Minecraft Sunucusu Açacağım Fikirlerinize Açığım

ibrahimenesduran

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba saygıdeğer Gamer.Com.Tr üyeleri;
Öncelikle sizlere kısaca kendimi tanıtayım. 18 yaşındayım. 2 hafta sonra üniversite sınavına gireceğim. İnşallah iyi bir derece yapabilirsem üniversitedeyken yapmak istediğim bir hayali gerçekleştireceğim. Yani kaliteli bir sunucu açmayı planlıyorum.
Minecraft ile tanışmam 2014 yıllarına dayanıyor. O zaman arkadaşlarımızla neredeyse hiçbir şey bilmeden başladığımız serüvene YKS sınavı yüzünden ara vermiştim. O serüvende bir tane sunucunun ortağı olarak başladım. Ortağımla yaklaşık 1.5 yıllık kaliteli bir sunucu deneyimi yaşattık sonra sunucuyu o zamanlar için cüzi bir miktar ile satışa sunduk ve sattık. Şimdi ise ben artık bu yarıda bıraktığım serüvene daha kaliteli bir sunucu açarak siz değerli arkadaşlarıma sunmak istiyorum. İlk etap olarak tek bir konsept üzerine açmayı planlıyorum. Belli bir kişi sayısına ulaştıktan sonra yanına başka konseptler de ekleyerek kalite bir hub sunucuya çevirme niyetindeyim. tabii ki benim sınav yüzünden ara verdiğim dönem de çok fazla şey değişmiş. Bu yüzden bazı fikir eksiklerim var. Sizin de fikirlerinizi öğrenmek istedim.
Bütçe konusunda fazla bir sıkıntım olmamakta birlikte. Çok uzun süreli bir sunucu olmasını hedefliyorum.

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
İnsanlar üniversiteye gidince dünyayı gezmeyi dil öğrenmeyi ve bir enstrüman çalmayı öğrenmeyi düşünür sen minecraft serveri açmayı hayal etmişsin ve açacam diyorsun biraz komik :D tavsiyem üniversitede kendine bir şeyler katabilecek bir hobi seç

ibrahimenesduran

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
İnsanlar üniversiteye gidince dünyayı gezmeyi dil öğrenmeyi ve bir enstrüman çalmayı öğrenmeyi düşünür sen minecraft serveri açmayı hayal etmişsin ve açacam diyorsun biraz komik :D tavsiyem üniversitede kendine bir şeyler katabilecek bir hobi seç
Komik duruyor evet haklısın. Ama üniversite de minecraft üzerinden başka planlarım da var. Emperyalist devletler tarzı diyeyim. Amaç biraz pazar kitlesi oluşturmak. Sunucu açmak da en kolay yolu olacak.

AnadoluHost

Anadoluhost.com.tr
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Bende Üniversiteye başlıyorsan sunucu açmamanı tavsiye ederim. Kitle falan oluşturmak istersen ne bileyim Discord botu falan yaz ^^ 800 1000 sunucudaki onbinlerce kişiye reklam yapabilme kapasiten olur. Amacın para ise farklı konseptler deneme ve macera arama, TR'de konsept sunucular tutmamakta.

ibrahimenesduran

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bende Üniversiteye başlıyorsan sunucu açmamanı tavsiye ederim. Kitle falan oluşturmak istersen ne bileyim Discord botu falan yaz ^^ 800 1000 sunucudaki onbinlerce kişiye reklam yapabilme kapasiten olur. Amacın para ise farklı konseptler deneme ve macera arama, TR'de konsept sunucular tutmamakta.
Evet konsept sunucular nedense Türkiye de istediğimiz kapasiteye ulaşamıyor. Bu konuda haklısınız. Discord botu yazma fikri de aklımda. Amacım çoğunlukla para değil açıkcası. Ek gelir kaynaklarına sahibim. 3 arkadaş bu planın içindeyiz. Kendi yeteneklerimizi ortaya çıkarmak biraz da amacımız. En kolay yol bu gibi gelmişti. Yorumunuz için teşekkürler :1:

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
eğer 3 kişi iseniz kendi ve kodlama bilgisine sahipseniz oyun yapmayı deneyebilirsiniz ? hem size iyi bir kazanç sağlayabilir hemde hayalinizi o oyuna yansıtabilirsiniz.

Spankly

Play.Agoranw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaşım öncelikle inşallah güzel bir üniversite kazanırsın konunada gelicek olursak.

Bizde 4 kişiyiz 3 ümüz üniversite 2 ve 3. sınıfız yani bu işlerin yaşı olmuyor, hayalinde aklında varsa devam etmelisin içinde kalıcağına en iyi yol bu oluyor.

Sana önerim forumları bi gez son nesil ne var ona göre hareket et çünkü her geçen gün sunucular açılıyor ve premium hesabın varsa yabancı sunucuları biraz dolaş ilham al sonra kendi 'fikirlerinide katarak' bir sunucu çıkarmaya çalış.
İyi bir skyblock açarsan diğer sunuculardan farklı ve güzel bir reklam yaparsan tutacağını düşünüyorum çünkü bizim türk oyuncuları biraz skyblock delisi diyebilirim. Skyblock düşünmüyorsan da güzel P2W olmadan özel eventler ve özelliklerle survival sunucusuda açabilirsin benim yaptığım gibi.

Hayatında başarılar hayallerinden vazgeçme bir kere geliyorsun bir kere yapıcaksın zaten. :1:

NOT : Üniversitede öyle 7/24 arkadaş ortamıda olmuyor okulun erken bitiyor genelde sonra makara muabbet yapıp odalara çekiliyorsun kız ortamın olursa akşamları arada kafeye gidiyorsun ve buda kyk bitene kadar sürüyor ondan sonra full odandasın o sıra sunucuyla ilgilenirsin ve 3 ortaksanız gözün arkadada kalmaz sen girmezsin onlar girer.