Yardım Minecraft Sunucum Kendi Kendine Kapanıyor.

Süleyman_Kaan_Yakaze

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaşlar sunucuma giriyorum genelde 2 saat arayla sunucu "zaman aşımına uğradı" diyor panele baktığım zaman panel donuyor komut kullanılmıyor. Nasıl Çözebilirim Ram 2Gb RAM'den dolayı oluyor demenize gerek yok server 1 aydır açık ve son 1 haftadır olmaya başladı Yardim ederseniz sevinirim İyi Günler.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Timings, bu olay yaşanırken ki TPS değerleri, log dosyaları gibi bazı bilgiler, raporlar verebilirsen daha fazla yardımcı olabiliriz. "Zaman aşımına uğradı" hatası sunucu ve istemci (client, oyun) arasındaki bağlantı koptuğunda (sunucu veya istemci uzun süre paket alış-verişi yapamadığında) sunucu veya istemci taraflı (hangisinin bağlantısı koptuğuna dayanarak) oluşan bir hatadır.

Mesela eğer istemci sunucuya 30 saniye boyunca keep-alive dediğimiz paketi yollamaz ise sunucu istemciyi kickler, yani atar. Bu durumda istemciyi kullanan oyuncunun interneti gitmesi muhtemeldir.

Diğer bir durum ise sunucunun istemciye 30 saniye boyunca keep-alive paketini atmaması. Bu durumda da istemci aynı işlemi yapar ve kendini sunucudan atar. Bunun amacı oluşabilecek daha büyük sorunları engellemektir.

Büyük ihtimal sizin durumunuzda durum 2. durum, yani sunucu taraflı bir problem, çünkü panele baktığınızda panelinde donduğunu komut kullanılamadığını söylemişsiniz, bu durumda da en başta yazdığım bilgiler olmadan net bir çıkarım yapamam.

Süleyman_Kaan_Yakaze

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
log'u buraya atamıyorum izin verilmiyor diyo discord istersen vereyim ordan daha rahat konuşuruz?

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
log'u buraya atamıyorum izin verilmiyor diyo discord istersen vereyim ordan daha rahat konuşuruz?

Sunucunuzun ana klasöründen logs/latest.log dosyasını herhangi bir metin editörü ile açıp tüm içeriği kopyalayıp mclo.gs - Paste, share & analyse your Minecraft server logs sitesine yükleyip linkini buraya atabilirsiniz.

Timings raporu almak için de bu konuya bakabilirsiniz. Timings raporları genelde lag sorunlarını tespit etmek için kullanılsa da, yüksek ihtimal zaman aşımı hatası da belli bir donmadan, keep-alive paketlerinin geç gitmesinden kaynaklanıyor.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
latest.log bu Spigot server log [#347kYSl] - mclo.gs
bakatsaniz sevirinim hatayı neden alıyorum anlamadim Discordum: Kaan1907GFB#9544

Attığınız logda bir crash, kritik hata yok. Timed out / zaman aşımı hatası da göremedim. Sunucuyu yeni açtıktan sonra attınız logu sanırım. Yinede bir de timings atarsanız daha iyi olabilir. Genel olarak yapabileceğim öneriler şunlar:

Spigot yerine TacoSpigot kullanın: https://ci.techcable.net/job/TacoSpigot-1.8.8/lastSuccessfulBuild/artifact/build/TacoSpigot.jar
Skript sürümü olarak dev25 yerine dev36 kullanın: https://github.com/SkriptLang/Skript/releases/download/dev36/Skript.jar

Ekstra olarak LeaderHeads eklentiniz leak, leak eklentiler bu tür problemler çıkarabiliyor. Orijinalini satın almanız tavsiyem.