Minecraft Türkiye - Genel Af

craft_man

Shia LaBeouf
En iyi cevaplar
0
Son olaylarla birlikte forum içerisinde yaşanan olumsuz durumlardan dolayı ekip olarak huzursuzluk duyduğumuzu bilmenizi isteriz. Bildiğiniz gibi bir süre önce forumumuzda oluşan teknik bir hatadan dolayı tüm konular silindi ve bizde hemen yeni bir yedek yükledik fakat yedek 6 gün öncesine aitti...

Elimizden bir şey gelmez, mecburen 6 gün öncesine döndük. Bu durumdan istifade ederek bazı arkadaşlar forum içerisinde huzursuzluk çıkarmaya çalıştı. Başlarda herhangi bir yaptırım uygulamadık fakat sonrasında had aşılınca bizde gerekeni yapmak zorunda kaldık.

Gönül isterdi ki bu durumu herkes anlayışla karşılasın fakat öyle olmadı. Bunca yıldır emek verdiğimiz forumumuza bilinçli olarak bu şekilde bir şey yapabileceğimiz düşünüldü. Bu kadar emek vermişken bu şekilde tepkiler almak gerçekten çok üzücü.

Yinede tüm üyelerimizden özür diliyoruz ve bugüne kadar yasaklı olan 2464 üyemizin daha güzel bir forum ortamı olması dileğiyle yasaklarını kaldırıyoruz.

Benim ciddi, katı biri olduğumu düşünenlerede bir kaç lafım var; ilk olarak şunu belirtmeliyim ki smiley kullanmak istemediğim için kullanmıyorum, yoksa mesajlarınızı okurken komik olanlara gerçekten burda yerlere yatarak güldüğümü bilmenizi isterim. Bende sizler gibi forumda eğleniyorum. Dışardan ciddi bir duruş sergilediğim doğrudur, kötü biri olarak düşündüğünüzün duyumlarıda geliyor kulağıma. Beni bu şekilde tanımanızı istemezdim, bugüne kadar kimseye bir zararım(ız) dokunmadı, peki nasıl olaylar bu hâle geldi? Onuda kısaca açıklamam gerekirse; yaptığı hatayı algılayamayıp, uygunsuz içerik paylaştığında ve içeriği kaldırıldığında "Minecraft Türk çok kötü, sürekli konuları siliyorlar" diyenler yüzünden bu hâle geldi. Yahu sen 10 tane konu açmışsın sunucu tanıtımı için, birde konuların silinince hesap soruyorsun!? Özel nedenlerle kimseyi banlamadık, bu forumda 2464 üye banlandıysa bunun 2000 küsür tanesini ben banladım. Ve bunların yaklaşık 1800 tanesi spam konulardan. Umarım olayı anlatabilmişimdir.

Ben olayları bu şekilde açıkladım ve yönetim adına, oluşan sorunlardan dolayıda hepinizden tekrar özür diliyorum. Şimdi oturup düşünün ve kararı siz verin...

Herkese iyi forumlar...

Bu af hak edilmemiştir;
Ben inanıyorum ki bu affı hakkedecek her hangi bir davranışta bulunmadınız, bulunmayacaktınız. Dün hesap sorarcasına neden banlanıyor, neden uzaklaştırılıyor bu üyeler diye dayandım yönetime lakin bana nedenlerini, sebeplerini gösterdiklerinde anladım, utandım sizden. Size diğer HİÇBİR forumun izin vermediği başka forumun reklamını yapma hakkını tanıdılar lakin gördük ki bununda suyunu çıkardınız. Kibarca belirtildi size bunun hoş karşılanmadığı, abartmamanız gerektiği lakin siz bu kibarlığa, hoş görüye küfürler ile cevap verdiniz, değerini bilmediniz. Uzaklaştırılmanız kaçınılmaz oldu. Bu uzaklaştırmadan ders çıkaracağınıza üzerinde bile düşünmediniz, neden yasaklandık, kötü bir şey mi yaptık diye. “Haksız” yere uzaklaştırma dediniz.

