Minecraft'a nasıl başladım, anılar ... [Long story..]

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Sene 2011 Yaz, o zamanlar lise 2'ye geçmişim. MMOFPS oyunları popüler. Bizde Crossfire falan oynuyoruz işte. Bu ortam da bilinen insanlardık. XXX adlı forum sitesinde bir hile çıkarmıştık. Bu olaylar sayesinde çevremiz baya genişlemişti. Bu çevremizden bizim aramıza katılmak isteyen sayısı çoktu. Bizde birisini seçmiştik. Hala hatırlarım forum nicki "Metorap" & "Ketorap" 'tı. Birde beraber çalıştığım bir eleman vardı, "ByAktif". Bu Metorap dediğimiz arkadaş bana Minecraft diye bir oyun var gel oynayalım dedi. Bende direk "KAÇ MB?" diye sormuştum. Ardından indirdik. Tekli Oyuncuya girdim direkt. Düz dünya açmışım. Oyuna dair bir fikrim zaten yok. Yeri kazıp yer altına ev yapmıştım. Bu arkadaş beni "Newcraft" adlı sunucuya sokmuştu. Ama oyundan çıkmamak için zor duruyorum. her şey mi kare olur arkadaş! Bana /warp falan yazdırdı. Soktu beni hammaddeye. Minecraft versiyonu 1.3.2. O zamanlar Lapis yok. Yok dediğim önemsenmiyor. Bana odun falan kestirdi yumrukla. Ama kafada sorular dönüyor, bu oyun ne lan böyle? Sonra elime balta kazma verince benim ilgim arttım. Bunlar nerden çıktı lan. Dedi şu masada yapılıyor. Dedim o masa nerde yapılıyor.
Daha sonrasında bu Metorap beni "Xeneton" denen bir elemanla tanıştırdı. Bu Xeneton denen elemanı hatırlayanlarınız vardır. :D Newcraft admini basede pvp'yi açıp kesmişti bunu :D Sonra da IP ban atmıştı. :D Olayımız ise şu, bu eleman bana dia set verdi. Sonra da zombie spawner'ının yanına bıraktı. Dedi kes bunları 30 Level ol enchant bas. Bende oyunu bilmediğimi çaktırmamaya çalışıyorum, ayıpsın dedim. Ne elimdeki kılıcın değerini biliyorum ne de enchant nasıl basılır. Orda 2 saatten fazla farmlamışımdır. :D Sonra Skype'tan beni aradı Xeneton dedi naptın :D Dedim iyiyiz. Zombie kesiyorum. Dedi hangi enchantlar geldi? İçten dedim "Aha s*çtık." :D Neyden bahsettiğine dair en ufak bir fikrim yoktu. Zaten Youtube dediğimiz mecrayı büyüten Minecraft'tır. Net söylüyorum, o zamana kadar Youtube'tan video izlemişliğim yoktur. İşte o zaman bir başladım, Rehberler falan filan durdurak bilmeden.
O zamanlar Vide oyun yeni kanalına daha geçmemişti bile. Ah be ne zamanlardı...
Ardından Xeneton bize hileleri attı. "No-dus" o zamanın tek ve popüler hilesi. En azından benim tek bildiğim buydu. Hileyi açtık ve yanında zıpladığımız adam ölüyordu. Ne eğlenceli zamanlarda. P4 Zırhlarımız vardı. Hani zaten herkesin korktuğu elemanlardık.
Bir gece sunucu baya boştu. Warp orman'da da spawn yakınında boşluk claimsiz alan vardı. 5 Kişi çektik Stone Brickleri, oraya kocaman bir kale diktik. Hani insan görünce içinde ne var merak ediyor. Sabah oldu uyuduk. Uyandım oyuna girdim, kalenin içinde doğdum. Üzerimde zırh var mıydı hatırlamıyorum. Beni bir anda oracıkta öldürdüler. Sonra bizim Erman'a(Xeneton) ulaştım. Anlatmadı. Arkadaşlara sordum, Xeneton'un karşı klandan geçirdiği ve samimi olduğu eleman aslında casusmuş. :D Sabah kaldırmış claimi, geçirmiş karşı klana :D Ne üzülmüştüm, o kadar uğraştığımız çaba puff bile demeden kaybolmuştu...
Ne güzel zamanlardı, old but gold. :( Özlerim o zamanları.
Daha ço...ok olaylar yaşadık. Ama yazarak anlatılamayacağını keşfettim :D
İyi Günler, İyi Forumlar

Absolatte

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ahh ahh "turnuva73" deyip geçerim.
Minecraft sunucuları için açılmış premium bir hamachi ağının adıdır.
256 kişilik kapasiteye sahiptir. (tabi şimdi sahipleri bıraktı 5 kişilikti en son)

