MTA Sunucu Türleri[TÜM TÜRLERİN RESİMLERİ EKLENDİ]

BestOfCreative

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar
Bu konu daha önceden açılmış olsa bile çok eksikti ben de tamamlamak istedim

Roleplay
maxresdefault.jpg

Amacı rol yapmak ve gerçek hayat sergilemektir pek çok sunucuya göre daha büyük özelliklere sahiptir. Amerikan Rol,Genel Rol,Türk Rol vb. türleri vardır
FreeRoam

maxresdefault (1).jpg

GTA oyunlarının genel olarak amacıdır aslında. Adam öldürerek para kazandığınız,drift yaptığınız ve hunharca kaynak tüketip para kazanabildiğiniz bir eğlence dünyası. Bir süre sonra sıksa bile artık pek çok freeroam sunucusunda roleplay sunuculardaki gibi"Görevler" var ve bu da insanı hırslandıran şeylerden biri yıl geçtikçe gelişiyorlar ve sıkıntı azalıyor bir bakımdan yorumlarım bu kadar :D
MINI OYUNLAR

Bunlar kendi aralarında sınıflandırılır ve eğlence için yazılmış oyun türleridir çok fazla örneği vardır biz en çok kullanılan türleri araştıracağız
DD(destruction derby)
maxresdefault (2).jpg

Kendi aracınızla diğer araçları çarparak suya düşürmeye çalıştığınız bir oyundur. Eğlenceli bir oyun türü olarak görebiliriz ancak profesyonelleri çok fazla ve çok bilginiz yoksa başlamayın derim :D Sinir krizi geçirebilirsiniz
DM(DeathMach)
maxresdefault (3).jpg

Aracınızla parkurları yapmaya çalıştığınız bir oyun türü. Gerçekten eğlencelidir ve saatlerinizi harcayabilirsiniz. Noobsanız WFF vb. takımlara girmenizi öneririm çünkü parkurdan düştüğünüzde geri başlayabilme olanağınız oluyor.
PTP
maxresdefault (4).jpg

Mafya varimsi roleplayın daha aksiyonlu versiyounudur diyebiliriz. Karakter sınırlaması yüzünden girememeniz yüksek ihtimal :D(Dolu sunucular için)Bu oyun türünde hiç çıkmak istemezsiniz çünkü sinir kriziyle beraber aksiyon ve komiklik beraberinde gelir.
Shooter
maxresdefault (5).jpg

Aracınızla başka araçları patlatmaya çalıştığınız bir minigame.Jump,delta,echo gibi alt dalları vardır
JUMP:Aracınızla atlayabildiğiniz türdür eğer ölürseniz yeni ele kadar beklemeniz gerekir

Delta:Araba sürerek roketle araçalrı patlatmaya çalıştığınız türdür eğer ölürseniz yeni ele kadar beklemeniz gerekir

Echo:Jump ve delta karışıktır bir el jump bir el delta şeklinde oynanır. K/D(Kill/Deadht) puanlama sistmine sahiptir bir süresi vardır ve eğer ölürseniz respawnlanırsınız

HOT PURSUIT
1425547157_gta_sa 2015-02-25 15-19-06-198.jpg

Hırsız-Polis kovalamasıdır eğlencelidir ancak Gta:Sa 2004 yılında piyasaya sürüldüğü için polisler için hırsızları yakalamak zordur.Hırsızsanız çoğunlukla eğlenceli,polisseniz biraz sinir krizi geçirticidir .D

RUN
1280x720-oCd.jpg

Koşu yarışı diyebiliriz engelleri geçerek birinci sırada olmaya çalışıyorsunuz.Çok eğlenceli değildir (kendimce) muhtemelen 30dk oynayıp çıkarsınız

Stunt
2h546ci.jpg

Dm'nin ÇOĞUNLUKLA motorsiklet ve bisikletle yapılan türüdür. Eğlencelidir ve çoğu sunucuda iyi para kazandırır

Race
indir.jpg

Anlatmaya çok gerek duymuyorum
Aracınızıla checkpointlerden geçip yarışı dereceye girerek bitirmeye çalışıyorsunuz
Eğlencelidir ancak bir süre sonra sıkar

CarBall
maxresdefault (6).jpg

Karşılaşması çok yüksek olmayan bir mini-gamedir araçla top oynuyorsunuz
AŞIRI keyiflidir ve belki durmadan 5saat oynayabilirsiniz

Hunter

Hunterla diğer hunterları patlatmaya çalıştığınız türdür
Eğlencelidir ancak helikopter kullanamıyorsanız çok önermem biraz profesyonelleşirseniz saatlerce oynanabilir

DayZ
indir (1).jpg

Zombi suncusudur roleplayle aynı özelliklere sahiptir ancak "gerçek hayat"tan çok "abartı" söz konusudur ve takarsanız hiç bırakamaya bilirsiniz.En sevdiğim oyun türlerinden birisidir

Benden bu kadar arkadaşlar bunlar benim bildiklerim ve çoğunlukla popüler olanlardı :D

Benim de bir RolePlay sunucum var katılmanızı çok isterim
ISMI:Topic RolePlay
IP:185.103.199.14
Facebook Sayfamız:www.facebook.com/topicroleplay

Yardımım olmuşsa ne mutlu bana
İyi forumlar dilerim

Son düzenleme: