Mobtrap çalışmıyor

Opysium

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hard'a aldığım halde bile şu mobtrapten düşen mob olmuyor, doğanlar ise bir süre sonra kayboluyor neden bilmiyorum. Yukarı çıkıp baktığımda mob oluyor ancak aşağı iniyorum bekliyorum hiç düşen mob olmuyor.
2018-05-06_12.57.51.png

Zetox

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Komutlardan birşeyleri kurcalamış olman lazım onun dışında her şey düzgün istersen başka bir bölgede dene?

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Minecraft genellikle gezdiğin, yatağının durduğu ve(ya) sandıklarının var olduğu yerlere göre evininin neresi olduğunu belirler. bu yere 24 blok yakında asla mob doğmaz.

Opysium

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Minecraft genellikle gezdiğin, yatağının durduğu ve(ya) sandıklarının var olduğu yerlere göre evininin neresi olduğunu belirler. bu yere 24 blok yakında asla mob doğmaz.
30 blok yükseğe çıkmıştım, 2 blokta su yüzeyinden uzaklaşma desek 32 blok yüksekte oluyor.

Ayrıca sorunu ingilizce olarak araştırdım ve izlediğim bir videoda sorunun Optifine olduğundan bahsediliyordu. Kişi optifinesız 1.12.2 sürümüne girdiğinde daha fazla mob doğuyordu ve aynı şey bende de oldu, harita modundan ölçeği 1x yaptım ve eskisinden daha fazla mob çıkıyordu etrafta. Yine de mobtrapten hiç mob düşmüyor bende benim evim ile aynı seviyelerde (64. katmanlarda) bir mob trap yapıp mobların düşeceği yeri yer altı yaptım ancak öyle mob düşmeye başladı. Yine de tatmin edici seviyede düşmüyor. 1.7.2'de skyblock sunucusunda arkadaşım ile birlikte oynarken çok yükseğe bir mobtrap yaptığımda orada hiç mob eksik olmuyordu 10 dakikada kendimi 30 levele kasıyordum rahat bir şekilde.

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
trap konusunda sıkıntı çekiyorsanız @Kovalski_Eyes sana yardımcı olabilir.

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
30 blok yükseğe çıkmıştım, 2 blokta su yüzeyinden uzaklaşma desek 32 blok yüksekte oluyor.

Ayrıca sorunu ingilizce olarak araştırdım ve izlediğim bir videoda sorunun Optifine olduğundan bahsediliyordu. Kişi optifinesız 1.12.2 sürümüne girdiğinde daha fazla mob doğuyordu ve aynı şey bende de oldu, harita modundan ölçeği 1x yaptım ve eskisinden daha fazla mob çıkıyordu etrafta. Yine de mobtrapten hiç mob düşmüyor bende benim evim ile aynı seviyelerde (64. katmanlarda) bir mob trap yapıp mobların düşeceği yeri yer altı yaptım ancak öyle mob düşmeye başladı. Yine de tatmin edici seviyede düşmüyor. 1.7.2'de skyblock sunucusunda arkadaşım ile birlikte oynarken çok yükseğe bir mobtrap yaptığımda orada hiç mob eksik olmuyordu 10 dakikada kendimi 30 levele kasıyordum rahat bir şekilde.
2 Boyutlu olarak bakar X-Z kordinatları Y kordinatını saymaz.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bu fazla küçük ve uzaklaşman lazım 36blok uzakta afk bırak
mob-trap için denizleri tercih et mobların doğacak başka yeri olmadığı için daha çok doğuyolar (yada yerden yükseğe ama çok yükseğe) ve kat kat yap
şu arkadaşın yaptığı güzel mesela
bide youtubedaki yabancıların yaptığı videolarda belki farketmemişsindir oyunu hızlandırıyolar öyle yağmur gibi yağmuyor :D

TurkiyeQQ

/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7
En iyi cevaplar
0
Mobtrab'ın çalışmama sebebinden birisi ise aşırı yukarıya yapmandır. Belli bir yüksekliğe kadar çık zeminle mobtrap arası fazla mesafe olmasın. Ne kısa, ne çok ortasını tuttur çalışacaktır.

Opysium

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mobtrab'ın çalışmama sebebinden birisi ise aşırı yukarıya yapmandır. Belli bir yüksekliğe kadar çık zeminle mobtrap arası fazla mesafe olmasın. Ne kısa, ne çok ortasını tuttur çalışacaktır.

Bende öyle düşünüp dediğim gibi benimle aynı zeminde kurdum mobtrapi ve çalışıyordu, ancak önceki mobtrap 32 blok yüksekte olmasına rağmen X-Z olarak ortalama 10 blok yakındı evime tıpkı @Ledbassplayer 'ın dediği gibi oldu. O yakın olduğu için muhtemelen mob doğmuyordu pek, diğer zeminde yapmış olduğum mob trap benden 24 bloktan fazla uzakta olduğu için çalışıyordu diye düşünüyorum.

bu fazla küçük ve uzaklaşman lazım 36blok uzakta afk bırak
mob-trap için denizleri tercih et mobların doğacak başka yeri olmadığı için daha çok doğuyolar (yada yerden yükseğe ama çok yükseğe) ve kat kat yap
şu arkadaşın yaptığı güzel mesela
bide youtubedaki yabancıların yaptığı videolarda belki farketmemişsindir oyunu hızlandırıyolar öyle yağmur gibi yağmuyor :D
Dediğini de denerim, eski alışkanlık işte taa kaçıncı sürümden 1.7.2'ye kadar hep böyle mobtrap yapmışımdır. Bende büyüdükçe eski kafalı oluyorum sanırım ama umarım öyle değildir :D

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
aşırı yukarı yaparsan daha çok mob spawnlanır çözüm kendini yukarıya taşıyıp afk bırakmak gece yatmadan önce :/ tabi bu sunucular için singleda pek şey etmez. Bunu bi sunucuda yaparsan sabah kalktığında 50-60chest eşya ile karşılaşabilirsin :D türk survival sunucularını düşünürsek 1 gecede zengin olursun sanırım