MMORPG Oyun Türlerinin Atası Metin 2

rambocete123

Ağaç Yumruklayıcı
Mesajlar
16
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
5
Puanları
180
https://****************/uploads/images/image_750x_5cfc18c2b3d80.jpg
Birçoğumuz bu efsane oyun ile mutlaka vaktini geçirmiştir. Bugün o efsaneye göz atıyoruz. Öncelikle oyunumuzun çıkış tarihine ve hangi firma tarafından piyasaya sürüldüğünü hatırlayalım. Oyun 2005'in Mart ayında Ymir Entertainment Co. Ltd. şirketi tarafından Kore ve Çin'de yayına başladı. Aralık 2006'da Gameforge tarafından alındı ve ilk dili Almanya'da beta olarak açıldı; bu da oyunun Avrupa daki ilk sunucusudur. Mayıs 2007'de betası sona erdi ve tam 17 farklı dilde hizmete geçti. 2007'nin Mayıs ayında ücretlenmeler düzenlendi ve micropayments (micro ödeme olarak ingilizceden dilimize geçen, örneğin 2 euro ya da 2 dolar olan bir ürünü internetten satın alırken ödenen bu küçük meblağlar için kullanılan e-ticaret terimi.) sistemi etkinleştirildi. Ocak 2009'da Metin 2 oyununa şikayetler yağdı bunu sebebi ise hesap çalınmaları ve soygunlardı . Gameforge bu olaya kayıtsız kalmadı ve olayı hukuki sürece taşıdı, hesap çalanlar derecesine göre hukuki biçimde cezalandırılacaktı. Tarihler 31 Mart 2009'u gösterdiğinde oyun Kuzey Amerika yönetimi Z8Games'e devredildi ve 3 Eylül 2009 Singapur yönetimi TEC - Interactive yönetimine devredildi. Şu anda GameForge yönetimindedir.

Konusu ve amacı :

Metin2'nin konusu üç büyük imparatorluğun savaşını anlatan bir uzakdoğu hikâyesidir. İlk olarak sadece hayvan ve bitki hayatı vardı ve bir Metin taşı gelip vahşi hayatı kırıp üç imparatorluğun sınırlarını çizdi. Oyunda amaç ise savaşarak kendini geliştirmektir.Karakterler :

Oyunda 5 adet karakter sınıfı bulunmaktadır bunlar ; Savaşçı, Sura, Ninja, Şaman ve Lycan'dır.

Savaşçı


Becerileri ve ağır zırhlarıyla savaşçılar yakın dövüş konusunda büyük rol oynarlar. Güçlerini kuvvetli fiziksel yapılarından ve dengeli zihinsel yapılarından alırlar.

Seçtikleri özelliğe göre çift el silahlarıyla rakiplerini yıkıma uğratabilir veya kılıç ve kalkanlarını beceriyle kullanarak kendilerini savunabilirler. Oyunda en çok tercih edilen karakterler arasındadır.

Ninja

Ninjalar pusu kurarak saldırabilen profesyonel suikastçilerdir. Hızı ve hareketliliği sağlamak için hafif zırhlar giyerler.

Kendilerini bu yeteneklere adadıkları için, Ninjalar hançer ve yay kullanan usta dövüşçülerdir.

Sura

Suralar Kötülük Tohumunu kollarında büyütmeye karar verdiklerinde sihirli güçler kazanan Savaşçılardır. Bu nedenle yakın dövüş savaşçılarına karşı ustadırlar uzak mesafeden sihir ile saldırı yapabilirler.

Bu yeteneklere olan gereksinimlerinin sonucu olarak, saldırı sihirlerini güçlendirebilirler ya da ek destek büyüleri kazanabilirler.

Şaman

Şamanlar zekidirler ve Büyü ve Sihir kullanırlar. Savaşırken ve arkadaşlarına destek olurlarken, onların mistik güçleri çok etkilidir.

Bu yeteneklerdeki uzmanlıkları sayesinde, bir Şaman saldırıların gücünü artırabilir ya da iyileştirme ve destek büyülerini güçlendirebilir.

Lycan

Lycanlar, iri yarı kurt yaratıklardır. Çaresi olmayan bir virüse yakalanıp insan görünümlerini kaybederek yaratıklara dönüşmüşler.

Tükenmeyen güçleri ve gelişmiş içgüdüleri sayesinde muazzam yakın dövüşcülerdir. Kavgadan kaçmazlar. Daima cephede olmak isterler. Ağır silah kullanmayıp,Ninjalar gibi hızlıdırlar.İmparatorluklar

Oyunumuzda üç farklı İmparatorluk bulunur bunlar;

Chunjo İmparatorluğu

Shinsoo İmparatorluğu

Jinno İmparatorluğuVe bu efsanemizin tabii ki de ödülleri var haydi son olarak bunlara bakalım ;

Ödüller


  • En iyi grafik çalışması ödülü olarak : PC Oyunları, 8 Eylül 2008.
  • En iyi MMORPG rol yapma oyunu olarak : Bravo Screenfun 13 Şubat 2008.
  • Ücretsiz en iyi online rol yapma oyunu olarak : C't, 4 Şubat 2008 .
  • Best Classic Download MMO Ödülü 2012
Kaynakça (Bence bir göz atın derim :peh:) : Tıkla
 

Üst