Neyin Nesi Bu Komut? Neden Engellenmiyor?? | /wild nedir? nasıl engellenir?

ElzemCraft

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Factions sunucusu olan çoğu kişi çekmiştir bu komuttan. Komutu ilk gördüğümde bir essentials komutu sanmıştım daha sonra factions eklentisinden gelen bir komut olduğunu düşündüm. Komutun işlevi oyuncuyu dünyada rasgele bir yere ışınlaması. İlk başlarda pek önemsemesem de "admin bak nerdeyim d:" deyip haritanın dışına çıkan oyuncuların sayısı artmaya başlayınca engelleme ihtiyacı hissettim. İlk skript denedim "cancel event" ama işe yaramadı. Daha sonra permini oyunculardan almayı denedim. Yine olmadı. Çünkü bu komut ne essentials nede factions eklentisine bağlı değildi. Bende tek tek tüm plugin klasörlerinde aradım ve buldum.
/wild nasıl engellenir
/wild veya /wilderness olarak kullanılabilen komutun kısaltılmamış hali /fbasics wilderness'tir ve bir Fbasics komutudur. Çoğumuzda bu eklenti vardır. Şahsen benim indirme sebebim spigot sayfasında "bugları falan kapatıyor" yazmasıydı. Her neyse engellemesi basit; Fbasics config'inde wilderness-enabled ayarını true değil false yapar, eklentiye reload atarsanız /wild'ten kurtulursunuz. Ayrıca fbasics.wilderness yetkisini oyunculardan almanız da bir seçenek.

Şahsen benim için yapılması zor bir keşifti. Benimle aynı duruma düşmüş mağdurlar için yazdım bu konuyu :D