Minecrafta Nasıl Başladım? Neler Öğrendim?

Burakzzers

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
(Bu olay 4 yıl önce gerçekleşmiştir.) Ben şimdi minecrafta başlamadan önce, bir tane kanalın minecraft survival serisini izlerdim. Mesela korku filmi izlerken gözümüzün tekini kapatırız ya, o şekilde bende minecraftta örümcek gördüğümde gözümü o şekilde kapatırım. Neden örümcek? Sinsi sinsi arkadan geliyor geceleri. Bide siyah ya ondan. Neyse, ben minecrafta ilk başladığımda o kadar cahil değildim. 2-3 ay minecraft videosu izledim. 2 tane server buldum öncelikle. 1i faction, 1i survival. O oynadığım faction serveri, hiçbir serverin yerini tutamaz. O ilk oynadığım serverdeki arkadaşlık ortamı, adminlerin ilgisi vs. her şey çok güzeldi. O serverin adını keşke hatırlasam. O zamanlar benim space tuşum basmıyordu. Bir tane klana katılmıştım. O klandakilere tpa atıp atıp ilerliyordum. Adamları sıktım ama gene beni kırmadılar, tpa isteğimi kabul ettiler. Sonra ayarlardan zıplama tuşunu değiştirmek aklıma geldi. V yaptım zıplama tuşunu. Artık zıplayabiliyordum ama, koşma tuşum bozuktu :( Bende diyordum onlara "koşmayın benim koşma tuşum bozuk" onlarda yine olumlu cevap verdiler. Neyse daha sonra server kapandı. Çok üzüldüm. Bir tane survival server buldum. Orda rehber oldum. Bana mute atmayı vs. öğrettiler. İlk yetkili olma deneyimimi yaşadım. O survival serverinde her zamanki gibi ortam harikaydı. Kimse birbirine dalmıyordu. 10 kişi maden yapıyorduk. Bir tane köy bulduk, o köyün etrafını taşlarlan sur yaptık. Yaparken çok eğlendim. O sırada, benim bi tane akrabamın düğünü vardı. Beni almaya geldiler, düğüne gidiyordum. Bilgisayarı kapattım, geldim tekrardan o servere girmek için ama, bilgisayarım bozulmuştu :( Ne yaptım ne ettim çalıştıramadım. O zamandan sonra 1 yıl minecrafta ara verdim (bilgisayardan). Daha sonra bilgisayarım geldi ve yeni yeni serverlere girdim. Yetkililik deneyimimi artırdım, premium aldım, pvpyi öğrendim,minecraft videolarına başladım,editlemeyi öğrendim(video) yani özet geçmek gerekirse, minecraft bana birçok şey kazandırdı.

SON

Mount44

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben ilk başladığımda ingilizceydi ve beta sürümündeydi. Başta çapa falan veriyordu. Çapayla ben gidip kazmanın yarı hali sanıp taş kazmaya çalışmıştım falan. Komik, masum ve güzel zamanlardı. Peki ya şimdi? Kötü..

RuzonTR

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Güney : Minecraft oyna bence aa bilmiyon mu bak oyna bak!

*Truman Show Etkisi*

Güney : Ee oyna!

*Oynamaya Başladım*