Multiverse-Core || Konu

Spayr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Selam meraklı kaşifler , bendeniz Fatih!
Bugün değerli misafirlerime multiverse-core adlı eklentiyi , plugini öğreteceğim. Beni
değerle dinleyen değerlilere teşekkürlerimi sunarım.

Evet konumuz multiverse-core ise , size tanıtımla başlayabilirim.

Multiverse-Core || Nedir

Bu plugin , bizim bir dünya oluşturup , o dünyaya gitmemize işe yarar. Eğer dünyamız hayatta kalma ise , bunu
multiverse-core ile düz dünya oluşturup yeni bir dünya meydana getirebiliriz. Ya da düz bir dünyayı bu eklentiyle
yeni dünya oluşturup , hayatta kalma dünyasına gidebiliriz. Ama kullanamayanlar olabilir , peki bu konuyu neden açmış
olabilirim , tabii ki bilemeyenlere destek olabilmek için.

Multiverse-Core || Nasıl

İçinde o kadar karışık komutları barındırmaz bir eklentidir. Aslında tanıtmadan kendiniz de baksanız öğrenebilecek
durumdasınız. Ben de öyle öğrenmiştim , şimdi ise bilgilerimi tazeliyorum.

Dünyayı oluşturma :

/mv create <İsim> <Tip> :
Bu komut ile dünyamızın nasıl olacağını tasarlıyoruz.
Tipler :
- Normal
- End
- Nether
- Flat [ -t flat ]
İsmini istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Eğer flat yani düz seçmek isteyenler şöyle yapabilirler :
/mv create Deneme Normal -t flat
Eğer böyle yaparsanız sizin dünyanız , düz olacaktır. Yapmadığınız takdirde olmayacaktır.

Dünyaya ışınlanma :

/mvtp <İsim> :
Bu komut ile dünyaya ışınlanabiliriz.
Örnek :
/mvtp Deneme
Artık rahatça dünyanızda oynayabilirsiniz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ekstra

Burada ise sizlere bazı komutları öğreteceğim. Bu komutlarla yeri geldi dünyalarınızın listesine bakabilir , yeri geldi
dünyanızı silebilirsiniz.

Dünya listesi

/mvlist :
Bu komut ile dünya listesine bakabilirsiniz.
Örnek :
/mvlist :
Deneme
Eğer bu komutu yazarsanız dünyalarınızın listesine bakabilirsiniz.

Dünyayı silme

/mv delete <İsim> :
Bu komut ile dünyanızı silebilirsiniz.
Örnek :
/mv delete Deneme
Bu komutu yazarak , dünyam silindi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bitiş

Evet , bitişteyiz. Bugün multiverse-core eklentisini öğrenmiş olduk. Ne bilen , ne bilmeyen
vardı , bu nedenden dolayı öğretme gereği duydum. Size bol eklentili günler
diliyorum!

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Güzel, çok sade bir görünüme sahip ve hazmı kolay ki bunlar iyi özelliklerdir. Ama biraz bilgi eksikliği var. Örneğin ./mv modify de anlatılması gereken bir komut. Başarılar dilerim!

Spayr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel, çok sade bir görünüme sahip ve hazmı kolay ki bunlar iyi özelliklerdir. Ama biraz bilgi eksikliği var. Örneğin ./mv modify de anlatılması gereken bir komut. Başarılar dilerim!
Teşekkür ederim , zaten bildiklerimi yazdığım için eksik olmuş olabilir. Sade görünümü var evet , resim ekleyebilirdim ama
resim ekleyince karışık olurdu düşüncesindeyim.