Minecraft Türkiye Haritası ALPHA 1.1.0 - Dipper Pines Lignum Version

ALPHA 1.1.0'ı nasıl buldunuz ?

• Kötü

• Fena değil

• İyi

• Çok İyi

• Harika

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

AtlantikAlihan

Doryoo Projecter
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yine güzel bir pazar akşamı ,sabahtan beri verilmiş bir emek. Hemen bekletmeden bir genel bilgi verelim sonra bakalım bugün ne olmuş.

Haritamız 12000x6000 block (750x375 chunk) boyutunda.Eğerki heryer dümdüz ve blockla kaplı olsa yürüyüş mesafesi ile kuzeyinden güneyine 23 dakika 30 saniye , doğusundan batısına ise 47 dakika sürerdi, ayrıca haritamız tam olarak 60,000,000 block boyutunda.

Alihan, şey peki bugün ne yaptık ?? Hemen işte bugünki gelişmeler :

l Oyun haritası daha çok detaylandırıldı
- Arabistanda çöllere tapınaklar eklendi.
- Dağlar,tepeler,düzlükler ve peneplenler eklendi.
- Karadeniz kıyı şeridi ve karadeniz ile hazar denizi arasında kalan ( Ermeni,Azeri,Gürcü ) bölgeler çam ağaçları ile donatıldı.
- Girit adası eklendi.
- Anadolunun çoğunluğu ve yunan yarım adasının bir kısmı yaprak döken ağaçlar (Huş,Meşe) ile kaplandı.

Lütfen desteklemek için sadece Beğeni atmanız bile yeterli bu beni motive ediyor.

İşte ALPHA 1.1.0'ın Haritası :

ALPHA 1.1.png

Önceki versiyonların konu bağlantıları :

- Bedava - Minecraft Türkiye Haritası ALPHA 1.0.4 - Moye Moyye Version
- Bedava - Minecraft Türkiye Haritası ALPHA 1.0.2 - İzmir Version
- Bedava - Minecraft Türkiye haritası ALPHA 1.0.0

Ve şimdi sırada klasik yeni sürümler ile yaptığım konuşma :

Merhabalar ben gamer foruma türkiye haritası hazırlayıp like ve yorum alamayan Alihan. Bugün sizler ile Minecraft Türkiye Haritası ALPHA 1.1.0 - Dipper Pines Lignum Versiyonu hakkında konuşucağız şimdi bu versiyonda en çok sevdiğim şey çam ağaçları oldu nedeninin bilmiyorum ama bence çok hoş. Şuanlık dağları tepeleri ve düzlükleri yapsamda şuanlık pek hoşuma gitmedi ve bunu ilerki bir versiyonda güncelleştirip daha güzel yapma planım var. Şimdi gelin neden bu versiyonun adını "Dipper Pines Lignum" yaptığıma gelelim. Aslında ingilizce,latince veyahut Esrarengiz Kasaba hakkında az çok bilginiz varsa ve bu tür şeyler ile ilgileniyorsanız aslında neden böyle bir şey yaptığımı çoktan anlaşmısınızdır. Dipper Pines bir esrarengiz kasaba karakteri ama bizim işimiz onunla veya seriyle alakalı değil, Dipper Pines'ın soyadından ötürü bu sürümü onun adını verdim. Pines İngilizcede Çamlar/Çam ağaçları anlamına gelmektedir ve bu sürümde en çok çam ağaçlarını beğendiğim için böyle bir isim koydum. Peki ya Lignum ? Lignum Latince'de ağaç demektir ve bu versiyonda ağaçlara odaklandığım için böyle bir isim koyma gereği duydum.Yine indirme linki veremiyorum kusuruma bakmayın lakin şöyleki günlük sürüm çıkardığım için pek yakında bence elde edebilcieksinzi ücretsiz bi şekilde. Konuşmamın sonuna geldik beni dinlediğiniz ve okuduğunuz için teşşekür ederim lütfen hem haritayı hem de bu gönderiyi eleştire bilirseniz çok çok sevine bilirim ve unutmadan beni motive etmek ve bu yolda devam etmem için sadece 1 beğeni bile yeterli. Öylese yarın veya başka birgün görüşmek üzerev kendinize iyi bakın.

javabey

git add Brain.java in/earth/people/brainless
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
height map tutorial'ı için bu video işini görücektir, burdan bakarak güzel şeyler çıkartabilirsin ortaya:

Antnms

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Başarılı eğer böyle devam ederse bende sponsorluk yapmayı düşünebilirim :şapka:

Climpy

System.out.println("Hello world!");
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Tebrik ederim! Güzel bir çalışma olmuş bu tür çalışmalar bildiğin kadarıyla kolay tasarlanmıyor, devam et.

Son düzenleme:

notaldo

If you want this, dream it!
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ankete yanlışlıkla kötü attım xD, harita güzel :) elinize sağlık .