Minecraft Ultra Prison Core

Onuuk

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
580b57fcd9996e24bc43c2f5.png

Minecraft Ultra Prison Core

Merhabalar,
Bugün size Minecraft’tan ve Minecraft sunucunuzda kullanabileceğiniz güzel bir plugin olan Ultra Prison Core’u anlatacağım.

Nedir Bu Minecraft?

Burada forumda bilmeyen kişi yoktur diye düşünüyorum ama yinede kısacık da olsa bundan bahsetmek bilmeyen arkadaşlarımıza görevimiz. Minecraft 2011 yılında çıkmış bir açık dünyalı oyun bu oyunda neredeyse istediğinizi yapabilmekteseniz. Yapılar inşa edebilir, savaşabilir veya makineler insa edebilmektesiniz. Yapabileceklerinizin neredeyse sınırı yok! Oyun en çok bloklardan oluşmasından biliniyor.

Nedir Bu Eklentiler?

Minecraft sadece tek oyunculu bir oyun değil çok oyunculuda sunucularda arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz ve eğer bir sunucuya sahipseniz pluginler aracılığı ile oyunu değiştirebilirsiniz!

Nedir Bu Prison (Cezaevi)

Minecraft sunucularının farklı modları vardır. Bazıları survival, skyblock veya hub sunuculardır. Buda skyblock gibi Minecraft için bir oyun mod bu mod bir cezaevinde geçmekte. Bu cezaevinden çıkmak için amacınız kaynak toplamak ve para kazanmak. Bu kaynaklar ile rütbe atlayıp özgürlüğünüze kavuşacaksınız.

Nedir Bu Ultra Prison Core Eklentisi?

Türkiye de bu tarz sunucuları çok görmedim ama eğer yanlışsam düzelttim bu plugin genellikle prison (Cezaevi) sunucularında kullanılmakta. Bu eklenti oyuna 20 adet özel büyü, oto-sat, otomatik maden, jeton ve yakutlar, rütbe ve presti eklemekte. Eklentinin geliştiricisi prison sunucuları için en iyi eklenti olduğunu iddia etmekte. Verilen puanlara baktığımıza 4.5 yıldız verilmiş. Eklentinin sayfasında optimizasyonun iyi olduğu söylenmekte birkaç yorumda bunu desteklemekte lakin eklentiyi alacak paramız olmadığı için kesin bir kanıya varamıyoruz ._.

Ultra Prison Core Özellikleri

Yukarıdada kısaca bahsettiğim gibi genel prison için gereken genel komutların dışında oyunu birkaç eklentisi daha var.

• Özel Büyüler
  • Oyun içinde hepimizin bildiği kırılmazlık, verimlilik veya servet gibi büyülerin yanı sıra bu eklenti oyuna 20 adet özel büyü eklemekte!
Capture d’écran 2021-01-30 à 01.36.20.png

• Oto-sat
  • Bu özellik sayesinde oyuncular envanterine gelen eşyaları komutsuz bir şekilde satabilmekte. Örneklersek lapisli faction sunucularında bulunan oto-sat komutuna benzer bir komut.

• Otomatik Maden
  • Otomatik maden sistemi sayesinde AFK kalsanız bile para kazanmaya devam edebileceksiniz.

• Jeton ve Yakutlar
  • Jeton ve yakutlar oyundaki bazı yükseltmeleri almak için kullanılabilecek bu sistem bir para yerine gelecek bir sistem.

3.png

• Rütbe ve Prestij
  • Oyuncular bu sayede rütbe veya prestij kazanabilecekler. Bu rütbeler ve prestij seviyeleri oyunculara ekstradan ödüller kazandıracak.
Capture d’écran 2021-01-30 à 01.36.47.png

Nasıl İndirilir!

Bu eklenti paralı bir eklenti o yüzden satın almayan arkadaşlarımız bu eklentiyi kullanamaz fiyatıda cüzi bir ücret olan 16 Euro bugünkü Türk Lirası karşılığı yaklaşık 140 Lira. Size küçük bir öneri eklenti Spigot üzerinden PayPal ile satılıyor malum ülkemizde PayPal yok. Eklentiyi satın almak için Discord'dan geliştirici ile iletişime geçmeniz gerekebilir. Eklentiyi resmi sayfasından satın alarak indirebilirsiniz!

spigotmc.org/resources/%E2%AD%90ultra%E2%AD%90-prison-core-custom-enchants-ranks-prestiges-currencies-auto-miner-more.86845/

Düşünceler

Minecraftta çok prison sunucuda oynadığım söylenemez. Oynadığım zamanda yabancı sunucularda oynamıştım çokta ilgimi çeken bir mod olmamıştı. Türkiye'de yaygın değil 10 parmağı geçeceğimi sanmıyorum. Yine de forumda biraz dolanadım ve 2020 temmuzunda açılması gereken bir sunucu gördüm ama daha ileri gidilmemiş. Eğer rol yapmak hoşunuza gidiyorsa bu mod size göre. Sonuçta bir hapishanede hayatta kalmak için çok çabalamak gerek. Bu konuyu okurken aklınıza bir prison sunucusu açmak geldiyse bana söylenen bir sözü size söylemek isterim "eski köye yeni adet getirme" ama bu sunucuyu açmakta kararlıysanız bütün gerekli adımları atıcaksanız onu yapan siz olun.

İyi forumlar!
-Onuuk