Nolet Php Kodu Çalışmıyor

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Admin panele giriş için bir login sistemi hazirlim dedim yarım yamalak kaldı bir türlü çalıştıramadım kafam patlıcak ;

Admin girişi için kullanılacak form ;
PHP:
<form action="islem.php" method="POST">
                        <hr />
                        <center><h3><b>ADMİN GİRİŞ</b></h3></center>
                        <?php

if ($_GET['login']=="no") {
                          echo "Kullanıcı Bulunamadı...";
                        }
                        ?>
                        <br />
                        <div class="form-group input-group">
                            <span class="input-group-addon"><i class="fa fa-tag"  ></i></span>
                            <input type="text" class="form-control" name="admin_kadi" placeholder="Kullanıcı Adı " />
                        </div>
                        <div class="form-group input-group">
                            <span class="input-group-addon"><i class="fa fa-lock"  ></i></span>
                            <input type="password" class="form-control" name="admin_sifre" placeholder="Şifre" />
                        </div>
                     <button style="width:100%" type="submit" name="loggin" class="btn btn-primary">Giriş Yap</button>
                     <hr />
                 </form>

Formun kullandığı islem.php ;
PHP:
if (isset($_POST['loggin'])) {

$admin_kadi=$_POST['admin_kadi'];
    $admin_sifre=$_POST['admin_sifre'];

if ($admin_kadi && $admin_sifre) {

$sorgula=mysql_query("select * from admin where admin_kadi='$admin_kadi' and admin_sifre='$admin_sifre'");

$verisay=mysql_num_rows($sorgula);

if ($verisay>0) {
                $_SESSION['admin_kadi'] = $admin_kadi;

header('Location:index.php');

} else {

header('Location:login.php?login=no');

}

}

}

Buda index.php yani admin panelinin ana sayfası yönlendirmiyor meret doğru girince yine logine atıyor ;
PHP:
<?php

include 'header.php';
include 'sidebar.php';

if (!isset($_SESSION['admin_kadi'])) {

header('Location:login.php');
}
?>

@Admicos @hacii_

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
$_SESSION ile uğraşan her sayfanın başına session_start(); ekleyip dene.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ve artık mysql_ fonksiyonlarını KULLANMAYIN! PHP 7'de kaldırıldı ve senin kod şu anda her türlü SQL Injection'a açık.
Tavsiyem PDO. Prepared statement vs. ile sql injection açığı yok ve PHP 5.1'den en son sürüme kadar sorunsuz çalışıyor.

İlla eski kod istiyorum derseniz mysqli_ kullanın ki prepared statement özelliğini o da sağlıyor. Ama en son hatırladığım kadarıyla PHP 7'de php.ini'den özellikle açılması gerekiyor.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada, etiketin bildirim atmadı, ona bi bakmam lazım.

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
$_SESSION ile uğraşan her sayfanın başına session_start(); ekleyip dene.

Ve artık mysql_ fonksiyonlarını KULLANMAYIN! PHP 7'de kaldırıldı ve senin kod şu anda her türlü SQL Injection'a açık.
Tavsiyem PDO. Prepared statement vs. ile sql injection açığı yok ve PHP 5.1'den en son sürüme kadar sorunsuz çalışıyor.

İlla eski kod istiyorum derseniz mysqli_ kullanın ki prepared statement özelliğini o da sağlıyor. Ama en son hatırladığım kadarıyla PHP 7'de php.ini'den özellikle açılması gerekiyor.

Bu arada, etiketin bildirim atmadı, ona bi bakmam lazım.
Valla oldu sağol :) dün kafa patlattım çözemedim. Eski sürümü bir mecburiyetim var o nedenle öğrenirken bir sistem yazmaya çalışıyorum pdo ya işimi bitirip geçicem yeniden teşekkürler.

hacii_

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
kusura bakma bendede bildirim atmadı rastgele gördüm konuyu