OverWatch: Sorunları ve Çözümleri

EmirYNGN

Marangoz
Mesajlar
49
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
24
Puanları
150
Merhaba arkadaşlar bu konumuzda sizlere Overwatch sorunları hakkında çözümleri aktaracağız.

Overwatch Yükleme Sorunu

Oyunu yüklemeye çalışırken belirli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunlardan en popüler olanı ekran kartı sorunu. Eğer ekran kartınızın güncellemesini yapmamışsanız oyunu herhangi bir şekilde oynayamazsınız. Bu oyun çıktıktan sonra zaten NVDIA gibi ekran kartı markalarının hepsinin sürücülerine güncelleme geldi ve bundan dolayı ekran kartı güncellemelerini yapmanız gerekiyor.

Overwatch Tam Ekran Sorunu

Overwatch oyununu kurduğunuzda ekran kartının ayarlarından da kaynaklı olarak tam ekran sorunu yaşayabilirsiniz. Bu sorunun ekran kartına girerek oyun ayarlarından da çözebilirsiniz ancak oyun içinden de çözmeniz mümkün. Bunun için sizlere hemen resimli şekilde bir anlatım yapalım.

Oyuna girdikten sonra OPTIONS menüsüne tıklıyoruz.Ayarlar kısmına girdikten sonra zaten DISPLAY MODE kısmından WINDOWED yerine FULLSCREEN seçeneğini seçiyoruz ve sorunumuz çözülüyor.Overwatch Donma Sorunu ÇözümüOyunu oynarken donma ve takılmalar yaşıyorsanız yine oyunun OPTIONS kısmına girdikten sonra GRAPHIC QUALITY kısmından grafik ayarlarını LOW şekline alabiliriz. Böylelikle oyunu kötü kalitede oynarız ancak donma gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Eğer ekran kartınız NVDIA gibi bir şey ise ekran kartına girip oyunlar kısmından oyunu kendisinin optimize etmesini isteyebilirsiniz ve bilgisayara göre en iyi şekilde ayarlamalar yapılacaktır.

Overwatch Görüntü Kalitesi Sorunu

Oyunu oynarken sizinde görmüş olduğunuz üzere bazı kısımlarda oyun kalitesi çok düşüyor. Bunun için aslında OPTIONS kısmına girip GRAPHICS QUALITY kısmını değiştirmekten başka yapabileceğimiz pek bir şey yok. Oyun grafikleri bazı yerlerde kendi kafasına göre değiştiriyor. Sizin ekran kartınız güncelleme sorunu oyunu optimize ederken grafik ayarlarını oldukça düşürmüşse ayarlar kısmından bu sorunu çözmeye çalışın ancak eğer bilgisayarınız sağlam değilse pek bir şey fayda etmeyecektir.
 Üst