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence çok güzel bir anın olmuş minecraft ile ilgili.
Benim ki direk Çok sevdiğim bir youtuber sayesinde merakım başladı. Çok anı gibi sayılmaz ama çok baş belası zamanlardı.
1.2.5 zamanlarında bu youtube kanalı " Sabri , Loading , 2 yıllık bitmeyen seriler " diyeyim belki tanıyanlar vardır. Bu youtube kanalı Cihan denilen arkadaşıyla minecraft serisi yapıyordu, ben de onu sürekli izliyordum minecraft serilerini, tabi çok tutmadı o serileri ama olsun yine de güzeldi. Sonra dedim ki ben niye oynamayayım. O tarz oyunlara da ilgim başkadır. Survival olsun zorluğu olsun başka bir şey istemem. Benim bilgisayar çöplükten ibaretti. hiçbir özelliği yoktu. Minecraftı açamıyordum o yüzden ve hep üzüntüye kapılıyordum. O sıralarda işte " O yılların minecraft modları hakkında epey epey epey epey bilgisi olan bir youtuber, Tavukları çok sever " ile karşılaştım. Onun videolarını izlemeye başladım acayip güzel oluyordu mod rehberi videoları. 2 Yıl sonra yeni bir bilgisayara sahip oldum ve açtığım zaman direk chrome u falan es geçtim direk minecraft yazdım explorer a . Yaptığım ilk hamle bu idi. Minecraftı indirdim ve açmayı başardım. O kadar mutluydum ki. 1.4 sürümünden sonra oyun bozulduğu zaman oyuna ilgim artık kalmamıştı. 1.7 sürümünden sonra da oyunu bıraktım.

Oyunu bırakış ve başlayış anımda böyle benim. Çok basit hiçbir heyecanı olmaayn bir hikaye :) . Senin ki güzeldi

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Ahh ahh "turnuva73" deyip geçerim.
Minecraft sunucuları için açılmış premium bir hamachi ağının adıdır.
256 kişilik kapasiteye sahiptir. (tabi şimdi sahipleri bıraktı 5 kişilikti en son)
Açıkçası hiç içinde bulunmadım o ortamda ne güzel muhabbetler olmuştur tahmin dahi edemiyorum..

Bence çok güzel bir anın olmuş minecraft ile ilgili.
Benim ki direk Çok sevdiğim bir youtuber sayesinde merakım başladı. Çok anı gibi sayılmaz ama çok baş belası zamanlardı.
1.2.5 zamanlarında bu youtube kanalı " Sabri , Loading , 2 yıllık bitmeyen seriler " diyeyim belki tanıyanlar vardır. Bu youtube kanalı Cihan denilen arkadaşıyla minecraft serisi yapıyordu, ben de onu sürekli izliyordum minecraft serilerini, tabi çok tutmadı o serileri ama olsun yine de güzeldi. Sonra dedim ki ben niye oynamayayım. O tarz oyunlara da ilgim başkadır. Survival olsun zorluğu olsun başka bir şey istemem. Benim bilgisayar çöplükten ibaretti. hiçbir özelliği yoktu. Minecraftı açamıyordum o yüzden ve hep üzüntüye kapılıyordum. O sıralarda işte " O yılların minecraft modları hakkında epey epey epey epey bilgisi olan bir youtuber, Tavukları çok sever " ile karşılaştım. Onun videolarını izlemeye başladım acayip güzel oluyordu mod rehberi videoları. 2 Yıl sonra yeni bir bilgisayara sahip oldum ve açtığım zaman direk chrome u falan es geçtim direk minecraft yazdım explorer a . Yaptığım ilk hamle bu idi. Minecraftı indirdim ve açmayı başardım. O kadar mutluydum ki. 1.4 sürümünden sonra oyun bozulduğu zaman oyuna ilgim artık kalmamıştı. 1.7 sürümünden sonra da oyunu bıraktım.

Oyunu bırakış ve başlayış anımda böyle benim. Çok basit hiçbir heyecanı olmaayn bir hikaye :) . Senin ki güzeldi
Bende 1.7 sonrasında devam etmiyorum en güzel zamanlar 1.5 idi. Hani insan hatırladıkça duygulanır ya, aynen öyle.. İşte her şey geçmişte güzel..

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Açıkçası hiç içinde bulunmadım o ortamda ne güzel muhabbetler olmuştur tahmin dahi edemiyorum..

Bende 1.7 sonrasında devam etmiyorum en güzel zamanlar 1.5 idi. Hani insan hatırladıkça duygulanır ya, aynen öyle.. İşte her şey geçmişte güzel..

