One Piece RPG | Cio Anime | Dünya Haritası, Hikaye Modu, Tayfalar, Şeytan Meyveleri, Dungeonlar

Draz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

Herkese merhaba, Uzun zamandır Cio Anime Ekibi olarak One Piece açmayı planlıyorduk daha öncede bu tarz anime serverleriyle de uğraşmış bir serveriz. Bu projeyi hayata geçirebilir miyiz diye biraz düşündük ve bu projeye başlamaya karar verdik yaklaşık bu projeyle 2 haftadır uğraşıyoruz. Şimdi biraz serverden bahsedelim.

IP: 107.174.19.145:25565
VERSİYON: 1.10

Server Facebook Grubu: https://www.facebook.com/groups/1521983648072572/ (Saati Saatine Gelişmeleri Buradan Takip Edebilirsiniz)
Server Site: Çok Yakında Eklenicek

- GEMİ SÜRME NASIL OLUCAK , GEMİ NASIL SAHİPLENİCEZ ? -
Gemileri ships pluginiyle kullanıcaksınız tabela yardımıyla istediğiniz büyüklükte ki gemiyi hareket ettirebilceksiniz. Gemi sahiplenmeye gelirsek hikaye modu size başlangıçta küçük boy bir gemi vericek sizde o gemiyle adalara yolculuk yapabilceksiniz daha sonradan kazandığınız oyun içi paralarla ve görev başarımlarıyla farklı gemiler satın alabilceksiniz. Kendi geminizi ne yazık ki tasarlayamıcaksınız şuanlık belli gemiler olucak küçük boy orta boy büyük boy şeklinde.
- BAŞLANGIÇTA HANGİ SINIFLAR OLUCAK, NE YAPICAZ ? -
Başlangıçta sizi bir hapishane gibi bi yerde başlatıcak ve hikaye moduyla korsan veya marineye katılmak isteyip istemediğini sorucak tarafınızı seçtikten sonra ise eğer korsan derseniz hapishaneden zorla kaçıcaksınız eğer marine derseniz en yakın marine kalelerinden birinde oyuna başlıcaksınız. Korsan seçtiniz diyelim sizi luffynin doğup büyüdüğü adaya atıcak orada size oyunu anlatan görevler olucak gemi sürmei anlatan ve bir kaç eşya sahiplendiren ilk başlangıçta tamamen hiçbir şeysiz doğucaksınız görevlerden kılıç ve bir kaç zırh elde ediceksiniz yemek vb. ardından size diğer adaların haritası verilicek ve bu haritalardaki kordinatlarla geminizle o adaları bulmaya çalışıcaksınız bu şekilde korsanlar ada ada dolaşıp dungeonlara girip ödülleri alabilcekler. Marineye gelirsek başladığınız yerde gene çıplak olarak başlıcaksınız ve bir kaç marine askeri size oyunu öğreticek bir kaç techizat vericekler vb. ardından size ilk görevinizi vericek ve o görev luffynin doğduğu adaya gidip yeni başlayan korsanları yakalatmak olucak korsanlar bu yüzden işlerini hızlı bitirip farklı adalara açılmalı bu başlangıçtı gerisi artık size kalıyor.
- MEYVE VE HAKİ GÜCÜ NASIL KAZANICAZ -
Tüm meyveler adalarda saklı olucak isterseniz meyveleri arayıp bulucaksınız veya parayla satın alabilceksiniz. Meyveyi yedikten sonra animede ki gibi denizde yüzemiceksiniz girdiğiniz gibi dibe batıp boğulucaksınız. İlk meyveyi yediğinizde size 2 kullanılabilir güç gelicek bu güçler sınırsız olmucak süreli olucak ama tabi narutoda ki jutsular kadar fazla süreli değil 9 ila 12 saniye arası daha sonradan level atlayarak meyvelerinizi güçlendirebilceksiniz yeni meyve güçleri açabilceksiniz. Bu level dediğim olay her meyveye özel bir olay mesela gomu gomu no mi yediniz gomu gomu no mi Lvl.1 yazıcak farklı düşman öldürdükçe ve görev yaptıkça bu level miiktarı artıcak ve farklı güçler açıcaksınız. Hakiye gelirseniz haki oyun içi levelinize göre güç göstericek Haki ilk 30 Levelde açılıcak 50. Levelde ise kral hakisine sahip olma şansınız olucak mesela 50 level olmuş 4-5 kişi bir anda vs attırılcak ve kazanana kral hakisi verilicek gibi. Hakilerinde kendine özel leveli olucak bu leveller sayesinde hakiniz git gide güçlenicek.
- ADALARA NASIL GİDİCEZ , ADALARI ELE GEÇİREBİLCEK MİYİZ ? -
Adalara harita ve kordinat yardımıyla gidebilceksiniz adadan adaya uzaklık yaklaşık 5-30 dakika arası gitmeniz baya zorlu olucak yolda karşılaşıcağınız düşmanlarıda sayarsak baya eğlenceli olucak. Adaları ele geçirme konusuna gelirsek buda belli bir levelden sonra mümkün olucak mesela sen diceksin ki ben goa kingdom ele geçirmek istiyorum ve adaya giriş yapıcaksın o sıradada marineler sana engel olucak eğer o adada ki marineleri devirebilirsen veya sana karşı çıkan düşman korsanlarını o ada senin olucak tabi bu adminler tarafından düzenlenen versuslar olucak admin gözetiminde olup kazanan tarafa ada verilicek gibi ve bu adaları tekrar ele geçirmek 1 haftada 1 kere olucak genede sizin meydan okumanıza bağlı bir şey
- LEVEL SİSTEMİ NASIL OLUCAK LEVEL XP NASIL KAZANICAZ ? -
Level xp her türlü şeyden kazanabilceksiniz öldürdüğünüz düşmandan, yaptığınız görevden, girdiğiniz dungeonlar,etkinlikler vb. Level atladıkça haki gücüne yaklaşıcaksınız ve her 5 levelde bir farklı bir ödülle karşılaşıcaksınız.
- KORSANLARIN BAŞINDA Kİ ÖDÜLLER NASIL OLUCAK ? -
Level miktarına göre korsanın başında ki ödül artıcak bunu normalde öldürdüğü adam başına yapıcaktım ama birçok bug ortaya çıkar diye level en mantıklısı oldu her 5 levelde bir kafada ki ödül artıcak bu ödülleri almak için korsanı yakalatmanız gerekicek. Marine yakaladığında size ödül gelicek bir kısmıda marineden yakalayana gidicek.
- DENİZCİLER KORSANLARI NASIL YAKALICAKLAR ? -
Korsanları yakalamak için öldürmeniz gerekicek eğer korsanları öldürürseniz korsanlar otomatik olarak hapise giricek ve hapise girdikten sonra bir kaç saat orada kalma cezaları olucak büyük ödüllü korsanların da levellerinden kayıpları olabilir veya eşyalarından.
- YAŞAM NASIL OLUCAK ? -
İstediğiniz adadan belirli evleri alıp yaşayabilirsiniz isterseniz sakin bir one piece hayatı sürdürebilirsiniz normal işlerde çalışıp arada bir denizcilere katılıp korsan temizlemeye katılabilirsiniz o size kalmış bir şey.
- YENİ DÜNYAYA NASIL GEÇİŞ YAPICAZ ? -
Plugin sayesinde deniz altına girmek mümkün bu deniz altına girişler haftada 1 kere açılıcak deniz altına geminizle batabilceksiniz tabi deniz altında gemiyi kullanmak epey bir zor olucaktır. Gemiyle girdikten sonra da denizin altında olan balık adam adasına giriceksiniz.
- KORSANLAR KRALI NASIL OLABİLİRİZ ? -
Korsanlar kralı ilk 100 level olan kişiye verilicek ondan sonra gelen 100 levellerse meydan okumalarla korsanlar kralı olabilcek.
- TAYFA SINIRI NE KADAR OLUCAK ? İTTİFAK KURABİLCEK MİYİZ ? -
Tayfa sınırı 5 Olucak ve ittifak kurabilceksiniz tabi büyük korsanalara karşı bu ittifakı kurabilirsiniz mesela 2 ayrı gemide 5 5 ayrı arkadaşlar önüne geleni batıramıcak sadece büyük tayfalara saldırmak için ittifak kurabilirsiniz öyle 2-3 kişi takılan oyuna yeni başlayan kişilere ittifakla saldırmanız yasak olucak.
- GEMİ İÇİ GÜLLELER NASIL OLUCAK ? -
3D modelle cannon yaptık ve bu cannonlar gülle şeklinde tnt fırlatıcak ve karşıdaki gemiye hasar verebilcek hasar değilde daha çok karşıdaki oyuncuları öldürücek denilebilir gemi parçalanmayı yapmayı düşünmüyorum tabi bu açılışa kadar değişebilir belli olmaz.
- AMİRAL NASIL OLABİLİRİZ ? -
Amiralde korsanlar kralı gibi ilk 100 level gelen denizciye verilicek ardın gelen 100 levellerde bu amirallere meydan okuyup yerlerini alabilcekler.
Şuanlık aklıma gelen soru cevaplar bunlar aklınızda hala soru kaldıysa sorabilirsiniz cevaplarım

Toplam harita boyutu 3 GB harita oldukça büyük adalar arası yolculuklar yaklaşık 15-30 dakika arasında sürmekte bu kadar büyük bir haritada adaları nasıl bulucaz derseniz kordinatlar sayesinde adaları bulabilceksiniz.

GRAY TERMİNAL

GOA KİNGDOM

FOOSHA VİLLAGE

ALVİDA HİDEOUT

SHELL TOWN

ORANGE TOWN

SYRUP VİLLAGE

BARATİE

ARLONG PARK

KOKOYASHİ VİLLAGE

GOSA VİLLAGE

LOGUE TOWN

East Blue Tamamen Bitti! Sırada Grandline!

Texture çalışmaları hala devam ediyor. Tamamen bitiş zamanı hala belli değil.

Server hala yapım aşamasında Kapalı Beta açılışı 5 Eylül Akşam 20:00'da Yapılacak. Her hafta konuyu güncellicez ve yapılan yenilikleri eklicez.

- BAŞVURU FORMU -
Adınız:
Minecraft Kullanıcı Adınız:
Oyun İçi Rol İsminiz:
Günlük Online Süre:
Bildiğiniz Rol Komutları:
Daha Önce RPG Serverlerde Yer Aldınız Mı ?:
Tayfanızla Yoldayken Bir Gemiyle Karşılaştınız Aranızda ki geçicek savaş diyaloğunu yazınız: (Örnek: + Bize Yaklaşan Düşman Gemisi Var! - Hemen Harekete Geçin Asla Kaybetmek Yok!)

- BAŞVURU FORMLARINI NEREYE ATMALIYIZ ? -
https://www.facebook.com/groups/1521983648072572/?ref=bookmarks Grubumuza girip başvuru formunuzu paylaşabilirsiniz paylaştığınız başvuru formları sadece yöneticiler tarafından okunucaktır eğer facebook kullanmıyorsanız forum profilimede özelden mesaj olarak atabilirsiniz

Şuanlık serverde ki gelişmeler bunlar eğer sizlerinde tavsiyeleri varsa lütfen tavsiye vermekten çekinmeyin.

Son düzenleme:

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Şey, Güzel konuda bunun tamamını nasıl yazdın aşağıya inene kadar sıkıldım :D. Sizin türk olduğunuzu bilmiyordum. Başarılar.

Chrinx

Marangoz
En iyi cevaplar
0
One piece ilk izlediğim animedir heyecanla bekliyoruz.

emrekante

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel bir rpg sunucu başarılarınızın devamını dilerim ...

Draz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Şey, Güzel konuda bunun tamamını nasıl yazdın aşağıya inene kadar sıkıldım :D. Sizin türk olduğunuzu bilmiyordum. Başarılar.
Baya süredir globalda yer alıyorduk türk serverlerine geri döndük. Umarım Türkiye sunucularında daha rahat ederiz

Zergi

ingilizce havalı söz ;D
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çok güzel olucak gibi görünüyor ama sadece sizin de diğer sunuculardan bir farkınız olsun. Yeni şeyler eklemelisiniz bence.

