Minecraft'ı Baştan Tasarlamak

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hem mod kodlar hemde moda uygun craftbukkit geliştirirsen dediğin olur.
Bunu yapan bir mod vardı yüzme modu şimdi aklıma gelmedi.
Bunu yapmak her babayiğidin harcı değil ve ben şahsen gereksiz buluyorum.
Böyle bir şey yapacağına kendi oyununu geliştir daha mantıklı.

MrBoSS43

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hepinize çok teşekkür ederim arkadaslar.Ben .io oyunları yapmayı düşünüyorum sonra kodlamam vs. Artar 2D oyunlara geçerim sonradan ThreeD ye geçerim fps filan.Ama ben bu .io oyunları için hangi dili bilmem lazım?Videolara bakıyorum unity ile script dosyası fln açıyor script yazıyor.Ben JavaScript i öğrenince(çunku en kolay öğrenen diller arasında 1.Sırada :p )Bu 2D-.io oyunları akıcı bir şekilde yazabilirmiyim yada herhangi bir script dili ile?Bu dillerde böyle komutlar varmı?Sağa git sola git mouse işaretçisine hareket et vs. Varmı böyle komutlar?Varsa ilk hangisini öğrenmeliyim? Cevaplarsanız sevinirim.Bu arada Unity ile yapacagım.Zaten başka böyle bir uygulama bilmiyorum :) .

Saygılar...

Exqarr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dostum 2D oyunları yapmak basit. io oyunları java ile kodlanmaktadır. Bunun için sana gerekenler Eclipse ve Unity'dir.

ArcSoro

Marangoz
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
oyunları sadece kod ile yapamazsın 3d yapıcaksan yüksek bir grafik kartı gerekir modelleri yapıp render işi ile uğraşırken üstelik minecraftı baştan tasarlamana gerek yok zaten sandbox oyun açık kaynaklı o yüzden forge çıktı sonradan aşırı boş olduğundan
bide büyük bir şey yapmayı planlıyorsan unutmaki oynuna mod yaptığından stabil olmama ihtimali yüksek sık sık bug çıkar aşırı derece zorlar bilgisayarları

DeathPearl

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Tek kelime: Unity

Unity ile MC hayranlarının yaptığı ve MC ye çok benzeyen bir oyun sadece 40 saatte yapıldı.
Minecraft ilk sürümü sadece 8 günde yapıldı

kısaca Unity ile başlangıç seviye oyun yapabilirsin
[automerge]1526831392[/automerge]
Eğer yok ben kodlama bilemem kodlamasız yapmak istiyorum diyorsan işin çok zor.Ama biraz da olsa java kodu bilsen ki youtube da videoları var izleyip bazı bilgiler elde edebilirsin.

Ve senin dediğin olay minecraftı terrafirmacraft gibi tamamen değişmiş bir minecraftmı yapmak yoksa yeni bir oyun mu?

Son düzenleme:

HaNabiS13

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Bunu halihazırda bende yapmayı düşünüyorum üzerinde çalışmam var. Kafamdaki şeyi anlatayım sizlere. Oyunun modellemesi 3D olacak blokların kırılış sesleri üstündeki yürüyüş sesler kısaca bütün ortam, ambiyans,mevsim,iklim koşulları,yaratık ve hayvan sesleri yani çok detaylıca her ses. Kabaca anlatayım çünkü sığmaz. doğal faktörler, hikayeyi oluşturan yaratık yapı, ırk,büyü ,mitoloji gibi şeyler. Modelleme olayı çok düz geliyor buna örnek olarak animal plus var olan hayvanları daha detaylı yapıyor bunun gibi buna ek olarak karakterde ve her şeyde bu detayları derinliği ışık ve yansımayı,fiziki hareketleri,cisimlerin kırılmasını,yemek yerken yediğimiz şeylerin 3D olarak parçalanması biyom olarak bütün adaptasyon faktörleri, hayvanla kalmaksızın fidan ağaç ev veya insanların mevsim besleniş geçmişi ile ciltlerin buna göre adapte olması. Krallık ve ortaçağ egmentlerinin olduğu,mitolojik olarak örneğin medusa veya kraken gibi çok heyecanlı şeylerin olmasını istiyorum. Korsanların denizde hüküm sürdüğü, zindanların gerçekten zindan olduğu minik veya farklı boyutta ordularla birliklerle savaştığımız bir yapı. Mesela rastgele spawm olmak saçma hatta spawner bile saçma bunun yerine 25 birlikle birden savaşıp (güce göre ödül) ödül aldığımızı düşünün bu çok daha ilgi çekici. Anlatacak çok şey var mmorpg, 3D,derinlik,ses,fps,hikaye,boyutlar, ejderha eğitimi, deniz,mevsim,saat,can ve stat değerleri, her yeni 5 seviyede minik tatlı bir ödül ve yapboz niteliğinde anlatım,film tadında bir deneyim,karakter tasarımı saç/göz/cinsiyet/kıyafet/ırk veya sınıf/ustalık,büyü,Altar,kara boyutlar,devam niteliğinde boyutlar,farklı hikayesel diller örneğin End dili,daha gelişmiş zırh ve materyaller örneğin enderite premetite veya özel setler,dekorasyon zırhları örneğin valkyrie zırhı,her seviyede stat/efekt veya özel yetenekler veren kolye gibi eşyalar,derinlik kavramını aşan mağaralar veya yer şekilleri,çeşitli büyüler ve kombine büyüler,bol bol boss bölgeleri ve hikaye ana bossları tabii ki ender ejderhası bir başlangıç olarak :),arkaplanda çalan oyun içi müzik deneyimi planı,arkaplan veya menüyü kafanıza göre planlayacaksınız,hikaye gereği etkileşimler size bir şeyler katabilir veya düşman edinebilirsiniz,mevsimsel bütün etmenler tabi oyunu sıkıcı hale getirmeden olacak ( örneğin yer çekimi yüzünden yere düşen bloklar sinir bozucu şahsen) çeşitli yiyecek ağaç geniş ve geçişi düzgün biyomlar,eşyaları dekora çevirme (büyüklük açı ve detayları siz belirleyeceksiniz örneğin ekmeği 3D olarak boyutlandırıp boğun üstüne koyacaksınız tabi koyarken açısı da size kalmış),bazı şeyleri siz şekillendireceksiniz (Oyun menüsü,zorluk,dekorlar,boss peluşları,petiniz varsa rengi boyu sesi hızı gibi buna benzer oyun zevkini arttırmak için her şey olabilir mesela sandıkların kaplamaları ve düzenli olsun diye üstüne bir odun ekleyerek odun resimli bir sandık veya daha farklı sandık türleri olabilir) kostümize sandıklar hazine sandığı resimli sandıklar pete veya çok garip görünüşe sahip sandıklar hatta mimic gibi olabilir. Düşünsenize büyü masasında uçan cisimleri veya etrafta aura olsun istiyorsun ve kostümize ediyorsun veya oyun sohbetin senin istediğin şekilde. Yatağının yastığı yorganı tipi kafana göre şirin veya havalı yani kısaca özelleştirme olayı olacak. Kendi ordunuzu,köy,şehir, eyalet,krallık, geminiz gibi şeyler hatta bunu parayla yaptıracaksınız. Para dediğim tabii ki oyunda elmas,altın veya geçerli bir mücevher niteliğinde olan zümrüt, sikke,altın coin gibi. Korku varyantları olacak örneğin hayalet veya canınızı almak isteyen bir kuru kafa,örümcek gibi şeyler. oyunun o default dediğimiz dokusunu bozmayı istemiyorum çünkü güzel ama tabi siz özelleştirme yaparsınız. Biraz realist biraz fantastik karışık ve sürükleyici bir survival planlıyorum. zindanlar,kaleler,köyler,kuleler,şehirler,mezarlıklar,mağaralar, döküntü yerler,antik şehirler,farklı ırkların yuvaları,vahşi hayvanlar,çeşitli bütün hayvanlar bunun gibi çok çok uzun yazıp bitiremeyeceğim büyük bir şey yapmak istiyorum gerçekten. Belki bir gün fırsat ve imkanım olurda çok harika ve sorunsuz bu oyunu yaparım çünkü çok istiyorum oynamayı.

Son düzenleme: