Minecraft'a Gelmesini İstediğiniz Özellikler?

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
139387

Minecraft'a Gelmesini İstediğiniz Özellikler?

Kare bir oyunun gökyüzünde uçan herhangi bir ulaşım aracı görmek sizce nasıl olurdu? Aslında Elytra var, ama uçaklar falanda eklenseydi acaba ne olurdu...

Bugün siz Minecraft oyuncularının her zaman oyuna eklenmesini istediğiniz ama bir türlü gelmeyen özelliklerden bahsetmenizi istiyoruz. Ben başlıyorum; Daha önceki konularımda aynen belirttiğim gibi, bence artık Minecraft biyomları'nın gelişmesi ve daha gerçekçi bir hale gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Yıllardır aynı zemin üzerinde hayatta kalmaya çalışıyoruz ama oyunun ilk versiyonundan bu güne kadar yer yüzüne veya dünya oluşumuna herhangi bir gerçekçilik güncellemesi gelmedi, sadece biyomlar eklendi. Aslında MINECON Live 2019 esnasında biyom oylamasını Mountains yani Dağlar kazandığı için önümüzdeki yıl Minecraft'ın dağları şimdiye kadarki en büyük güncellemeyi alacak ve daha gerçekçi bir hale gelecek ama bu sadece bir biyomu etkileyecek. Olsun, ben yinede bunun için çok heyecanlıyım!

Aslında önümüzdeki yıl gelecek olan The Nether Update yani Cehennem Güncellemesi, Minecraft zeminlerinin daha çok gelişmesine ve gerçekçi olmasına yardım edecek diyebiliriz. Sebebi ise, dünya'ya bir sürü yeni biyom eklenecek ve yayın esnasında gördüğümüz kadarıyla zeminin oluşumu gayet güzel olacak gibi görülüyor. Tabii, büyük BİR fark ile; Bu güncelleme Nether dünyasına geliyor, gerçek dünya'ya değil.

Bunun dışında, bence oyuna daha fazla mekanik eklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Mesela oyuna rüzgar desteği eklenseydi sizce nasıl olurdu? Elbet Minecraft gibi kare bir oyunda bunun fiziğini eklemek çok zor olabilir, tonlarca hataya sebep olacaktır ama yine'de bir hayatta kalma oyununa göre bu her zaman eklenmesi beklenilen özellikler arasında yer almaya devam edecektir.

İşte benim beklentilerimi yukarıda saydık, şimdi sıra sizlere geçti. Sizler bu oyunda kaç yıldır ne görmek istiyorsunuz? Yorumlarınızı alalım bakalım.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Tek bir şey

1.14.4 OPTİMİZASYOOOOOOOOOOOOOONNNNNNN!
*Masaya bunu tekrar ederek 50 kere vurur*

Efendy

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence 1.17 Caves&Cliffs Update Olmalı Oyun İçin Güzel Şeyler Olabilir.