MrTeenLe

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Kusura bakmayın amacım konuyu ve sunucuyu baltalamak değil ancak önceki naruto-fairy tail sunucularında olduğu gibi online sayısı 5ten yukarı olmayacak.Nereden biliyorsun diye soracak olacaksınız şundan biliyorum.Sunucuya giriyoruz tamam her şey güzel tarafımız seçiyoruz o da güzel gemi sürmeyi öğreneceğiz harika ada bulacağız peki buna da tamam e ondan sonra? Daha sonra ne olacak? İnsanlar bir süre sonra boş boş dolaşmaya başladığında online sayısı büyük bir düşüşe geçecek.En az 1 ay içerisinde bu dediklerim olacak ve sunucu terkedilmiş bir kasabaya dönüşecek.

Cazcez

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Kusura bakmayın amacım konuyu ve sunucuyu baltalamak değil ancak önceki naruto-fairy tail sunucularında olduğu gibi online sayısı 5ten yukarı olmayacak.Nereden biliyorsun diye soracak olacaksınız şundan biliyorum.Sunucuya giriyoruz tamam her şey güzel tarafımız seçiyoruz o da güzel gemi sürmeyi öğreneceğiz harika ada bulacağız peki buna da tamam e ondan sonra? Daha sonra ne olacak? İnsanlar bir süre sonra boş boş dolaşmaya başladığında online sayısı büyük bir düşüşe geçecek.En az 1 ay içerisinde bu dediklerim olacak ve sunucu terkedilmiş bir kasabaya dönüşecek.
Bayabi kişi grupta geliceğini bildirdi ve karakter alanlarda bolca var bu paranın bir kısmıda reklama gideceğinden oyuncu sayısında azalma olacağını zannetmiyorum

Draz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yorumunu kesinlikle baltalama olarak görmüyorum kesinlikle haklısın ama daha öne sürmediğimiz sizle paylaşmadığımız birçok güncelleme var bu yazdıklarım sadece kapalı beta açılış için olan sistemler ve bunların en az 1 ay oyuncuları aktif tutucağını düşünüyorum birçok dungeon birçok ada birçok etkinlik ve birçok zorlu level sistemiyle serverin bağımlısı olucağının garantisini veriyorum :D Merak etmeyin bu server diğer naruto serveri gibi olmucak çünkü one piece çok kapsamlı bir anime ve öne sürebilceğimiz çok fazla sistemimiz var umarım beklediğiniz gibi olmaz istediğiniz bir sunucuyu karşınıza çıkarabiliriz

tabi sunucunun 5 oyuncudan yukarı olmucağı kısmını yanlış buluyorum ve bu konu hakkında hak vermiyorum. Şimdiden 40'ı geçkin başvuru geldi bile bence hiç tahmin etmediğimiz rakamlara ulaşıcaz

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
Şahsen aşırıı derecede uzun olduğunu düşündüğüm, ve bu yüzden de izlemeye üşendiğim (Bleach'ı 3 defa bitirmeye üşenmememe rağmen.) bir anime olmasına karşın oldukça iyi görünüyor. Bu arada bence modlu bir sunucu yaparsanız daha hoş olabilir, insanların TP'lenme mantığı ile gemi sürmek isteyeceğini sanmam.

Draz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Şahsen aşırıı derecede uzun olduğunu düşündüğüm, ve bu yüzden de izlemeye üşendiğim (Bleach'ı 3 defa bitirmeye üşenmememe rağmen.) bir anime olmasına karşın oldukça iyi görünüyor. Bu arada bence modlu bir sunucu yaparsanız daha hoş olabilir, insanların TP'lenme mantığı ile gemi sürmek isteyeceğini sanmam.
Modlu sunucularda tek sorun bazı kişilerin bilgisayarı verdiğimiz modları çalıştırmıyor veya clienti desteklemiyor forge kurulmuyor gibi birçok sorun meydana geliyor bu yüzden pek modlu sunucuları desteklemiyorum ama evet gemilerin tplenerek gitmesi yerine modlu çok daha mantıklı olabilirdi