Overwatch Echo, 2020'nin Son Çıkan Kahramanı

bayoreo

the lord of oreos
Mesajlar
423
En iyi cevaplar
10
Beğeniler
784
Puanları
970
Ruh hali
maro-valls-overwatchnewheroeecho.jpgOverwatch Echo, 2020'nin Son Çıkan Kahramanı

Merhaba değerli Forum Gamer ziyaretçileri ve takipçileri. Bu konumda sizlere Overwatch'ın en son çıkan kahramanı Echo'yu tanıtacağım. Bu karakter oyunun dengelerini baya değiştirecek gibi görünüyor. Dilerseniz başlayalım.

Echo'ya bazı animasyonlarda geleceğine dair zaten gönderme yapılmıştı ve bir çoğumuz yeni gelecek olan karakterin Echo olduğunu düşünmüştük. Overwatch 2 trailerında ise tekrardan görmüştük. Ayrıca Overwatch'ın resmi instagram sayfasında bir gönderi bile paylaşılmıştı. Kısacası Echo için oyunculardan beklentiler fazlaydı. Ama yetenekleri oyunun dengesini bozabilecek durumda. Yeteneklerine geçmeden önce son bir şey daha, Echo bir saldırı karakteri. Dilerseniz yeteneklerine bir göz atalım.Echo'nun Yetenekleri

1- Tri-Shot (Sol tık)
Echo üçgen şeklinde tek seferde 3 kere ateş eder. Tek bir isabet 17 can, 3'lü isabet 51 can götürür.

2- Sticky Bombs (Sağ Tık)
Echo bir süre sonra patlayan 6 tane yapışkan bomba fırlatır. Bu yeteneğin bekleme süresi 6 saniyedir.

3- Flight
Echo öne doğru 3 saniye boyunca hızlıca uçar. Havadayken istediği gibi süzülebilir. Bu süre zarfında toplamda 24 metre kat eder. Tekrardan yetenek tuşuna bastığınızda bu yeteneği iptal edebilirsiniz.

4- Focusing Beam
Echo 4 saniye boyunca bir ışın ile rakiplerine saldırır. Bu yetenek herhangi bir şeye saniyede 50 hasar verir. Toplamda 200 canı olan bir karaktere 176 hasar verebilir. Eğer saldırdığı şey (taret ve bariyerlerde buna dahil) %50 canın altındaysa 200 hasar verir. Bu mekaniği öğrenirken kafanız biraz karışabilir, benim de öyle oldu. 192,2 canın altında olan 200 canlı karakterler bu ışında tek seferde ölürler.

5- Duplicate (ultimate)
Evet şimdi Echo'nun en önemli yeteneğine geldik. Echo nişan aldığı hedefe bakarak ultimate'ini kullanırsa o karakterin yerine 15 saniyeliğine geçer. Burada yanlış anlaşılmasın, rakip takımın yerine geçmiyor kendisi karakteri kullanmaya başlıyor. Karaktere geçtiği anda canı fulleniyor ve geçtiği karakterin ultimate dolma süresi 6.5 kat artıyor.

6- Glide (Pasif)
Mercy'de olduğu gibi Echo'da zıplama tuşuna basılı tutarak havada süzülebilir.


Son olarak karakter şu an PTR modunda yani orjinal oyunda henüz yok.
Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim.


 Üst