Nasıl bir sunucu kurmamı önerirsiniz?

NovaStar

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Herkese merhaba Türkiye'de kaliteli bir sunucu kurmak için neler yapmak gerekli.
2500tl bütçem var bu bütçe yeterli olur mu, yoksa arttırmam gerekir mi?
Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler ^_^

armagan32

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence yeterli olur ben manevi yönden sana yardımcı olabilirim istersen paket falan satmıyorum yanlış anlaşılma olmasın.

Neels

Discord: ByNeels#1212
En iyi cevaplar
21
Ruh hali
Bence yeterli olur ben manevi yönden sana yardımcı olabilirim istersen paket falan satmıyorum yanlış anlaşılma olmasın.
Arkadaş soru sormuş, siz Discord adresinizi vermişsiniz. Manevi yönden nasıl yardımcı olmak istemektesiniz tam anlayamadım... Yardımcı olmak istiyorsanız arkadaşa buradan sorusuna yanıt vererek de yardımcı olabilirsiniz aslında... Amacınız farklı gibi geldi bana şahsen.
Herkese merhaba Türkiye'de kaliteli bir sunucu kurmak için neler yapmak gerekli.
Merhaba, öncelikle hayırlı ramazanlar.

Anladığım kadarıyla bir yatırım yapmak istemektesiniz ve bunu Minecraft (Sanal piyasa/oyun sunucusu) aleminde değerlendirmek istiyorsunuz. Aslında birçok seçenek var. Misal ethereum (kripto para) yatırımcılığı vs. Ethereum'un değerinin oldukça artacağını (200.000-300.000 civarına kadar) düşünmekteyim ve bende yatırım yapmayı planlamaktayım. Piyasada olması gerekenden fazla gereksiz sunucu olduğunu düşünmekteyim şahsen lakin bu bütçe ile sunucu açarsanız büyük bir ihtimalle sürekli bir gelirinizin olacağını düşünmekteyim ama bunun için maalesef sadece para değil, bilgi ve tecrübede oldukça önemli. Kimseye güvenmemeye özen gösterin bence ve hem cidden güveneceğiniz hem de gerçekten bilgisi ve tecrübesi olan düşünme ve uyum gösterme kabiliyeti iyi olan anlaşabileceğiniz bir dost (ortak değil!) bulmalısınız. Oyun seçeneği olarak ise Türkiye'de klasikleşmiş oyun türleri (Skyblock, opskyblock vb.) değil de kendi oyun türünüzü üretmenizi ve/veya az bilinen/olan oyun türü ile başlamanız iyi olacaktır. Ve son olarak bu bütçenin en büyük kısmını reklama ayırın :1:

Saygı, sevgi ve iyi dileklerimle...

TumuBurada

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dostum Bence Kurabilirsin. Minecraft Sunucunu Rabisu ile Kurabilirsin. Ayrıca Rabisu'yu Türkiye'nin En Büyük Craftrise'da Kullanıyor. Bence Ya Skyblock veya Factions Sunucusu Kur

Neels

Discord: ByNeels#1212
En iyi cevaplar
21
Ruh hali
Dostum Bence Kurabilirsin. Minecraft Sunucunu Rabisu ile Kurabilirsin. Ayrıca Rabisu'yu Türkiye'nin En Büyük Craftrise'da Kullanıyor. Bence Ya Skyblock veya Factions Sunucusu Kur
Desteği düzgün değil, cihazları eski ve DDoS korumaları ücretli tavsiye etmiyorum.