Neden kitap okumalıyız?

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Bazı ülkeler, Kişiler az kitap okuduğundan dolayı bazı şeylerden geri kalmış.
En son okuduğum kitaplar (1 Yıl oldu.): Paulo Coelho, WILLIAM SHAKESPEARE, Her şey beyinde başlar, Hayvan Çiftliği, her şey seninle başlar.
Hayvan çiftliği ne çok çekmiştim şu kitaptan Felsefe dersinde yarım dönem neredeyse şu felsefi kitaplar ile geçmişti :)

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Gençler…
Gittiğiniz okullar size yetmeyecek.
Öyle kurgulandılar.
Deliler gibi kitap okuyun.
Okuyun, güçlenin.

- İlber Ortaylı

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Bu saçma sapan, çocuk oyuncağı eğitim sistemimizde kitap; öğrencilere sadece "ders" olarak gösteriliyor. Örnek vereyim, biz sınıfça Türkçe dersinin bir dersini "okuma dersi" olarak ayarladık. Amma velakin; öğretmenimiz buna biraz karşı geldi. Biz de ısrar edince kabul etmek zorun kaldı. Birkaç gün sonra okuma dersi geldi. Öğretmen içeri girdi, selamladı ve gitti sırasına oturup, kırk dakika başını telefonundan kaldırmadı. Ders bitiminde ise şu sözleri söyledi; "Bugünlük bu kadar çocuklar. İki dönem boyunca iki bin sayfa kitap okuyacaksınız. Bir daha da okuma dersi yapmayalım, konudan geri kalıyoruz." Ben şahsen çok şaşırdım. Her öğretmen böyle değil ki olmamalı.

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bu saçma sapan, çocuk oyuncağı eğitim sistemimizde kitap; öğrencilere sadece "ders" olarak gösteriliyor. Örnek vereyim, biz sınıfça Türkçe dersinin bir dersini "okuma dersi" olarak ayarladık. Amma velakin; öğretmenimiz buna biraz karşı geldi. Biz de ısrar edince kabul etmek zorun kaldı. Birkaç gün sonra okuma dersi geldi. Öğretmen içeri girdi, selamladı ve gitti sırasına oturup, kırk dakika başını telefonundan kaldırmadı. Ders bitiminde ise şu sözleri söyledi; "Bugünlük bu kadar çocuklar. İki dönem boyunca iki bin sayfa kitap okuyacaksınız. Bir daha da okuma dersi yapmayalım, konudan geri kalıyoruz." Ben şahsen çok şaşırdım. Her öğretmen böyle değil ki olmamalı.
Ortaokulda utangaç iken çok kitap okurdum. Şimdi lise de, popüleraritem olunca kitap okumayı biraz azalttım. Ama çok sevdiğim romanı şu an tekrar okuyorum. Filmini de izledim fakat... kitabın duygusunu vermiyor...

Bahsettiğim roman Uçurtma Avcısı...

Tarık Hacıoğlu

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aslında eksik bi' makale yazmışsınız. Ve biraz da yanlış.
Eksikler:
Dil çevirisi (Bu konuda size yardımcı olabilirim ya da online olarak "translate" üzerinden çeviri yapabilirsiniz."
Kitap okumaya teşvik yok.
Geliştirin bence bu makalenizi...

daimy2017

Marangoz
En iyi cevaplar
0
The New York Times'da yayınlanan bir araştırmaya göre kitap okuma ile matematik becerisi arasında doğru orantı var. Kitap okuyan insanların hayal gücü gelişiyor, hayatl gücü gelişen insanlar ise matematik denklemlerini ve problemlerinin çözüm yollarını daha çabuk keşfediyor.

The New York Times'da yayınlanan bir araştırmaya göre kitap okuma ile matematik becerisi arasında doğru orantı var. Kitap okuyan insanların hayal gücü gelişiyor, hayatl gücü gelişen insanlar ise matematik denklemlerini ve problemlerinin çözüm yollarını daha çabuk keşfediyor.

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
New york times best sellers takip edin bence

Prokingler53

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Eskiden İnternet V.b Yokken İnsanlar Kitaplara Bakarmış Oradan Ararlarmış Sorularını Ve Cevaplarını İnternetten Daha Çok Bilgi Var Kitaplarda
SÖZ UÇAR YAZI KALIR Dememişler Boşuna