Minecraft'a Biyom/Doğa Güncellemesi Gerekiyor

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
136595

Minecraft'a Biyom/Doğa Güncellemesi Gerekiyor

Daha keşif yapabileceğimiz, renkli bir dünya, daha heyecanlı, çeşit çeşit hayvan türleri ve farklı ağaç türleri Minecraft'a eklense sizce'de hoş olmaz mı?

Bundan önceki konumda Madenler hakkında bir tartışma yapmıştık ve yakın bir zaman içerisinde herhangi bir maden güncellemesinin gelmeyeceğini öğrenmiştik olduk. Bu konumuzda ise benim çok istediğim ve bana göre acilen Minecraft'a gelmesi gereken bir güncelleme hakkında tartışacağız.

Tüm Minecraft topluluğu Maden güncellemesine takmış bulunmakta, ama bana göre bundan önce bir şeyin daha acilen güncellenmesi gerekiyor; Biyomlar&Doğa! Evet, bence böyle bir güncelleme yayınlanırsa çok iyi olur. O güzelim Minecraft dünyasını daha canlı görebilelim, daha fazla keşif yapabileceğimiz yerler oluşturulsun, çeşit çeşit hayvanlar & yaratıklar eklensin ve buna benzer daha birçok şey var aklımda...

Neden böyle düşünüyorum diye soruyorsanız hemen yanıtlayayım; Öncelikle, maden güncellemesi bir tık daha bekleyebilir. Sebebi ise, biz oyuncuların en çok takıldığı ve keşif yaptığı yer her zaman madenler ve zindanlar olmuştur. Yani demek istediğim daha az keşfedilen bir yeri güncellemelerini isterim ve böylelikle oyun daha uzun ve heyecanlı olmaya başlar.

Peki neden Biyomlar&Doğa güncellemesini seçtiğimi soracak olursanız; Minecraft'ın dünyası her zaman klasik kalmıştır. Dünya'nın daha gerçekçiliğe ve daha iyi oluşturulmuş ağaç türlerine adım atması gerektiğini düşünüyorum. Bunun yanında, volkan gibi yepyeni ve güzel biyomlar oyuna eklenirse bu hiçte fena olmaz. Böylelikle oyunun dünyası bir güncelleme ile yepyeni bir hale gelmiş olur ve bu'da Minecraft 2 gibi bir şey ortaya çıkarabilir. Heyecan ve Keşif yolda!

Birde, dünya üzerinde keşif yapmaya çalışırsak bile karşımıza çok az şey çıkmaktadır. Ben daha çok yer yüzünde bulup keşfedebileceğimiz yeni yapılar ve zindanlar ortaya çıksın istiyorum. Bunun gibi yepyeni ve dünya'ya renk katacak hayvan türleri'de eklenirse güncelleme efsane olmuş olur. Mojang, son iki sürümdür dünyayı komple değiştirmeye çalışıyor; Okyanus ve Köyler değişti, geriye Biyomlar ve Madenler kaldı; bu ikisi güncelleme aldıktan sonra artık Minecraft'ın dünyası eski halinden eser bırakmayacaktır.

Birde ufak bir not ekleyeyim; Gökyüzü/Uzay gibi bir güncellemenin geleceğini hiç sanmıyorum. Gökyüzü güncellemesi gelirse eklenecek çok fazla şey olmayacağı için bunu ayrı bir güncellemenin temasında yaparlar, onun dışında bir uzay güncellemesi Minecraft'a göre değil.

Her neyse, 28 Eylül 2019 tarihinde MINECON esnasında Mojang yeni güncellemeyi açıklayacak, bakalım neler hazırlamışlar. Haftaya yepyeni bir konu ile görüşmek üzere!

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Hytale bu konuda çok kapsamlı gözüküyor. Oldukça zengin biyomları ve gezegenleri var.

onun dışında bir uzay güncellemesi Minecraft'a göre değil.
Neden olmasın ki? Düşünsene bildiğin Minecraft'a seneler sonra giriyorsun. Uzaya çıkabilmek için kendine makineler icat edebiliyorsun. Uzaya çıktığında Minecraft'ın neredeyse sonsuz olan Dünyası gibi yine neredeyse sonsuz olan dünyaları görüyorsun. Düşünmesi bile mükemmel ötesi bence. Minecraft 2 gelirse görmek istediğim en güzel özellik bu olabilir.

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hytale bu konuda çok kapsamlı gözüküyor. Oldukça zengin biyomları ve gezegenleri var.

Neden olmasın ki? Düşünsene bildiğin Minecraft'a seneler sonra giriyorsun. Uzaya çıkabilmek için kendine makineler icat edebiliyorsun. Uzaya çıktığında Minecraft'ın neredeyse sonsuz olan Dünyası gibi yine neredeyse sonsuz olan dünyaları görüyorsun. Düşünmesi bile mükemmel ötesi bence. Minecraft 2 gelirse görmek istediğim en güzel özellik bu olabilir.
Olabilir ama Minecraft'a göre değil derken şimdilik iyi değil anlamında demek istedim ve sanırsam hiçbir zaman böyle bir güncelleme gelmeyebilir. Ondan önce şu dediklerimi güncellesinler sırada Nether var daha. Huhu!

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Şimdiki haliylede biyom acisindan zengin ama dediginiz gibi biraz daha farkli şeyler eklenmeli.