Minecraft Türkiye Ayın Üyesi ile Röportaj: E_N_E_S

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
minecraft-türk-oyun-forumu.png

Merhaba dostlar! Bugün Ayın Üyesi @E_N_E_S ile yaptığım röportajı sizlere sunuyorum. Güzel ve samimi bir röportaj olduğunu düşünüyorum. Daha fazla uzatmadan röportaja geçelim dostlar.

1- Kahvenizi sade mi, orta mı, şekerli mi alırsınız?

Şekerli kahve.

2- Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Adım Enes. Bursa'da yaşıyorum. Kitap okumayı ve kitap yazmayı seviyorum. Uzayla ve bilimle ilgili haberleri takip etmeyi ve ilgili konularla düşünce yürütmeyi seviyorum. Hayal kuran birisiyim. Hayvanları severim -ki evimde ileride pek çok hayvan beslemek istiyorum-. Fobilerim ise yükseklik. Çok korkarım yükseklikten ve tarantuladan tiksiniyorum.

3- Ne zamandır bu forumda aktif olarak bulunuyorsunuz, ne için kaydolduğunuzu hatırlıyor musunuz?

Geçen yıl Mart ayında kaydolmuştum. Sunucuda yetkili olmak için form doldurmuştum.

4- Ayın üyesi olmadan önce forum içinde nasıl bir yol izliyordunuz, ayın üyesi olmak isteyen kişilere önerebileceğiniz şeyler var mıdır?

Açıkcası pek "Ayın Üyesi" olmak gibi bir düşüncem yoktu. Ben sadece zevk aldığım şeyleri paylaştım. Ayın üyesi olmak isteyenler içinde tavsiyem şudur; aktif olarak forumda bulunun ve gerekli bulduğunuz konuları açın.

5- Ayın üyesinin sağladığı ayrıcalıklardan memnun musunuz, herhangi bir düzenleme gerekiyor mu sizce?

Bence "Ayın Üyesi" ayrıcalıkları gayet yeterli.

6- Öykü konularına neden bu kadar çok önem veriyorsunuz?

Çünkü; öykü oluşturmak benim hobim.

7- Harry Potter seven birisine benziyorsunuz, kendinizi hangi Hogwarts binasında görmektesiniz?

Slytherin.

8- Öykü yazma konusunda uzun bir zaman harcıyorsunuz, bu konuda ileride gerçekleştirmeyi düşündüğünüz bir projeniz var mı veya yayınlamak istediğiniz bir kitap yazmayı düşünüyor musunuz?

Evet, bir kitap yayınlamayı düşünüyorum. Fakat bu ne zaman olur, hiçbir fikrim yok.

9- Eliniz yazmaya yatkın, peki el sanatlarıyla uğraşmış mıydınız?

El sanatlarında bayağı kötüyümdür. Sadece elimi yazmak(!) için kullanıyorum.

10- Bir şeyleri araştırmaktan ve araştırdığınız bazı konuları bizimle paylaşmaktan geri kalmadığınız ortada. En çok hangi tür konuları araştırmaktan zevk alıyorsunuz?

Genellikle uzayla ilgili konuları araştırırım. Çünkü; uzayın bizim geleceğimiz olduğunu düşünüyorum.

11- Bulunduğunuz şehrin ünlü yemekleri vardır, bir tanesini söyler misiniz?

Bursa'da yaşıyorum. Tabii ki iskender ve pideli köfte.

12- Reklam yapmak gibi olmasın fakat çok merak ettim; hatırınızda kalan komik bir televizyon reklamı var mıydı?

Cem Yılmaz'ın reklamlarını beğeniyorum.

13- Son olarak röportaja eklemek istediğiniz bir şey var mıdır?

Hikaye yazmaya gönül vermiş ya da eli yatkın kişilerle bir "yazar" grubu oluşturmak istiyorum.