Utanmadan başka hesaplar açtınız, küfüre devam ettiniz, forumun düzenini bozmaya çalıştınız. Bir yazı gördüm direkt alıntı yapıyorum kavramanız için:
Adam demiş: “Craft_man babaannesi kaşar” sonra ki yorumlarında yazıyor “Kendimi tutamıyorum abi hiçbir suçum olmadığı halde 5 hesabım ban yedi bu 6. :(“ rencide etmemek için isim vermekten kaçınıyorum lakin söylemek zorundayım; anlamanızda ciddi sorunlar oluştuğunu düşünüyorum, siz kişisel olmayan bir konuyu kişiselmişçesine ailesinden birisine küfreder bir çözüme ulaştıracağınızı düşünüyorsanız, mental sorunlarınız var demektir. Onu geçiyorum madem bu forumdan hoşlaşmıyorsun, madem sevmiyorsun, niye “6.” Hesabını açıyorsun hiç mi utanmıyorsun bu yüzsüzlüğe, bu umarsızlığa…

Lakin bu anasına, babasına sövdüğünüz ekip günde 800’den fazla düzenleme yapıyor; spamları siliyor, gereksiz konuları taşıyor, düzeni bozan üyeleri uyarıyor, ben kendi anımdan anlatıyım; bu adamlar hızını alamıyor bundan düzenleyecek konu kalmıyor bana mesaj atıyor yardım gerekiyor mu diye ben düşünüyorum herhalde şakalaşıyor benimle, bende şakalaşırcasına evet dediğimde geliyor yardım ediyor ve üstüne üstlük her hangi bir kazanç amacı gütmüyor bunların hepsini gönüllülük esası ile yapıyor. Siz gelip bu adamların, bayanların annesine, babasına utanmadan, büyük bir yüzsüzlükle sövüyorsunuz, küfür ediyorsunuz, yerden yere vuruyorsunuz. Bunların üstüne bu ekip size bir damla, bir gıdım kin gütmüyor bozulmuyor.

Lakin görevini yapıyor sizi uzaklaştırıyor, siz bunu anlamamış gibi yapıyorsunuz, anlamak istemiyorsunuz. Bu af son kez gösterdiklerini umduğum bir hoş görüdür bununda suyunu çıkarmamanız, yaşanan olayların birincil sorumlularının sizler olduğunu anlamanız, kavramanız hatta ve hatta içselleştirmeniz isteği ile yazdım bu yazıyı, umarım birazda olsun etkisi olmuştur…

Son düzenleme:

Zangow

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yakında forum af olmadan önceki zamana geri çekilecek haberiniz olsun. ^^ Tario76'nın dediği gibi başlarlar yine.

P4RS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Forum.minecraftturk.com u kimse bölmeye çalışamaz.
Çünkü Bu forum yardımlaşma forumu
Bütün Kuruculara Bu forumu kurdukları için teşekkürler.

Bisa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Son olaylarla birlikte forum içerisinde yaşanan olumsuz durumlardan dolayı ekip olarak huzursuzluk duyduğumuzu bilmenizi isteriz. Bildiğiniz gibi bir süre önce forumumuzda oluşan teknik bir hatadan dolayı tüm konular silindi ve bizde hemen yeni bir yedek yükledik fakat yedek 6 gün öncesine aitti...

Elimizden bir şey gelmez, mecburen 6 gün öncesine döndük. Bu durumdan istifade ederek bazı arkadaşlar forum içerisinde huzursuzluk çıkarmaya çalıştı. Başlarda herhangi bir yaptırım uygulamadık fakat sonrasında had aşılınca bizde gerekeni yapmak zorunda kaldık.

Gönül isterdi ki bu durumu herkes anlayışla karşılasın fakat öyle olmadı. Bunca yıldır emek verdiğimiz forumumuza bilinçli olarak bu şekilde bir şey yapabileceğimiz düşünüldü. Bu kadar emek vermişken bu şekilde tepkiler almak gerçekten çok üzücü.

Yinede tüm üyelerimizden özür diliyoruz ve bugüne kadar yasaklı olan 2464 üyemizin daha güzel bir forum ortamı olması dileğiyle yasaklarını kaldırıyoruz.

