Minecraft sunucusumu açmak istiyorsun çabuk buraya bak !

BayScript

! iMatkapYT#1672
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sunucumu açıcaksanız doğru yerdesiniz.

Bu konuda size sunucu açmak için neler gerektiğini söyleyeceğim.Sunucu açmak sizin zannediğiniz kadar kolay bir iş değildir,sunucuyu açmak için bir adet hosting lazım size önerdiklerim ise şunlar ;

1-Batihost(http://batihost.net)

2-Keyubu(Keyubu)

İlk defa sunucu açacaklara bu hostingleri tavsiye ederim , tavsiye etmemim nedeni ise hem ucuz , kullanımı kolay ve hazır pluginler barındırmasıdır.

İlk adım :

İlk olarak hostingden sunucuyu alırken 2 GB üstü bir paket almanızı tavsiye ederim aksi takdirde LAG yapabilir.

Sunucumuzu aldıktan sonra ilk olarak bir adet builder tutmanız veya sunucunuz için spawn yapmanız gerekir.
spawnı nasıl yapıcagınızı planladıktan sonraki ilk işiniz pluginler olacaktır.Pluginler sunucunun beyni diyebiliriz onlar olmassa
sunucu birşeye benzemez , internete sunucu paketleri diye aratmayınız.Parayla veya bi kaç bir şey biliyorsanız kendi paketinizi kendiniz yapmalısınız aynı şekilde internetten spawn için harita indirmemelisiniz.Pluginler bittikten sonra sunucu warplarını yapmalısınız.
Unutmayın bir sürü gereksiz plugin kullanmayın lag yapabilir.

İkinci adım :

Sunucunuza bir adet websitesi açınız ve siteyi sunucuya bağlayınız.Bunun sayesinde internetten vip ve eşya satışı yapabilirsiniz.
Sizin için önericeğim vip fiyatları

Vip 5TL(AYLIK)
Vip+ 10TL(AYLIK)
MVİP 15TL(AYLIK)
MVİP+ 20TL(AYLIK)

Fiyatı çok pahalı yaparsanız kimse vip almaz buna özen gösteriniz.

Üçüncü Adım :

Sunucuyu ve web siteyi açtınız fakat oyuncu gelmiyormu , hemen bir adet reklamcı bulun bu size birazda olsa 5 oyuncu sağlayacaktır.
Hemen sonra ise bir adet Youtuber/Yayıncı tutmaktır bu ise max 20 oyuncu sağlayacaktır ve unutmayın bu size biraz pahalıya patlayabilir.

Konumuz bu kadar

İletişim :

Atilla - xMatkapYT#3901

gamet

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
3. adımda reklamcı tutmakdan bahsediliyor reklamcılar sunuculara girip sizin sunucunuzun reklamını yapar buda hak yemek demektir ve yt ler reklam işinde yüzlerce tl istemiyor 10k abonesi olan birisine yaptırırsa max 50tl ye haleder bu işi

BayScript

! iMatkapYT#1672
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
3. adımda reklamcı tutmakdan bahsediliyor reklamcılar sunuculara girip sizin sunucunuzun reklamını yapar buda hak yemek demektir ve yt ler reklam işinde yüzlerce tl istemiyor 10k abonesi olan birisine yaptırırsa max 50tl ye haleder bu işi
sende haklısın ben kendi düşüncemi yazdım.

BerkAkyl

now in hell!
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Güzel yardımcı bir içerik olmuş. Başarılar.

LavivaSurvival

IP: LavivaNW.Keyubu.Com
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Sanki eksikleri var 2'ci maddedeki site açmak ve siteden vip satışı yapmak.
bu işe yeni başlayanlar için site tavsiye etmem siteyle uğraşmak yerine kendisi discord üzerinden yada direk sunucudan iletişime geçerek satabilir ve indirimlerde yapabilir.

3 cü adım şahsen çok yanlış buldum düzeltmenizi öneririm.

1- reklamcı tutsa arkadaşın dediği gibi başkalarının sunucusunda reklam yapıp onların hakkına girerek oyuncu çekecektir.
2- Yayıncı tutmak şahsen sadece yayıncı varken sunucuda oynarlar yayıncı çıktığında onlarda gider yani anlık bi online gelir gider yayıncıda gereksiz geliyo bana.

3 cü maddeyi şu şekilde değiştirebilirsin güzel bir konu tasarımı hazırlayıp forumlarda sunucunuzu tanıtabilir ve online çekebilirsiniz (biraz daha geliştiklerindede serverlerine vote ekleyip daha büyük reklam forumlarında sunucularını tanıtabilirler.)​

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
kaliteyi yakalarsan 3. adıma gerek kalacağını sanmıyorum