Minecraft T586 Hikayesi - Bölüm 2

Bölüm 2 nasıldı?

• Güzeldi, Devamı gelsin.

• Beğenmedim.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Shenkenator

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Önceki Bölümde;
Bir Minecraft T586 hayal ediliyordu. O hayal Minecraft'ın ilk sürümünde oynanırken başladı. 100 yıl sonrasını hayal edecek olursak karşımıza bir yapay zeka çıkar. Yapay zeka yüzünden bilgisayar kapanır. Bir adam bilgisayarcıya götürür. Bilgisayarcı yeni bilgisayar almasını söyler. O adam habere kanıt olarak kamera sunar. Haber yayınlanır, bir süre sonra Minecraft'ın popülerliği biter ve Minecraft yasaklanır.

Bölüm 2 - Yasaklanan Minecraft

Minecraft'ı yöneten kişi hapis cezası alır ve Minecraft yasaklanır. Bir polis "Neden oyunculara virüs bulaştırdın?" sorusuna bir Minecraft yöneticisi "Sebebi T586'nın içindedir." olarak cevap verir. Cevabını net bir şekilde paylaşmaz. Ama cevabı küçük bir yerde saklıydı. Bulma ihtimali çok azdı. Bu yönetici sebebini söylemediği için hapis cezasına çarptırılır.

Habere kanıt olarak sunan kişinin adı Mehmet. Mehmet bilim adamın söylediği bir sözü dinler. Dinledikten sonra yeni bilgisayarı açıp internete "2020 yılında Minecraft" yazar. 100 lerce sayfa ileri gider ve karşısına "T586" yazısı çıkar. Bu yazı 2020 yılında paylaşılmıştı. Mehmet bu sayfaya giriş yapar. Sayfada bir ses kaydı çıkar. Ses kaydında şunlar anlatılmaktadır.
"Merhaba. Ben sadece Minecraft oyuncusuyum. En eski sürümden en yeni sürümlere kadar girmeyi severim. Eski sürümlerde Stevelerin garip bir şekilde hoplayıp zıpladıklarını gördüm. Onlara dayanarak hiçbir araştırma yapmadan fizik kurallarına aykırı bir şey yaptım. Yani zamanın şifresini çözdüm. Bir şekilde 2120 yılındaki Minecraft sahibine cevap yazmayı başardım. Aniden T586 dedim. Büyük ihtimal bunu dediğim için Minecraft yasaklanacak."
Mehmet ses kaydını bir bilim adamına paylaşır. Bir süre sonra Minecraft'ın yöneticisi serbest kalır. Minecraft'ın yasağı hala devam eder. Çünkü bu sefer sebebi fizik kurallarından dolayı olmaktadır.

Minecraft'ın yasağı kaldırılabilmesi için 1 ay sonra Mehmet'in aklına bir yöntem gelir. Yöntemi ise geçmişteki insanla yazışmak. Bu Mehmet'e imkansız gibi gelebilir. 2020 yılındaki bir insan 2120 yılından gelen bilgileri aldıkları için Mehmet'in geçmişe ulaşmasına gerek yok. Minecraft hala yasaklı olduğundan Mehmet bu sefer Cracklenmiş Minecraft Launcher yüklemeye karar verir. Hapis cezası almamak için VPN kullanır. Minecraft'a giriş yaptıktan sonra Yapay Zeka Oyunculudan yeni dünya oluşturur ve Mehmet Chat'e şunu yazar. "Minecraft 2020" Aradan bir kaç dakika geçer ve yapay zeka bir e.posta adresi atar. Bu e.posta adresi 2120 yılında kullanılamıyor. 2020 yılında kullanıldığından dolayı 2120 yılından gelen maillere bakabilirler. Mehmet o e.posta adresine şunları yazar.
"Hey sen! Nasıl oluyor da geleceğe erişebiliyorsun? Senin yüzünden Minecraft yasaklanmış halinde. Minecraft'ı yasaklatmasını bildiğin gibi serbest yapmasını da bileceksin. Umarım 2020 yılındasındır ve mesajımı okuyabiliyorsundur."
E.posta'dan şu cevap gelir.
"Demek sen geçmişten cevap verdiğimi biliyorsun. İnternete Minecraft 2020 yazdın ve T586 sayısını buldun. Ses kaydımı dinledin. Emin ol ki senden başka kimseye cevap vermeyeceğim. Verdiğim cevabımın değerini bil. T586 nın anlamı => Minecraft'ın sözünü dinlemezsen Minecraft herkesin hayatından çıkar."

Mehmet son sözü düşünüp durdu. "Minecraft'ın sözünü dinlemezsen Minecraft herkesin hayatından çıkar." Bu sözü her gün düşündü ve buldu. Mehmet bu sözü en iyi bir şekilde açıkladı. Açıkladığı şey...

Bölüm 3 gelecektir.

Son düzenleme: