Öyle Olacağını Kim Bilebilirdi: HEAVY RAIN

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

Öyle Olacağını Kim Bilebilirdi: HEAVY RAIN

Heavy-Rain-HD-Wallpapers.jpg

Düşünün. Yatağınızdan mutlu şekilde uyanıyorsunuz. Güzel bir aileniz, güzel bir işiniz var dahası bugün oğlunuzun doğum günü. Fakat o gün oğlunuzun öleceğini düşünmediniz, düşünemezsiniz bile. Dikkatsizlik ve oğlunuzun şımarıklığı yüzünden araba çarpması sonucu oğlunuzun ölmesi ve hayatınızın tepe taklak olmasını...

İşte bugün sizler ile muhteşem bir hikayesi ve çıktığı zamana göre olağanüstü grafikleri ile Heavy Rain'in türküsünü söylüyorum.

ÖYLE OLACAĞINI KİM BİLEBİLİRDİ

Yatağımızdan mutlu şekilde uyanıyoruz ve rutin işlerimizi yapıyoruz. Kontrol ettiğimiz karakter Ethan, bir mimar ve iyi bir aile babası. Güzel bir evleri var, aslan gibi 2 çocukları ve güzel bir eşi. İsteyeceğiniz değil istemeyeceğiniz şeylere bile sahipler fakat 1 - 2 hareket onların hayatının tepe taklak etmeye yeter de artıyor bile. Gittikleri alışveriş merkezinde Jason'un kafasına göre takılıp yoldan karşıya geçmesine kadar onun öleceğini düşünmüyorsunuz fakat Ethan ona seslenip orada bekle demesine rağmen Jason'un ona doğru koştuğunu gördüğünüzde artık kaçınılmaz sonu anlıyorsunuz.

Aslında hep düşündüm acaba hızlı olsak veya oyunun bizi engelleme çalışmalarını ortadan kaldırsan Jason'ı kurtarabilir miyiz diye fakat işte, kurtulamadı garibim.

Best-Game-Heavy-Rain-Wallpapers-HD.jpg

Oyunda hikaye o kadar güzel ki bu oyun heves ile alıp bitirip, kenarlara attığımız oyunlardan değil. Genellikle oyunları yalnızca grafik veya hikaye için almayız fakat bu oyunu sırf hikaye için alabilirsiniz.

Oyun içerisinde yaptığımız tercihlere göre hikayenin sonunu kendimiz belirliyoruz. Bir sahnede bir karakter ölürse artık onsuz devam ediyoruz, geriye alma şansımız olmuyor.

YILINA GÖRE DAHA ÖNDE GRAFİKLER

Bulunduğu yıla göre daha iyi grafiklere, kaplamalara sahip olan Heavy Rain'i eğer PS4'te oynarsanız daha iyi grafiklere, kaplamalara ve ışıklandırmalara sahip olabiliyorsunuz.

Özellikle Fahrenheit'teki o kötü grafikleri bu oyunda düzeltmiş Quantic Dream.

Heavy-Rain-Game-Wallpaper-2016.jpg

ŞU AN ÖLDÜ AMA HALA MÜZİKLERİ YAŞIYOR

Heavy Rain oynarken Normand Corbeil'in muhteşem bestelerine rastlayacaksınız. Kendisi bana sorarsanız şahsen çok iyi işler çıkarmış. Fakat ne yazıktır ki 2013 yılında hayata gözlerini yumdu. Oyun müziklerini besteledikten 3 yıl sonra kendisi ne yazık ki öldü.

Heavy-Rain-Game-HD-Wallpapers.jpg

Evet arkadaşlar incelemenin sonuna geldik. Heavy Rain gerçekten en iyi Quantic Dream yapımlarından biri. Bu sebepten ötürü kesinlikle denemelisiniz.

Benden şimdilik bu kadar, hoşça kalın!

Son düzenleme:

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Konu tasarımı güzel, beğendim amiral!

KozmikKaplumbağa

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Her incelemenin böyle olduğunu düşünsenize.Foruma misafir olarak giren adam sırf beğenmek için hesap açar :D

MrHappy

belki de bundan, artık hüznü ve acıyı paylaşıyoruz
En iyi cevaplar
0
Senaryolu oyunlara bayılıyorum, incelemelerin de bir o kadar iyi. Başarılarının devamını diliyorum.