Benim ciddi, katı biri olduğumu düşünenlerede bir kaç lafım var; ilk olarak şunu belirtmeliyim ki smiley kullanmak istemediğim için kullanmıyorum, yoksa mesajlarınızı okurken komik olanlara gerçekten burda yerlere yatarak güldüğümü bilmenizi isterim. Bende sizler gibi forumda eğleniyorum. Dışardan ciddi bir duruş sergilediğim doğrudur, kötü biri olarak düşündüğünüzün duyumlarıda geliyor kulağıma. Beni bu şekilde tanımanızı istemezdim, bugüne kadar kimseye bir zararım(ız) dokunmadı, peki nasıl olaylar bu hâle geldi? Onuda kısaca açıklamam gerekirse; yaptığı hatayı algılayamayıp, uygunsuz içerik paylaştığında ve içeriği kaldırıldığında "Minecraft Türk çok kötü, sürekli konuları siliyorlar" diyenler yüzünden bu hâle geldi. Yahu sen 10 tane konu açmışsın sunucu tanıtımı için, birde konuların silinince hesap soruyorsun!? Özel nedenlerle kimseyi banlamadık, bu forumda 2464 üye banlandıysa bunun 2000 küsür tanesini ben banladım. Ve bunların yaklaşık 1800 tanesi spam konulardan. Umarım olayı anlatabilmişimdir.

Ben olayları bu şekilde açıkladım ve yönetim adına, oluşan sorunlardan dolayıda hepinizden tekrar özür diliyorum. Şimdi oturup düşünün ve kararı siz verin...

Herkese iyi forumlar...

cok haklisin.

Ege.

Altın Madencisi
Ressam
En iyi cevaplar
0

Herkese iyi forumlar...

Benim de eskiden bir oyun için verdiğim bir destek blogum ve kendi Facebook sayfam vardı, dolayısıyla işler çirkinleşiyordu. Bunun için sıkı kurallar hatta ülke sınırlaması koymuştum spam engeli olsun diye. Çünkü gerekli ve bir zamanlar kurucu olanlar kurallar koymak zorunda. Nasıl bir devletin kendine ait bir kuralı varsa. Ama burda benim eskiden destek verdiğim oyun, ülkemizde bilinmeyen bir oyundu. Ona rağmen kurallar koymak zorunda kaldım. Fakat burda Minecraft forumu hatta 'forum' söz konusu olunca iş daha daha zor, çünkü Minecraft popüler olduğundan zaten spamcılar, crack link atanlar, hakaret edenler, konu kasanlar, sahtecilik yapanlar ve kendi kusurlarını gözden geçirmeyip diğerlerine laf atanların bu foruma gelmeleri oldukça normal bir durum. Moderatörümüz bizden sadece kendi zorluklarını farkında olmamızı istiyor. Hayır ben bunun sorumlusunun modun olduğuna katılmıyorum bunu demem bile saçmalık zaten. Bu işin asıl sorumlusu kurallara uymayıp hatta üstüne laf atanların suçudur. Modumuzun bu kuralları ve sadık olan üyeler sayesinde bu forumun kaliteli olacağına inanıyorum. Sizin siteminizi doğal karşılayarak affınız kabul ediyorum.

Zangow

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim de eskiden bir oyun için verdiğim bir destek blogum ve kendi Facebook sayfam vardı, dolayısıyla işler çirkinleşiyordu. Bunun için sıkı kurallar hatta ülke sınırlaması koymuştum spam engeli olsun diye. Çünkü gerekli ve bir zamanlar kurucu olanlar kurallar koymak zorunda. Nasıl bir devletin kendine ait bir kuralı varsa. Ama burda benim eskiden destek verdiğim oyun, ülkemizde bilinmeyen bir oyundu. Ona rağmen kurallar koymak zorunda kaldım. Fakat burda Minecraft forumu hatta 'forum' söz konusu olunca iş daha daha zor, çünkü Minecraft popüler olduğundan zaten spamcılar, crack link atanlar, hakaret edenler, konu kasanlar, sahtecilik yapanlar ve kendi kusurlarını gözden geçirmeyip diğerlerine laf atanların bu foruma gelmeleri oldukça normal bir durum. Moderatörümüz bizden sadece kendi zorluklarını farkında olmamızı istiyor. Hayır ben bunun sorumlusunun modun olduğuna katılmıyorum bunu demem bile saçmalık zaten. Bu işin asıl sorumlusu kurallara uymayıp hatta üstüne laf atanların suçudur. Modumuzun bu kuralları ve sadık olan üyeler sayesinde bu forumun kaliteli olacağına inanıyorum. Sizin siteminizi doğal karşılayarak affınız kabul ediyorum.
Özeti var mı bunun? :/

Vienicome

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Adamlar zaten 1 günlük hesap açıyorlar yarına şifresini adını unutuyorlar belki 200-300 tanesi geri döner.