuza göre para veya hapis cezası alırsınız. Muhtar, bekçi, doktor, v.b gerçek meslekler var ve bunların her birinin bir görevi var.

Örneğin muhtar vergi oranlarını ayarlar. Devleti yönetir. Memur alımı yapar. Bekçi güvenliği sağlar bir nevi polis asker gibi ve köye hangi ürünün girip çıktığını kontrol eder denetim yapar. Ceza işleyenleri cezalandırır. Ve eğer ki bekçi rüşvetçilik yaparsa veya torpil yaparsa muhtar tarafından para cezasına çarptırılır ve görevinden atılır. Onun yerine gönüllüler alınır ve parkur v.b sınavı aşarak bekçi olabilirler. Bekçilerin iyi maaşları vardır.

Aşağı yukarı bu şekilde köy sürekli gelişecek yeni insanlar katılacak iş yeri açabileceksiniz. Veya gerçek para karşılığında ufak bir meblağ ile kendi komşu köyünüzü açıp buranın muhtarı olabilirsiniz. Size ve kanunlarınıza bizim köyümüz karışamaz. Bu şekilde işliyor Sunucu ve köyler arasında savaşta olabilir. Ticaret yolları mevcut demir yolları v.b

Sadece ciddi şekilde rpg oynamayı sevenler katılsın bu klasik bir survival değil ceza yedikten sonra bırakanlar oyunu bilmeyenlerdir. Rpgde bu olmalıdır. Bu gibi birçok meslek dalı vardır. Ve Muhtar dahil kimse gamemode kullanmaz. Gamemode yasaktır sunucuda sunucu kurucusu dahil gamemode kullanmaz. Bildiğimiz survivalın yerleşik bir biçimde yaşanmasıdır.

Okuduğunuz için teşekkür ederim eğer katılmak isterseniz lütfen cevap yazın ve fikirlerinizi yazın ona göre ben sunucuyu kuracağım. Merak etmeyin bu sunucuyu kısa sürede çok kaliteli bir şekilde kurabilirim. Çünkü rpg konusunda 2 yıllık bir deneyimim var çok iyi rpg sunucusu kurabilirim. Bu sunucuda devlet memurları dahil suçlu olabilir. Onların suçu kanıtlarla muhtarlığa bildirilirse memurlar cezalandırılır. Ve vergi oranlarını v.b muhtarın kontrolunu dahi beğenmesseniz isyan başlatarak yeni muhtar seçebilirsiniz.

Son düzenleme:

Antnms

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Güncel düşüncelerinizi bekliyorum..

gunwiggle

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel düşünce ama şu kısmı anlamadım: "...yönetim ekibi tek kişi olduğu için (ben) yönetim ekibi söylenmiyor." bu ne demek?

Antnms

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Güzel düşünce ama şu kısmı anlamadım: "...yönetim ekibi tek kişi olduğu için (ben) yönetim ekibi söylenmiyor." bu ne demek?

Hemen açıklayayım efendim kuralları okuduğumda yönetim ekibinin açıklanması bir kural olarak belirlenmiş bende kural ihlali yapmamak adına böyle bir şey yazdım.

Antnms

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bu sunucuya katılmak isteyenler özel mesaj ile bildirirlerse sevinirim. Discord davetiyesi gönderilecektir.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ne yazdığını okumaya üşendim ama köy, kasaba kurmak istiyosan her tatilde survival sunucularda köy kuruyoruz gelebilirsin. Yaptığımız şey rol değil ama sunucuda gelişmeyi hedefliyoruz hem ticari hemde pvp açısından. Özellikle savaşmakta ve savunmakta iyiyiz aramızda redstoneda iyi kişilerde var tabi madencisi gezgini hepsi var biraz kalabalığız ama 20-25 falan :D. (Bu 5.kuruluş olucak)

Antnms

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ne yazdığını okumaya üşendim ama köy, kasaba kurmak istiyosan her tatilde survival sunucularda köy kuruyoruz gelebilirsin. Yaptığımız şey rol değil ama sunucuda gelişmeyi hedefliyoruz hem ticari hemde pvp açısından. Özellikle savaşmakta ve savunmakta iyiyiz aramızda redstoneda iyi kişilerde var tabi madencisi gezgini hepsi var biraz kalabalığız ama 20-25 falan :D. (Bu 5.kuruluş olucak)

Mucosoftun ki mu yoksa ayrı olarak mı bende gelmek isterim tabii ki :D

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Mucosoftun ki mu yoksa ayrı olarak mı bende gelmek isterim tabii ki :D
yok sürekli farklı survival sunucularda kuruldu köy fakat son kurduğumuz sunucu cidden kaliteliydi ve tekrar açılıcak 15 tatilde orda kurucaz. Tekrar hatırlatmak istiyorum amacımız rol yapmak değil köy kurmak geliştirmek ve savaşmak kabul ediyosan beğen atarım discord

Wotline

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu fikir bende de vardı fakat inan bana istediğin oyuncu kitlesi yok, bi dallama çıkıp balık tutarken zar atalım der keyfin kaçar