Minecraft'ın son yılları yaklaşmadı mı sizce?

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Tarihler 16 Mayıs 2009'u Gösterirken Bir Forumda Bu Oyun Yayınlanır: Minecraft!
Oyun bu forumda baya popüler olur.Tabi o zaman oyunun adı Cave Game'dir sonradan değiştirilir.Herkes deliler gibi yapılar yapıp foruma gönderir.Oyun büyük bir ilgi kazanmıştır.
Tarihler 13 Aralık 2018.Karşınızda HYTALE!
Minecraft sunucusu olan Hypixel yeni bir oyunun duyurusunu yayınlar.Karşınızda Hytale.

Peki Hytale'in konumuzla ne alakası var?
Hytale Minecraft'a çok sıkı bir rakip oldu ve oyun cidden hayal gücünüzü kullanarak size bir şeyler yapmayı sağlıyor.Minecraft'ta da bir şeyler yapabilirsiniz.Fakat Hytale'da yapabilecekleriniz şeyler adeta muhteşem!
Kendi Sinematik oyun videonuzu yapabilir
Oyun içinde Script yazabilirsiniz.
ve daha fazlası Hytale'da sizi bekliyor.

Ama Minecraft'ta Sinematik oyun videosu hazırlamak veya Script yazmak için dışarıdan dosya indirmeniz gerek.
Hytale'da üstelik daha fazlası var.Peki Dünyanın en iyi Minecraft Serverı oyun çıkarırsa ne olur?

Bir sürü Minecraft oyuncusu Hytale'a yönelebilir.

Hytale'da hayal gücünüzü en üst seviyeye kadar çıkarabilirsiniz.
Bu da Minecraft oyuncularının Hytale'a yönelmesini sağlar.
Eğer Minecraft oyuncuları Hytale'a yönelirse Minecraft'ın kabusu Hytale olabilir.

Bu Minecraft'ın son yıllarını yaşacağı anlamına gelir.
Evet oyun çıkalı neredeyse 10 yıl olucak.10 YIL! 10 yıllık bir oyun.Minecraft'ın son şansı 1.14.Eğer Minecraft iyi bir iş çıkaramazsa...

Sonrasını size bırakıyorum.

efekec55

Team Arcenia
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence bu sene minecraft popüler olucak. Hytale denilen oyunu pek sevemedim. Umarım bu 1.14 sürümü ile iyi bir şeyler yaparlar.

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence biraz aşırı tepki veriyorsunuz bu duruma. Koskoca Mario'yu tahtından eden bir oyun, ona benzer başka bir oyun tarafından devrileceğini hiç sanmıyorum. Hem ayrıca ben Minecraft'ın zaten asıl amacına ulaştığına inanıyorum. Gerisi oyunculara kalmış bir şey. Umalım da Hytale topluluğu aşırı tuzlu ve toxic bir şeye dönüşmesin.

Edit: Cube World içinde bu tarz şeyler söylenmişti. Gördük ne olduğunu.

İnfumia

Software And Design
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Anlaşılmayan bir yer var arkadaşlar, Minecraft'ın oynacılılarının Hytalenin oyuncularını geçme gibi bir olasılığı yok gibi bir şey.
Hep 45 K olsa 100 K dan fazla oyuncusu vardır Minecraft'ın yani o işi geçin artık.
Tamam çok iyi iş başarmışlar Hytale yapımcıları ama şu kıyası bırakmalısınız.

Astor

Titanik
.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minecraft'ın grafiğinden daha iyi oyunlar ve daha gelişmiş oyunlar var. Minecraft, bu oyunlara rağmen kendisini her zaman üstte tutmuş ve rakiplerine yenik düşmemiş. Minecraft'a benzeyen bu oyun da Minecraft'ı bitirecek gibi gözükmüyor. Umarım oyuncuların ilgilerini çekebilecek bir oyun olacaktır; ancak bu tarz oyunlar hiçbir şekilde ilgimi çekmiyor. Minecraft'ı her zaman sevdim ve her zaman da seveceğim.

Riaxetr

Şehit mi düştü asker? Cennet koktu da her yer..
En iyi cevaplar
0
Hytale daha gerçekçi olabilir ama minecraft kadar eğlenceli olacağını sanmam. Hytale'nin Minecraft'ı geçmesi için dağları aşması lazım.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Minecraft oyununda sunucuları olması sayesinde hızlıca ünlenen, yakında çıkacak oyun olan Hytale oyununun Minecraft'ı geçeceğini sanmıyorum. Nedense her yerde Minecraft battı, Hytale Minecraft'ı yok edecek gibi söylemler var. Daha önce de bu tarz şeyler söylenmişti ancak sonuçları görüyorsunuz. Bu deyindiğim konuya daha önce yorum atan arkadaşta değinmiş zaten.

Bence biraz aşırı tepki veriyorsunuz bu duruma. Koskoca Mario'yu tahtından eden bir oyun, ona benzer başka bir oyun tarafından devrileceğini hiç sanmıyorum. Hem ayrıca ben Minecraft'ın zaten asıl amacına ulaştığına inanıyorum. Gerisi oyunculara kalmış bir şey. Umalım da Hytale topluluğu aşırı tuzlu ve toxic bir şeye dönüşmesin.

Edit: Cube World içinde bu tarz şeyler söylenmişti. Gördük ne olduğunu.

blackone1991

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Steam içerisinde sizin adını bile duymadığınız Hytale'ye benzeyen 2-3 oyun zaten var. Benim açımdan adını duymama sebebin Minecraft'ın var olması.
Hytale reklamı çok iyi yaptı, büyük bir oyuncu kitlesini içerisine alacağını varsayabiliriz fakat her şeye rağmen Minecraft'ın yeri değiştirilemez. O atmosfere çocukluğundan beri alıştın. Bunu nereden biliyorum; eski zamanlarda "İlk Türkçe MMO" yazılı reklama tıklayıp Metin 2 oyunu ile tanıştım. O zamandan bu zamana Metin 2'den kat ve kat daha iyi MMO oyunlar çıktı ve piyasayı altüst etti. Buna rağmen ben ve bana benzeyen kişiler Metin 2 oynuyor çünkü o atmosfere kapıldık çıkamıyoruz! Anılarımız var, sevdiğimiz şeyler var. Kısacası olmuyor...

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tekrar söylüyorum; Hytale oyunu Minecraft'ı geçemez. Microsoft ve Mojang'i biraz takip etseniz bunu neden söylediğimi çok iyi anlardınız.

İşte yıllardır beklediğimiz o muhteşem gerçekçi Shader (Super Duper Graphics Pack) bu yıl içerisinde gelmesi bekleniliyor,
maxresdefault.jpg

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Benim -2 fps felan olur ciksada :D
Bedrock Editionda -2 FPS almak biraz zor ki FPS ayarları olacak...

Ayrıca ben sadece örnek gösterdim: Mojang'in Minecraft'a bu yıl için çok fazla planı mevcut. Minecraft: Dungeons çıkacak, Village&Pillage güncellemesi 2-3 ay sonra yayınlanacak.
Maden güncellemesi gelse ezip geçer.

Minecraft'ın 10. yılını kutluyoruz.