Minecraft'a Cave Update (Maden Güncellemesi) Gelecek mi?

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
134810

Yabancılarda Minecraft oynayan ve güncellemeleri takip eden herkes Cave Update (Maden Güncellemesi) istemeye başladı ama bunu son birkaç gündür Türklerde de görüyorum belli ki onlardan bize bulaştı ve bende bir açıklama yapma gereği duydum.

Öncelikle, bazı oyuncular "Mojang Cave Update Sözü Vermişti Hani Nerde?" tarzı şeyler uyduruyorlar; Arkadaşlar, Mojang hiçbir zaman Cave Update sözü vermedi. Bu tamamen Minecraft Topluluğunun son bir yıldır Mojang'ten istemesinden dolayı tüm oyunculara yağılan bir söylentidir. Peki bu nasıl oldu? Bunun birden fazla sebebi var ve aşağıda açıklamasını yapmış bulunuyorum.

Minecraft çeken ünlü yabancı Youtuberlardan birisi "We Need a Minecraft Cave Update!" başlıklı bir video yayınladı ve bunu gören birçok youtuber bu güncellemeyi beğendiği için buna benzer videolar çekti. Tabii bu da Minecraft topluluğunu yerinden oynatmıştır şimdi nereye gitsem bu oyunculardan "Maden Güncellemesi Gelsin Artık" tarzı yorumlar görüyorum. Tek bu değil, Minecraft hiçbir zaman bir Maden Güncellemesi almamıştır ve bu yüzden topluluk artık böyle bir güncellemenin gelmesi gerektiğini düşünüyor.

İşte "We Need a Minecraft Cave Update!" başlıklı bir video çeken ünlü yabancı bir youtuber'in videosu:

Minecraft 1.15 Sürümü Maden Güncellemesi Olacak mı?
Mojang ekibinde çalışan Helen Angel (Community Manager/Topluluk Yöneticisi), Minecraft'ın resmi discord'unda sohbet ederken biz oyunculara şöyle bir şey duyurdu:

134832

Ekran görüntüsünü tercüme edecek olursak kendisi bizlere şunu söyledi; "Bir sonraki güncellemenin ne olduğunu söylemem, maden güncellemesi olmayacağı hariç." Yani kendisi 1.15 sürümünün bir maden güncellemesi olmayacağını bizlere duyuruyor. Tabii Hype kasmak için bu bir şakada olabilir ama pek sanmıyorum, kendisi bayağı ciddi konuşmuş. Minecraft'ın bir sonraki büyük güncellemesi yani 1.15 sürümünün ne olacağını MINECON gününde göreceğiz. (Tarih; Cumartesi, 28 Eylül 2019.)

Topluluk Maden Güncellemesi Bekliyor, Mojang Neden Getirmiyor?
Şimdi şöyle bir şey var, 1.13 sürümü çıkmadan önce Twitter üzerinden birisi bize Mojang'in zaten 1.14, 1.15 ve 1.16 sürümleri için planları olduğunu açıklamıştı. Minecraft 1.14 sürümü çıktı ve önümüzde iki güncelleme daha var. Belki 1.16'yı Maden Güncellemesi olarak seçmişlerdir ama bilemeyiz önce 1.15 sürümünün çıkmasını bekleyeceğiz tabii buna henüz aylar var.

Evet arkadaşlar, işte en çok sorulan sorulardan birisini daha bu konum ile birlikte yanıtlamış oldum. Ek olarak bu topluluğun bir maden güncellemesine takıldığına çok şaşırıyorum. Biliyorum Minecraft isminin başında "Mine" kelimesi var ve en çok takıldığımız yer madenler oluyor ama bence bu kadar büyütülmemeliydi.

Bir Cave Update'den önce güncellenmesi gereken başka bir şey daha var. Ne mi? Bunu bir sonraki konumda açıklayacağım. :pluginsel:

Bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum. #CaveUpdate

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Gece gece Minecraft'a doyduk, teşekkürler. Şimdi uyku vakti! :uyku::uyku:

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
1.15 Blaze3D ve Doğa ile alakalı bir güncelleme olacak muhtemelen. Şuanda bildiğimiz senin de dediğin gibi maden güncellemesi olmadığı ve MINECON'da açıklanacağı. 1.16 hakkında konuşmak için de henüz daha çok erken.

Fakat yine de 1.15 veya 1.16 güncelleme teması ile birleştirebilirler. Büyük bir güncellemeye gerek yok, ufak tefek şeylerle de madenleri ve mağaraları güzelleştirebilirler bence. Örneğin:
  • Madenlerde zümrüt cevheri de çıkabilir. Oyunda böyle bir cevher var fakat oyun içerisinde sadece zümrüt ve zümrüt bloğu kullanıyoruz.
  • Mineshaftlar ve dungeonların şansları arttırılıp geliştirilebilirler. Dungeounlar minecraft çıktığından beri kare ve bir spawner 2 chest, içerisinden de nametag ve eğer gibi şeyler çıkan sıradan rastgele ve şansı düşük yerler. Geliştirilmesi iyi olur.
  • Madenlerde rastgele sarmaşıklar olabilir, bunun dışında rastgele yapıtlar olabilir, bunlar illa dungeonlar gibi olacak diye bir şey yok, şu plugindekiler gibi mesela: https://www.spigotmc.org/resources/dangerous-caves.60278/

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Gelirse çok iyi olur. Maden bulma sürecini büyük kanyonlar dışında zevkli kılan hiçbir şey yok. Güncellemenin yanında madenler detaylanırsa da fena olmaz, zümrüt elmas gibi şeyler sıktı artık.

serkang

trapstar
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Eğer bi maden güncellemesi gelecekse kesinlikle maden fırınının işlevi artmalı çünkü bu haliyle sadece altın ve demir ısıtmaya yarıyor.

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
eger detayli bi maden guncellemesi gelirse oyun ark a donebilir :lol:

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bize kuşlar lazım. Denizde kullanabileceğimiz daha büyük bir taşıt ve adaların daha detaylı olması. Denizde yolculuk ederken gök yüzünde kuş gördüğümüzde yakınlarda ada olduğunu fark edebilmeliyiz.

KuzuCevirme

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Uzun bir aradan sonra vanilla minecrafta girdim ve sadece 2 saat oynayabildim multiplayer/arkadaşlar ile. Gerçekten çok sıkıcı yapabileceğin pek bir şey yok.Keşke şu oyuna server tarafından mod indirilme imkanı gelse çok iyi olur.

OldbutMayngıraft

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gerçekten oyuna böyle bir güncelleme gelmeli minecraftı modsuz oynamak gerçekten sıkıcı oluyor.

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

"Biome now depends on it's height"

Bu, Bir Maden Güncellemesi İçin Büyük Bir Değişiklik.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Ekli dosyayı görüntüle 134810

Yabancılarda Minecraft oynayan ve güncellemeleri takip eden herkes Cave Update (Maden Güncellemesi) istemeye başladı ama bunu son birkaç gündür Türklerde de görüyorum belli ki onlardan bize bulaştı ve bende bir açıklama yapma gereği duydum.

Öncelikle, bazı oyuncular "Mojang Cave Update Sözü Vermişti Hani Nerde?" tarzı şeyler uyduruyorlar; Arkadaşlar, Mojang hiçbir zaman Cave Update sözü vermedi. Bu tamamen Minecraft Topluluğunun son bir yıldır Mojang'ten istemesinden dolayı tüm oyunculara yağılan bir söylentidir. Peki bu nasıl oldu? Bunun birden fazla sebebi var ve aşağıda açıklamasını yapmış bulunuyorum.

Minecraft çeken ünlü yabancı Youtuberlardan birisi "We Need a Minecraft Cave Update!" başlıklı bir video yayınladı ve bunu gören birçok youtuber bu güncellemeyi beğendiği için buna benzer videolar çekti. Tabii bu da Minecraft topluluğunu yerinden oynatmıştır şimdi nereye gitsem bu oyunculardan "Maden Güncellemesi Gelsin Artık" tarzı yorumlar görüyorum. Tek bu değil, Minecraft hiçbir zaman bir Maden Güncellemesi almamıştır ve bu yüzden topluluk artık böyle bir güncellemenin gelmesi gerektiğini düşünüyor.

İşte "We Need a Minecraft Cave Update!" başlıklı bir video çeken ünlü yabancı bir youtuber'in videosu:

Minecraft 1.15 Sürümü Maden Güncellemesi Olacak mı?
Mojang ekibinde çalışan Helen Angel (Community Manager/Topluluk Yöneticisi), Minecraft'ın resmi discord'unda sohbet ederken biz oyunculara şöyle bir şey duyurdu:

Ekli dosyayı görüntüle 134832

Ekran görüntüsünü tercüme edecek olursak kendisi bizlere şunu söyledi; "Bir sonraki güncellemenin ne olduğunu söylemem, maden güncellemesi olmayacağı hariç." Yani kendisi 1.15 sürümünün bir maden güncellemesi olmayacağını bizlere duyuruyor. Tabii Hype kasmak için bu bir şakada olabilir ama pek sanmıyorum, kendisi bayağı ciddi konuşmuş. Minecraft'ın bir sonraki büyük güncellemesi yani 1.15 sürümünün ne olacağını MINECON gününde göreceğiz. (Tarih; Cumartesi, 28 Eylül 2019.)

Topluluk Maden Güncellemesi Bekliyor, Mojang Neden Getirmiyor?
Şimdi şöyle bir şey var, 1.13 sürümü çıkmadan önce Twitter üzerinden birisi bize Mojang'in zaten 1.14, 1.15 ve 1.16 sürümleri için planları olduğunu açıklamıştı. Minecraft 1.14 sürümü çıktı ve önümüzde iki güncelleme daha var. Belki 1.16'yı Maden Güncellemesi olarak seçmişlerdir ama bilemeyiz önce 1.15 sürümünün çıkmasını bekleyeceğiz tabii buna henüz aylar var.

Evet arkadaşlar, işte en çok sorulan sorulardan birisini daha bu konum ile birlikte yanıtlamış oldum. Ek olarak bu topluluğun bir maden güncellemesine takıldığına çok şaşırıyorum. Biliyorum Minecraft isminin başında "Mine" kelimesi var ve en çok takıldığımız yer madenler oluyor ama bence bu kadar büyütülmemeliydi.

Bir Cave Update'den önce güncellenmesi gereken başka bir şey daha var. Ne mi? Bunu bir sonraki konumda açıklayacağım. :pluginsel:

Bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum. #CaveUpdate
Arılar geldi.

Şimdide gine bir çöp update geliyor. Gine miğde bulantıları ve gözü kara çıkartmaları devam ediyor.

-Para ve fan fazla olunca comminty denen şey ortadan siliniyor.
-Developerler eskisi gibi stabil bir oyunden pewdiepie nin bile bilgisayarına küçük lag spikeleri verebilecek kadar gereksiz şeyler eklediler.
Ocean update. 2 çekirdekli bilgisayarların acısı. Singplayerde donmalar garantili.
Şimdide herhalde boş bir şey ekleyip geçerler.