MTA Renk Kodları

ExS

“Alıştım artık” cümlesi çok umutsuz değil mi ya?
En iyi cevaplar
0
gamer.png

phto1.jpg

Mta Renk Kodları

Merhaba gamer üyeleri, bu gün sizlere MTA San Andreas de nasıl renk kodu kullanabilirsiniz bunu göstereceğim. Öncelikle MTA San Andreas de renk kodu ne işe yarar buna bakalım. Belki bir gün oyundayken dikkatinizi çekmiştir, rengarenk isimleri olanlar olabiliyor. İşte sizde o şekilde yapabilirsiniz. Tabii ki bu konuyu okuduktan sonra. Hemen başlayalım!

MTA da kullanabileceğiniz renk kodu tipi "Html" dir. İnternete Html renk kodları yazarsanız tüm renklere erişebilirsiniz. Ben buraya bir tablo koyuyorum, bu tablodan çoğu renk koduna ulaşabilirsiniz. Eğer daha farklı renkler istiyorsanız renk editöründen kodu bulmanız gerekir.

Screenshot_2016-11-13-14-00-13-2.png

Bu tablodan yada renk editöründen bir renk seçelim, isterseniz birden fazla da olabilir. Bu işlemi yaptıktan sonra bu renk kodunu ismimizin önüne yapıştıralım ve oyuna girip bakalım. Doğru şekilde yaptıysanız oyundaki isminiz artık renkli gözükecektir. Peki birden fazla renk nasıl yaparım diyorsanız hemen gösterelim. Örnek vermek gerekirse: #09900Mer#33FFFFhaba bu şekilde yapabilirsiniz. "Mer" kısmı yeşil oldu, "haba" kısmı ise mavi oldu. İsterseniz bu renk kodu olayını sohbette yazı yazarken de kullanabilirsiniz. Hatta sunucunuz da ki tagları ayarlarken bile kullanmanız mümkün.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleme: