Türkiye'nin En Büyük Oyuncu Forumuna Hoş Geldiniz!

Sitemize kayıt olarak, diğer oyuncular ile tanışabilir, mesajlaşabilirsiniz, ayrıca bir şeyler paylaşarak veya sorarak Türkiye'nin en büyük oyuncu topluluğunun bir parçası olabilirsiniz!

Şimdi Katılın!
  • minecraft serverminecraft server

MORDHAU İnceleme

Wakkup

Taş Madencisi
Süper Üye
Mesajlar
72
En iyi cevaplar
0
Puanları
580
bestim.png


mordahu.jpgMORDHAU İnceleme

Selamlar değerli ForumGamerTR üyeleri. Bu konumda yeni çıkmış ve eski zamanları anımsatmaya çalışan bir oyun olan "MORDHAU" oyununu inceleyeceğiz.


ayraç.pngMORDHAU Nedir?

Bir Battal Gazi serisinin içerisinde oynadığınızı düşünün. Karşınızda bir sürü rakip, elinizde kılıç ve bir tutam ölümsüzlük. İşte, bu noktada sizi MORDHAU uyandırıyor. MORDHAU, Steam piyasasında 50 TL fiyatına satışa sunulmuş, eski zamanlardan kalma bir Battle Royale türü oyun. Oyunun içerisinde sizlere verilmiş olan at, kılıç vb. silahlar ile rakibe karşı saldırıyor ve onun kafasını kopartmaya çalışıyorsunuz. Oyunun çıkış fiyatı biraz fazla pahalı olsa da eski zamanların hissini yaşamaya değer.

MORDHAU Genel Bakış

Eski zamanları anımsatan bir oyun düşünün, bir sürü eski silah tabirini verdiğimiz alet ve savaş için kullanılan atlar... Bunların hepsini düşündüğümüz zaman karşınıza MORDHAU adlı oyun çıkıyor. Oyunun içerisinde FPP - TPP olmak üzere iki adet oynanış biçimi var. FPP, sanki oynayan kişinin gözünden oynuyormuş gibi bir his veriyor; TPP'de ise oyuncunun üstüne bir kamera takılmışta o kamera ile oyuncuyu yönetiyormuşsunuz gibi. Oyuna başladığınızda sizlere birbirinize hunharca vurabilmeniz için bir lobi ve bilek gücü veriliyor, sizler ise bunlarla karşıdaki rakibe vurup duruyorsunuz. Oyunun mantığı eski zamanlardan kalma olduğu için sizler birkaç sandık bulup, o sandıktan çıkan silah vb. aletlerle hayatta kalmaya, rakiplerinizi avlamaya çalışıyorsunuz. Ha, birde! Oyunda sizlerin binebilmesi için bir at bulunuyor, üstelik bu atın üzerinde karşıdaki oyuncuya saldırabiliyorsunuz. Atın avantajları tahmin ettiğiniz üzere çok fazla. Fakat avantajı olduğu gibi dezavantajları da bulunuyor; at üzerinde çok hızlı bir şekilde gittiğiniz için rakibe vurmak çok zorlaşıyor ve bu yüzden yakın dövüş yapamıyorsunuz. Oyunda diğer Battle Royale türü oyunlardan farklı olarak, kask yerine teneke kullanılıyor. Teneke şeklinde oluşturulmuş, içerisinde gözünüzle görebileceğiniz açıda bir delik açılmış olan bu tenekeler ile rakibin verecek olduğu hasarın bir miktarını engelleyebiliyorsunuz. Kask demişken, oyun içerisinde savunma eşyası olarak sadece kask yok; içeriğinde bir adet kalkanda bulunduruyor. Kalkan sayesinde rakiplerin verecek olduğu oklu saldırılardan, yakın dövüş silahı olarak nitelendirdiğimiz kılıç vb. silahların verecek olduğu hasardan kurtulabiliyorsunuz. Silahları falan geçelim, gelelim oyunun grafik kalitesine. Ortam çok güzel, kuşlar cıvıldıyor, oradan buradan böcek falan çıkmıyor. Tıpkı eski çağlarda olduğu gibi yıkık dökük evler içerisinde bulduğunuz eşyalarla savaşıyorsunuz. Oyun içerisinde bulunan maksimum oyuncu sayısının olması da oynayan kişiyi çok fazla strese sokmuyor, adeta birazda olsa stresten kurtarıyor. Şunu da söylemekte fayda var: Oyunda maalesef karşıdaki rakibin kellesini uçurmak biraz uğraş verici. Karşıdaki rakibe vurana kadar o kadar çok çaba gösteriyorsunuz ki anlatamam. Rakibe bir kılıç vursanız kellesi, gövdesinden ayrılacak fakat o kılıcı vurana kadar sizin kelleniz kopuyor.

MORDHAU Hakkındaki Görüşüm

Battal Gazi vb. efsaneleri izleyerek bir çocukluk geçirmişseniz bu oyun tam size göre. Oyunun içerisinde bulunan kılıçlar, oklar vb. her şey sizi oyuna daha çok bağlıyor. Oyunun fiyatından dolayı satın almakta ve oynamakta çekinebilirsiniz -ki bende öyle oldum- fakat bir kere denemekten bir şey gelmez, belki sevebilirsiniz. Şahsen ilk oyuna girdiğimde, elime kılıç, sopa gibi silahlar aldığımda kendimi adeta bir eski zamanlardan kalma savaşçı olarak hissettim, tabii bu his benim kafama kılıçla vurmalarına kadardı... Konuyu özet geçmek gerekirse oyunu almanızı öneririm. Çok fazla oynayacağınızı düşünmesem de eski çağlardaki silahları kullanıp, ata binip karşıdaki rakibe saldırmak zevk veriyor bana göre. Her zaman yapı yapıp, hava desteği kovalayıp, birbirinden abartı karakterle oynayıp rakibi öldürecek değiliz, birazda zorlanmamız lazım.


ayraç.pngMORDHAU konumuzun sonuna geldik değerli üyeler. İyi forumlar dilerim.
 
Üst Alt