Moneyköpekler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

adenzu54

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eğer bir odanın duvarlarını boşluk bırakmaksızın aynalarla kaplarsak ve de bir miktar ışık hüzmesi bırakırsak. Bu oda aydınlık mıdır, karanlık mı? Doğrusu hep merak etmişimdir ve işin garibi daha önce kimsenin bunu sorduğunu görmedim.

Son düzenleme:

Yechwon

Marangoz
En iyi cevaplar
0
aynalarla kaplasan her şeyi karanlık olur ışık versen aydınlanır bu kadar .-.

smolu

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Aydınlık olur

Aydınlık olur

Rosenrot

LAGOMORPHA
En iyi cevaplar
0
Işık aynadan aynaya her zıpladığında ışık enerjisinin bir miktarını ısı enerjisine çevirecektir, çok az bir süre aydınlık olduktan sonra kaybolur sanırsam

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Işığı çoğaltmazlar eğer sormak istediğin buysa. Öyle olsaydı sınırsız enerji kaynağı olurdu :)

adenzu54

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Işık aynadan aynaya her zıpladığında ışık enerjisinin bir miktarını ısı enerjisine çevirecektir, çok az bir süre aydınlık olduktan sonra kaybolur sanırsam
Aynalar ışığı o kadar verimli yansıtmıyor.
Vay beklediğim cevabı veren iki kişi oldu, güzel. Fakat benim takıldığım kısım daha çok felsefemsi (?) tarafı. Sonuçta o odada ışık var, fakat bunu gözlemleyemiyoruz, öyleyse karanlık mıdır, aydınlık mı? Yine de bu cevabı görmek güzel.

WegasTR

En iyi cevaplar
0
Eğer bir odanın her yerini aynayla kaplarsak, doğal olarak; kapı olmadığı için giremeyiz. :ci:
Fazla merak insana zararlıdır... :p

ZorinTRreborn

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Eğer bir odanın her yerini aynayla kaplarsak, doğal olarak; kapı olmadığı için giremeyiz. :ci:
Aşama 1- Kapıyı aç
Aşama 2- Aynları odanın içerisine al
Aşama 3- Sen de odanın içine gir
Aşama 4- Kapıyı kapat
Aşama 5- Aynaları yerleştir

Easy.

Bu arada gereken cevap yukarıdaki videoda verilmiş.
Felsefi kısmın cevabına bir şey bulamadım doğrusu.

En iyi cevaplar
0
Vay beklediğim cevabı veren iki kişi oldu, güzel. Fakat benim takıldığım kısım daha çok felsefemsi (?) tarafı. Sonuçta o odada ışık var, fakat bunu gözlemleyemiyoruz, öyleyse karanlık mıdır, aydınlık mı? Yine de bu cevabı görmek güzel.

görebildiğin kadar aydınlık

adenzu54

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Olayda o zaten, gözlemlenme ihtimali olmaması, en azından şimdilik. Belki de vardır ama cehaletimden bilmiyorumdur.

Helter

Pattes
En iyi cevaplar
0
Odanın tamamen karanık olup olmadığını nasıl anlayabilirsin peki?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...