Minecraft'a nasıl başladım?

peRfeKt

bruh moment
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Konuyu uzatmayacağım.
O Zamanlar Bu rak Oyunda felan meşhurdu hep onu izlerdim hunger games. zaten hep hunger games isterdim. işte arkadaşta tüplü bilgisayarında mc vardı. yıl 2013 bu arada. işte oynamak isterim. her gün giderdim. sonra işte 2 tane bilgisayar vardı o zaman ne yüklemeyi bilirim ne oyun oynamayı. işte torrent indirme sitesi vardı yasaklandı o. sonra işte indirdim oynadım açtım nasıl gircem bilmiyorum. çok oyunculuyuda mesela ps4 de arkadaşlarla oynarken çift ekran olur bende öyle biliyorum :D.
işte hep tek oyunculu oynadım ev yapmayı bilmem hayatta kalmayı bilmem creative oynardım. Enes Batur var fakat hiç bilmem... sonra çok oyunculu öğrendim. hub serverlere girerdim. register login hiç bilmem ne yapılır hiç bilmem. orda işte admin yardım etti. diğerleride yardım etti öğrendim. ama tam bilmiyom hep abilik gibi bir şey yapardım. derler mesela "Sew Olakmı?" hep onu derdim. onuda birinden öğrendim derdi ki "abimisinde sew olakmı diyon?" o zamn yıl 2015 zaten şimdi artık öyle yok girer serverime oynarım. bana öğreten kişilere minnettarım...

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Ben yıl olarak hatırlamıyorum ama 9-10 yaşındaydım sanırım. Yakın bir arkadaşımın evine gitmiştim, minecraft oynuyordu. Evi falan vardı denizin ortasında. O yaşta bana çok eğlenceli göründü, arkadaşım oynarken mutlulukla izledim. Eve dönünce direkt oyunu indirdim.

MehmetChik

İnsan beklentisi kadar mutludur.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yılı hatırlamıyorum. Ancak 1.4 ve 1,5.2 sürümünün yeni olduğu zamanlardı. Oyunu ilk youtube'da eski bir kanal olan agunZagun dan görmüştüm technic oynamıştı ve çok ilgimi çekmişti. Ondan sonra youtube'da biraz dolaştıkça bu oyunun videosunun çok olduğunu farkettim ve hangi kanal olduğuna bakmaksızın tüm videolarını izledim.Oyunun craft sistemini, oyunda nasıl gelişebileceğimi full youtube'dan öğrenmiştim. Ancak o zamanlar interneti kullanmayı bilmediğim ve babamdan sıkı tembihler aldığım için bilgisayarıma bir şey indirmeye korkar olmuştum. Bi gün cesaret edip indirdiğimde oyunu oynarken zevkten dört köşe olmuştum. Ancak kısa sürdü çünkü oyunun demo versiyonunu indirdiğimin farkında değilmişim. Ondan sonra baya üzüldüm. Aylar sonra bi site daha keşfettim özgür görgülü adında bir abimiz kendi isminde site açmış orada yayınlıyordu. İndirdiğime demo olmadığını anladım ve aralıksız 7 8 saat oynamaya başlamıştım.

umutK9

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ben oyunu ilk 1.0 çıktığın da arkadaşlarım dan duyuyordum sonra 1.2.3 te yeter dedim ne ise 1 oynayalım dedim ve ozamandan beri oynuyorum arkadaşlarımdan teşekürler her nerede iseniz allah dualarınızı kabul etsin

peRfeKt

bruh moment
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ben yıl olarak hatırlamıyorum ama 9-10 yaşındaydım sanırım. Yakın bir arkadaşımın evine gitmiştim, minecraft oynuyordu. Evi falan vardı denizin ortasında. O yaşta bana çok eğlenceli göründü, arkadaşım oynarken mutlulukla izledim. Eve dönünce direkt oyunu indirdim.
Benim'de öyle bir şey yani şöyle; Bende arkadaşımdan gördüm sürekli oynamaya giderdim o sırada 1.5.2 oynardık crackli sonra bende hep aileme söylerdim alalım diye "paramız olunca alırız" derlerdi :D. o sıralar premium 60 - 80tl arasıydı galiba. sonra abim indirmişti torrentden.

peRfeKt

bruh moment
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Yılı hatırlamıyorum. Ancak 1.4 ve 1,5.2 sürümünün yeni olduğu zamanlardı. Oyunu ilk youtube'da eski bir kanal olan agunZagun dan görmüştüm technic oynamıştı ve çok ilgimi çekmişti. Ondan sonra youtube'da biraz dolaştıkça bu oyunun videosunun çok olduğunu farkettim ve hangi kanal olduğuna bakmaksızın tüm videolarını izledim.Oyunun craft sistemini, oyunda nasıl gelişebileceğimi full youtube'dan öğrenmiştim. Ancak o zamanlar interneti kullanmayı bilmediğim ve babamdan sıkı tembihler aldığım için bilgisayarıma bir şey indirmeye korkar olmuştum. Bi gün cesaret edip indirdiğimde oyunu oynarken zevkten dört köşe olmuştum. Ancak kısa sürdü çünkü oyunun demo versiyonunu indirdiğimin farkında değilmişim. Ondan sonra baya üzüldüm. Aylar sonra bi site daha keşfettim özgür görgülü adında bir abimiz kendi isminde site açmış orada yayınlıyordu. İndirdiğime demo olmadığını anladım ve aralıksız 7 8 saat oynamaya başlamıştım.
Aynen AgunZagun'u bende izlerdim küçüklüğümün youtuberi o minecraftı ondan gördüm sonra burak oyundadan(eski kral)

OldbutMayngıraft

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ben başladığımda ilk modlara falan çok sarmıştım game of mods falan yüzlece kez izlerdim ve çok keyif alırdı. Ama şimdi ************* clickbaitlerin dibine vuruyor.