No Man's Sky Neden Hayalkırıklığı Oldu?

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali

No Man's Sky Neden Hayalkırıklığı Oldu?

No Man's Sky hakkında kısa bilgi vermek istedim.

Oyuncular, No Man's Sky'da var olduğuna inandıkları bir deneyimden aldatılmış hissetmek için bu oyunu beklediler ve bu steam ve Playstation mağazasında sağlanan ekran görüntüleri, insanların satın aldığı nihai ürünü tamamen temsil etmiyor. Oyun yayınlandıktan yaklaşık 2 ay geçti ve geliştiriciler sessiz kaldı. Kısa süre içinde, ücretli veya ücretsiz olarak gelecek yeni içerik için hiçbir tweet, haber mesajı ve resmi bir açıklama yapmadılar.
İlk önce 2014'te piyasaya sürüldü ve tartışmasız oyunun en ünlü fragmanıydı. Çılgınca bir heyecan yarattı ve bitmiş ürünün bizim için ne elde edeceğini merak ettirdi.
Karanlık, parlayan bir mağaradan çıkarken römork, yemyeşil, güzel bir manzara görüntüsünü izlemeye başlar. Her yerde çeşitli bitki türleri var, boyut ve şekil bakımından zengin çeşitlilik bakımından zengin. Ortaya çıktığınızda, ekran, her yöne doğru, birbirlerinin ve çevrelerinin her şeyden farkında olan yabancı hayatıyla doldurulur. Bir nehrin kenarına kadar yürürsünüz ve suda biraz ilerleyiş görüyorsunuz, hemen arkasında duran PASİF yabancı dinozorlar var. Nehir boyunca park edilen geminize yaklaştıkça ağaçlar kıvırılmaya başlarlar ve dev bir yabancı gergedan dalları iter ve kükredikçe onları kenara iter. Daha küçük memeliler koordine sürüler halinde kaçmaya başlarlar ve içgüdüsel olarak geminizde bu durumdan barışa atılırsınız.
Bulutlu bir havadan uçarken, yoğun bir asteroit alanı ve uzakta dev, uzaylı bir uzay istasyonu gibi görünen uğursuz bir yüzen yapı ile karşılaşırsınız. Yanınızda uçmaya başlayacak bazı ek wingmenler de bir araya gelir ancak bu yeni alanın keyfini çıkarmadan önce düzinelerce sermaye gemisi çözülüyor ve birbirinize ateş etmeye başlıyorsunuz. Savaş gemileri onlardan çıkıyor ve iki savaşan tarafın savaştığı düşmanca bir yıldız sistemindesiniz. Kaçmayı deneyen birkaç dövüşçü ile oynamak için onlardan birinde çekim yapmayı seçersiniz. Bu, onları takip etmek için sizi yepyeni bir gezegene götürür, kanat adamlarınız yanınızdan uçururlar.
Kaçmakta olan dövüşçüleri ararken hızla ilerleyen yüzen kaya ve garip, yabancı yapılarla başlayan, başladığınızdan tamamen farklı bir manzara bulmak için bu yeni gezegenin atmosferine koşarsınız. Birdenbire yan manzarandan içeri girilir ve hedefleme sistemi onlara kilitlenir. Onları geminin ana patlatıcılarıyla birlikte alıp yere çökmesini izlersiniz ve bütün zamanları takip eden kanat adamlarınızla çarpıtmak için geminizi yıldızların içine geri götürürsünüz.

No Man's Sky neden hayal kırıklığı oldu? (Kendi öz görüşüm)

Sonsuz alan araştırması oyun hayallerimin sonunda gerçekleştiğini düşünüyorum. Hayvanları taradım ve onlara gülünç adlar verdim. Kaza yapmış gemimi tamir edebilecek kaynakları topladım. Sonunda gemimi tamir edip açık alana girdiğimde, sevinç kalbimi ve ruhumu doldurdu. Ama sonra başka bir gezegene inmiştim ve şimdi sadece terk ettiğim şüpheli bir şekilde benzediğini fark ettim. Farklı renklerin ve hafifçe nüanslı arazi kuşağının dışında, bıraktığım gezegene indiğime yemin ederim. Bulduğum hayatın küçük bir kısmı bile sevgiyle adlandırıp geride bıraktığımın biçim ve özelliklerine sahipti.
oyun zamanımı aynı desene girerek geçirdim. Bazı rastgele gemiler çekin, hafifçe çeşitli gezegenlere uğrayın ve sonunda sıkılıp yeni bir oyun başlatın. Yabancı dinozorlar sürüsünü hiç bulamadım. Epik bir sermaye gemi savaşına hiç katlanamadım ve yeni bir gezegenin atmosferine savaşçıları kovalamadım. Henüz başka bir oyuncu ile tanışmadım ve gemi ve takımımı yavaş yavaş yükseltmek için aynı tekrarlayan görevleri yapmak dışında, oyunu oynamak için başka bir zorlayıcı sebep bulmadım.
Neden hayal kırıklığı? bir zaman geçirdikten sonra, ilk römorkta böyle bir deneyim yaşayacağımı düşünüyordum ve umuyordum. Murray'ın, oyunu yıllarca bizi şüphelendirdiği şeylerle aynı doğrultuda olması beklenen içerik güncellemelerinin devam etmesini beklediğini ümit ederek oynadım. Ve şimdi, yutturmacaya girdiğim gerçeğini kabul ettim, ilk etapta içine çekilmekten üzüntü duydum.
Benim için hayal kırıklığı tanımı bu.

Son düzenleme: