| Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri |

BornToKillTR

Fikirlere Kurşun İşlemez
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba Forum Gamer Ailesi!
Bugün sizlere bilgisayarınızı biraz da olsa hızlandırma yöntemlerini göstereceğim! Emeğimin karşılığı olarak beğenmeyi ve yorum atmayı unutmayın.

1# Siyah bir arka plan seçin eğer arka plan fotosu yüksek bir çözünürlüğe sahipse bilgisayarınızı yavaşlata bilir.

2# Virüs programı veya benim tavsiye ettiğim ccleaner indirin, düzenli olarak temizleyip virüs taraması yaptırın.

3# Eğer laptop kullanıyorsanız ayarlardan güç tasarrufu modunu açın ayrıca bu işlem pil ömrünüzü uzatacaktır.

4# C veya D kullandığınız diski temizleyin ve en az %25 boş yer bırakın.

5# Masaüstünde gereksiz dosya bırakmayın.

6# Çalıştır kısmına msconfig veya temp veya %temp% yazarak gereksiz dosyaları silin.

7# Fan soğutucu alın, ısınma anında bilgisayarın yavaşlaması normaldir.

8# Kasanızı düzenli olarak temizleyin.

9# Eğer yavaşlık sadece oyunlarda oluyorsa tavsiye ettiğim Game Booster programını kullanın.

10# Yeni bir bellek alın en az 2 gb bellek eklemek işinizi görecektir.

Umarım ufakta olsa işinize yaramıştır, dediğim gibi emeğimin karşılığı için like veya yorum yapmayı unutmayın!
İyi Günler Dilerim!

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
1: Arka plan resminin performansa fazla etkisi olmaz, hareketli olmadığı sürece sıkıntı yok.

2: Virüs programı kullanmayın, exe dosyalarını sürekli olarak taradıkları için performansı yavaşlatırlar. Güvenli sitelerden indirme yaptığınız ve girdiğiniz sitelere dikkat ettiğiniz sürece virüs programına ihtiyacınız olmaz zaten.

9: Bunu yapmak yerine oynadığınız oyunların config dosyalarının yerini bulup oradan ayarları manuel olarak düzeltin, oyun içersinde herşeyi low'a almak tüm ayarları düşürmez. Ha işinize gelmiyor, illa bir program kullanmak istiyorsanız Hialgo Booster kullanın. Önerilen programı hiç duymadım ancak Hialgo Booster ile net 10-15 fps artışı yaşadığım için kesinlikle öneriyorum.

Diğer maddeler ile ilgili bir sorunum yok. Güzel konu olmuş yine de bunlar geçici yöntemler tabi, en etkili yöntem bilgisayarınızı upgrade etmek ya da yeni bir bilgisayar almak olacaktır.

Moderatör tarafından düzenlendi:

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
1: Arka plan resminin performansa fazla etkisi olmaz, hareketli olmadığı sürece sıkıntı yok.

2: Virüs programı kullanmayın, exe dosyalarını sürekli olarak taradıkları için performansı yavaşlatırlar. Güvenli sitelerden indirme yaptığınız ve girdiğiniz sitelere dikkat ettiğiniz sürece virüs programına ihtiyacınız olmaz zaten.

9: Bunu yapmak yerine oynadığınız oyunların config dosyalarının yerini bulup oradan ayarları manuel olarak düzeltin, oyun içersinde herşeyi low'a almak tüm ayarları düşürmez. Ha işinize gelmiyor, illa bir program kullanmak istiyorsanız Hialgo Booster kullanın. Önerilen programı hiç duymadım ancak Hialgo Booster ile net 10-15 fps artışı yaşadığım için kesinlikle öneriyorum.

Diğer maddeler ile ilgili bir sorunum yok. Güzel konu olmuş yine de bunlar geçici yöntemler tabi, en etkili yöntem bilgisayarınızı upgrade etmek ya da yeni bir bilgisayar almak olacaktır.
3'ü yok sayıyorsak tabi bi de

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1 - alakası yok :(
2 - crack gibi işlerle uğraşmıyorsan ne bilgisayar temizleme yazılımlarına ne de virüs koruması yazılımlarına ihtiyacın var. ccleaner'ın yaptığı şeyi windows otomatik yapıyor zaten :( ayrıca kayıt defteri düzenleyici şeyleri kayıt defterini çok karıştırabiliyor :(
3 - bilgisayarı yavaşlatır bu ama :(
4 - doğru
5- alakası yok :(
6- bu yardım edebilir
7- evet
8- ayda 1
9- oyun minimum ayarlarda da kasıyorsa yapabileceğin bir şey yok :(
10- bellek yerine işlemci almak daha mantıklı

BornToKillTR

Fikirlere Kurşun İşlemez
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1 - alakası yok :(
2 - crack gibi işlerle uğraşmıyorsan ne bilgisayar temizleme yazılımlarına ne de virüs koruması yazılımlarına ihtiyacın var. ccleaner'ın yaptığı şeyi windows otomatik yapıyor zaten :( ayrıca kayıt defteri düzenleyici şeyleri kayıt defterini çok karıştırabiliyor :(
3 - bilgisayarı yavaşlatır bu ama :(
4 - doğru
5- alakası yok :(
6- bu yardım edebilir
7- evet
8- ayda 1
9- oyun minimum ayarlarda da kasıyorsa yapabileceğin bir şey yok :(
10- bellek yerine işlemci almak daha mantıklı
Kardeşim çok biliyosan git kendin konu aç

YuzbasiTr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Böyle rehber konuları açılınca herkes profesör sanıyor kendini :D

Rozenberg

Dovahkiin RPG
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hepsi bilinen şeyler. Fakat bilmeyenler için yararlı bir konu.

Singularity

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bilgisayar hızlandırma yöntemi diye bir şey yok, gidip yeni bilgisayar alın.

Darkkandadr

❌⚖❌ Everybody knows the good guys lost...
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Hareketli arka plan kullanıyorum şu ana kadar pek performans sıkıntısı yaşadım diyemem tabii ki her yerden efektler fışkıran renkli renkli bir arka plan değil siyah-beyaz sayılır. Wallpaper engine uygulamasını kullanıyorum Steam'den bulabilirsiniz. Uygulama sadece masa üstüne baktığımızda falan çalıştırıyor hareketini wallpaperin diyebiliriz tabii ki biraz performans düşüşü yaratıyordur fakat bende gözde görülür bir değişiklik yaratmadı.

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Hareketli arka plan kullanıyorum şu ana kadar pek performans sıkıntısı yaşadım diyemem tabii ki her yerden efektler fışkıran renkli renkli bir arka plan değil siyah-beyaz sayılır. Wallpaper engine uygulamasını kullanıyorum Steam'den bulabilirsiniz. Uygulama sadece masa üstüne baktığımızda falan çalıştırıyor hareketini wallpaperin diyebiliriz tabii ki biraz performans düşüşü yaratıyordur fakat bende gözde görülür bir değişiklik yaratmadı.
Ram'i az olan bilgisayarlarda sorun yaratarabilir. İyi veya orta dereceli bilgisayarlarda elbette ki performans düşüşü fazla yaşatmaz tabi o konu da hemfikiriz.