Mobların hareket etmemesini sağlamak

Emektarrr

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi köylülerin, zombilerin vb. entitylerin hareket etmeden olduğu yerde durmalarını nasıl sağlarım? Mümkünse sürekli bir yere bakıp hiç kıpırdamasa iyi olur. Yardımlarınızı bekliyorum.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
böyle bir şey olduğnu zannetmiyorum herhangi bi sunucuda görüpde söylüyorsanız başka tabi :D ama daha önce böyle bir şey duymadım bu arada hareket etmesini engelleyeceğine kapatsan daha iyi olmazmı ?

Emektarrr

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Sunucuda görmek değil de aslında sunucularda da yapıyorlar böyle warplanmak için mob koyuyorlar hiç hareket etmeden duruyor ama ben harita yapmak istiyorum ve haritada insanlar da olsun yani köylüler de olsun istiyorum ama biliyorsunuz ki köylüler sürekli hareket halinde. Köylülerin hareket etmeden bir yerde durması işimi görür.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
CommandNPC
ozaman buna bak bununla yapılabiliyor diye biliyorum ama nasıl kullanıldığını bilmiyorum
Komutları ve İzinler
(Şimdi PlaceholderAPI destekler)
NPC'yi komutlar ile kurmak için 'commandnpc.admin' iznine ihtiyacınız var.

[--v fiyat] gibi ek girdiler gerektiren bayrakların farkında olmalısınız, 2 tire (-) gerekir!
  • / npc cmdadd [-c konsol] [-o Op] [-r rastgele] [-i ignorePermMsg] [-l ignoreMoneyMsg] [- v fiyat] [- t clickType] [--d gecikme] [--cd cooldown] [- p custom.permission.node] <komut ...> - Seçilen NPC'ye tıklandığında yürütülmesi için bir komut ekleyin.
    • -c bayrağı komutu konsoldan geçirir.
    • -o bayrağı komutu op olarak çalıştırır.
    • -r bayrağı rastgele bir komut seçer ve yalnızca bir komutu çalıştırır.
    • True olduğunda -i bayrağı, noPerm mesajı gönderilmez
    • True olduğunda, -l bayrağı noMoney mesajı gönderilmez
    • --v bayrağı, komutu çalıştırırken oyuncuya belirtilen miktarda ücret alır. (Ondalıklı Sayısal)
    • --p bayrağı, oyuncunun belirtilen izni almasını gerektirir.
    • --d bayrağı, komutun geciktirileceği kenelerin miktarıdır. (Tamsayı girişi)
    • --cd bayrağı, kenelerdeki komut için bir bekleme süresidir. (Saniyede 20 keneler)
    • --t bayrağı, clickType'ı ('left', 'right' veya 'both') ayarlar | Bu, config.yml'deki genel ayar için varsayılan olacaktır.
  • / npc cmdinfo [id] - Tüm NPC komutları hakkında çeşitli bilgi döndürür
    • 'Id' komutunu eklerseniz, yalnızca bu komut için bilgi gösterecektir.
    • 'Iddin' komutunu 'cmdinfo' komutunu kullanarak elde edersiniz
  • / npc cmdremove <id> - Belirli bir komutu kaldırır
  • / npc cmdset [-c konsol] [-o Op] [-r rastgele] [-m cdMsg] [-i ignorePermMsg] [-l ignoreMoneyMsg] [- v fiyat] [- t clickType] [--d gecikme ] [--cd cooldown] [- p custom.permission.node] [komut | cdMsg ...] - Komut için çeşitli değişkenleri ayarla
    • -c bayrağı komutu konsoldan geçirir. (Bu doğru / yanlış arasında geçiş yapacak)
    • -o bayrağı komutu op olarak çalıştırır. (Bu doğru / yanlış arasında geçiş yapacak)
    • -r bayrağı rastgele bir komut seçer ve yalnızca bir komutu çalıştırır.
    • -m işareti, belirtilen bir bekleme süresine sahip olduğunuz zamandır. Oynatıcı bir cooldowndayken ve NPC'yi kullanmaya çalıştığında, onlara bu mesajı gönderecektir. (Kullanım: / npc cmdset -m [cdMsg ...]) Not : Diğer bayrakları kullanırken cdMsg komut içindeki son şeyler olacak.
    • True olduğunda -i bayrağı, noPerm mesajı gönderilmez
    • True olduğunda, -l bayrağı noMoney mesajı gönderilmez
    • --v bayrağı, komutu çalıştırırken oyuncuya belirtilen miktarda ücret alır. (Ondalıklı Sayısal)
    • --p bayrağı, oyuncunun belirtilen izni almasını gerektirir.
    • --d bayrağı, komutun geciktirileceği kenelerin miktarıdır. (Tamsayı girişi)
    • --cd bayrağı, kenelerdeki komut için bir bekleme süresidir. (Saniyede 20 keneler)
    • --t bayrağı, clickType'ı ('left', 'right' veya 'both') ayarlar
  • / npc cmdreset - Seçilen NPC'den tüm komutları kaldırın .
  • NPC'yi tıklayan kullanıcının yer tutucu olarak '% name' komutunu kullanabilirsiniz.
  • Bu eklenti şimdi bir BungeeCord komutunu destekliyor. Artık sunucular arasında insanları ışınlamak için ' server <serverName> ' kullanabilirsiniz!
NPC nasıl kurulur?
  1. Düzenleme config.yml senin likings
  2. Komutları eklemek istediğiniz NPC'yi seçin.
  3. İstediğiniz komutları eklemek için 'cmdadd' komutunu (yukarıda listelenen Syntax) kullanın.
  4. Bu komutlar kaydedilecek.
  5. Komutları kaldırmak isterseniz, 'resetcmds' komutunu kullanın. (Sözdizimi yukarıda listelenmiştir)
sayfayı türkçeye çevirerek koydum bazı hatalar olabilir kelimelerde ve komutlarda .

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Attribute
generic.movementSpeed değerini 0 yaparsan hareket edemezler ama komut bloğu ile nasıl değiştirildiğini bilmiyorum

Emektarrr

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Tamam buldum nasıl olduğunu AI: 0 komutu ekliyormuşuz mob spawnlarken

xaxgx123x

Marangoz
En iyi cevaplar
0
çok basit istediğin entitiyi düşün mesela köylü /summon Villager - - - {NoAI:1} olduğun yere kığırdamayan köylü koyar