Aynen öyle.
1.4 sürümünden sonra ilgimin azalmasının sebebi, o sıralarda lapis sunucuları ünlenmeye başlandığı zamanlardı. hiçbir güzelliği yok. Bütün emek sunucuları yavaş yavaş azalıyordu. Arkadaşlarım da yoktu hep tek başıma oynadığımdan dolayı sıkılıyordum. Sonra da 1.7 zamanına kadar canım sıkılmasın diye zaman öldürmek için VIP felan alıp insanlarla ilteişim kurup onlara onlarla arkadaş olmaya çalışıyordum. Bazı sunucularda rehber bile olmuştum. Oyunu oynamıyordum sadece insanlara yardım etmek için oyuna girip çıkıyordum. 1.7 den sonra da iyice baydı ben de oynamayı bıraktım işte. Şimdi arada bir giriyorum. Premium hesaba sahibim, Hypixel ve Mineplex sunucularında acayip güzel zaman geçiyor. Ama işte çok çok boş zamanım varsa yapacak hiçbir şeyim yoksa giriyorum öyle.

Bir de
Hani insan hatırladıkça duygulanır ya, aynen öyle.. İşte her şey geçmişte güzel..
Bu sözüne katılıyorum :)

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Üşenmeden yazdın, üşenmeden okudum. Sende yazdığımı üşenmeden okursan sevinirim.
Güzel anıymış, ben de o zamanlar da başlamıştım. Tek oyunculu da düz dünya da köyü bulmuştum, akrabalarıma bakın bunu ben yaptım diye kandırırdım :D
Online'ı ise şansa öğrendim, youtube'ta bir video da görmüştüm hatırlamıyorum ama pek. Fekşın'ın fekşın olduğu zamanlardı, girdim sunucuya register felan ne dediyse yaptım sonra katıldım oyuna. Sohbeti felan anladım, hemen yazılar yazmaya başlamıştım. "oyuna yeni başldm yrdm eder msnz" gibi cümleler kurardım, xEfeBabaxX diye biri vardı onun ismini halen unutmam. Bu arkadaş bana her şeyi öğretti fekşının, baltalar verdi hammaddelere götürdü felan. Kum bugunu felan gösterdi, sevinmiştim. Meşale koyardık kumun altına tak tak tüşerdi, iyice öğrendim felan ve çoğu sunucuda hammaddeler de çakmak ile yakardım milleti. Çoğu sunucularda hammaddelerden atlayınca felan can giderdi, bazılarında pvp bile açık oluyordu.
Efe adlı arkadaş gösterdi, ondan sonra kendim araştırarak öğrendim
Ne güzel günlerdi be... SO'nun fekşın sunucusunda felan oynamıştım, hungergames sunucularında oynamıştım. Ah o eski günler...

Onuuk

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Benimkisi de basit bir hikaye arkadaşımın evine gitmiştim olum bu ne oyunu diye sorup biraz oynayınca tntyi keşfedip herşeyi patlatım

MrHappy

belki de bundan, artık hüznü ve acıyı paylaşıyoruz
En iyi cevaplar
0
NewCraft, bilirim. Oynamadım ama haritasını çalıp sunucuma koyduğum doğrudur. Yıl 2013 sanırım :)

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Üşenmeden yazdın, üşenmeden okudum. Sende yazdığımı üşenmeden okursan sevinirim.
Güzel anıymış, ben de o zamanlar da başlamıştım. Tek oyunculu da düz dünya da köyü bulmuştum, akrabalarıma bakın bunu ben yaptım diye kandırırdım :D
Online'ı ise şansa öğrendim, youtube'ta bir video da görmüştüm hatırlamıyorum ama pek. Fekşın'ın fekşın olduğu zamanlardı, girdim sunucuya register felan ne dediyse yaptım sonra katıldım oyuna. Sohbeti felan anladım, hemen yazılar yazmaya başlamıştım. "oyuna yeni başldm yrdm eder msnz" gibi cümleler kurardım, xEfeBabaxX diye biri vardı onun ismini halen unutmam. Bu arkadaş bana her şeyi öğretti fekşının, baltalar verdi hammaddelere götürdü felan. Kum bugunu felan gösterdi, sevinmiştim. Meşale koyardık kumun altına tak tak tüşerdi, iyice öğrendim felan ve çoğu sunucuda hammaddeler de çakmak ile yakardım milleti. Çoğu sunucularda hammaddelerden atlayınca felan can giderdi, bazılarında pvp bile açık oluyordu.
Efe adlı arkadaş gösterdi, ondan sonra kendim araştırarak öğrendim
Ne güzel günlerdi be... SO'nun fekşın sunucusunda felan oynamıştım, hungergames sunucularında oynamıştım. Ah o eski günler...
Hepsini okudum :) Biz oynarken SO'nun sadece 1 serveri vardı, o da hunger games. Geceleri kimse olmazdı girer adminle muhabbet falan ederdik. Kendi aramızda Hunger Games döndürürdük. Ne güzel günlerdi, kitli hunger gamesler :)

MrHappy

belki de bundan, artık hüznü ve acıyı paylaşıyoruz
En iyi cevaplar
0
Survival sunucu muydu ya, ben öyle hatırlıyorum gibiyim. Ahmet diye bir kurucusu vardı yanlış hatırlamıyorsam
Factiondu, kale gibi bir spawnı vardı kale dışında doğuyorduk filan gözümü kapayınca direkt aklımda görselleniyor.