Zümrüt Emek 1.20.4 Türk Survival Sunucusu - MC.PROJECTS.GG - GAIA [Anti Xray/Kanlı Ay/Mevsimler/Arkeoloji/Kuşatma/Turf/Kış Tüccarı/Unvanlar ve dahası!]

Konu, 20 Nis 2024 tarihine kadar sabit.

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Build 124:
1.13.2'den sıkıldınız mı? 1.14 sürümünden sunucuya giriş yapabileceksiniz.

> 1.14 sürümü üzerinden sunucuya giriş yapılabilir.
> Goblin Kanı, Ölümyiyen Kanı, Pigman Hatıratı veya End Yapıtaşınız varsa eşyayı envanterinize alıp /fixitem komutunu kullanarak eski özelleştirilmiş eşyanızı yenisiyle değiştiriniz. Birkaç hafta sonra bu komut oyundan kaldırılacaktır.
> Yukardaki özelleştirilmiş eşyalar artık yeniden isimlendirilebilir.
> Yukardaki özelleştirilmiş eşyalar artık daha modern bir görünüme sahip.
> Artık vagonlar bir blokla iç içe sıkıştırılamaz.
> Optimizasyon çalışmaları yapıldı.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Build 124:
1.13.2'den sıkıldınız mı? 1.14 sürümünden sunucuya giriş yapabileceksiniz.

> 1.14 sürümü üzerinden sunucuya giriş yapılabilir.
> Goblin Kanı, Ölümyiyen Kanı, Pigman Hatıratı veya End Yapıtaşınız varsa eşyayı envanterinize alıp /fixitem komutunu kullanarak eski özelleştirilmiş eşyanızı yenisiyle değiştiriniz. Birkaç hafta sonra bu komut oyundan kaldırılacaktır.
> Yukardaki özelleştirilmiş eşyalar artık yeniden isimlendirilebilir.
> Yukardaki özelleştirilmiş eşyalar artık daha modern bir görünüme sahip.
> Artık vagonlar bir blokla iç içe sıkıştırılamaz.
sunucu komplemi 1.14 ? yoksa hala 1.13.2 mi :D 1.14 se Türkiyenin ilk 1.14 sunucusu oldunuz sanırım başarılar .

Emristyy

Overisty Universe
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1.14'e geçerken sıfırlandı mı?

Emristyy

Overisty Universe
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sıfırlanmsı daha ıyı olur yenı kısıler ıcın

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Yok hayır arkadaşlar 1.14 girişleri açıldı sadece, özellikler hala 1.13.2'ye bağımlı.

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Build 125:

>
Nether portalından sadece Köylüler geçebilir.
> Bazı elde edilme yöntemlerinde eski açıklamalara sahip olan özelleştirilmiş eşyalar da güncellendi.
> Balıkçılık yapan kişilere artık deniz ganimetleri daha cömert davranıyor.
> Çeşitli mesajlar güncellendi.
> Başlangıç noktasına birkaç hayvan daha eklendi.

Son düzenleme:

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Build 126:
>
Optimizasyon çalışmaları yapıldı.
> Bazı yazılar güncellendi.
> /etkinlikler arayüzü artık daha modern bir görünüme sahip.
> Ek Drop etkinliği artık parşömen dropları yerine yaşanılan süreye %50 ek süre ekliyor.
> Epey Korkunç Balkabağı artık ek drop etkinliği açıkken balıkçılıktan da elde edilebiliyor.
> Epey Korkunç Balkabağı içeriği değişti. İçerik bilgilerini paylaşmayacağız fakat unvan geliştirme eşyaları da çıkarabiliyor.
> Koşarak zıplarken nadiren Jesus tespitinin yanlış çalışmasına neden olan bir hata düzeltildi.
> 3 blok yükseklikten aşağıya atlarken NoFall tespitinin yanlış çalışmasına neden olan bir hata düzeltildi.
> Bazı blokların yanında dururken IrregularMovements tespitinin yanlış çalışmasına neden olan bir hata düzeltildi.
> Yeniden merdivenlere oturabilirsiniz.

Bishere

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Öncelikle selamlar. Sunucuda sistemleri gözlemleyebileceğim ve kitleyi - sunucuyu inceleyebileceğim yeterli bir süre zarfınca bulundum. Sunucu hakkında yorumumu ve görüşümü sunmak da isterim açıkçası.

Sunucu, Türkiye'de genel olarak açılan diğer hayatta kalma sunucularından farklı olarak yenilikleri takip ederek 1.13.2 gibi bir sürümde bulunuyor ve bu da diğer sunuculardan ayıran en büyük etkeni oluyor diyebilirim. Buna ilave olarak sürümünde getirdiği özelliklerle gerçekten size çok farklı sistemlerle çok farklı bir hayatta kalma deneyimi yaşatıyor. Örnek vermek gerekecek olursa, madende sıradan maden kazarken bir anda arkanızda korkunç bir yaratık belirebilir, sıradan bir gece dışarı çıkarken Kanlı Ay'a denk gelebilir ve dahasını yaşayabilirsiniz.

Bu sistemler ve özellikler olayına girecek olursam eğer yazımın yeticeğini sanmıyorum. Biraz da sunucu kitlesinden ve oyunculardan bahsetmek isterim. Açıkçası sunucuda bulunduğum süreç içerisinde oyuncu kitlesinin bir sorununa rast gelmedim ve gayet güzel bir ortamın da olduğunun farkına vardım. Lakin, ne yazık ki sunucuda yetkili "Personel" olarak görev yapan ( bir nevi rehber olarak da terimlendirebiliriz ) arkadaşların olumsuz yönlerini gördüm. Bu olumsuz taraftandan da bahsedeyim. Sunucuda diğer oyuncularla sohbet ederken, açılan normal ve bir sakıncası bulunmayan bir konuyu böldüklerine rast geldim ve bunu bizzat yaşadım. Fakat buraya kadar bir sorun olmadığını var saydım, devam ettim. İlerleyen saatlerde chatte kaza ile bir cümleyi yanlış yazdım, ardından bunu doğru yazarak düzelttim. Yetkili personel bu konuda emir verici bir üslupla spam yapmamamı söyledi. Bir süre bu konu hakkında konuştuktan sonra, ne yazık ki emir verici üslup kullandığını söylememle başlayan konuşmada "Tartışmayı uzatmak" sebebiyle bir ceza verildi. ( Yusuf isimli bir personeldi, tam ismini hatırlayamıyorum ) Bu durumda da personellerin kendince yetkilerini yine kendi arzularına göre kullanabildiğini görmüş oldum. Kendileri hakkında yapılan bir suçlamayı kısaca kabul etmeyerek konuyu orada kapatıyorlar. Sorun aslında küçük bir sorun olarak görülse de oyuncular arasında sıkıntı yaratabilecek bir durum.

Bu durumların dışında gerçekten sunucu farkındalık yaratan ve oldukça güzel bir sunucu gibi görünüyor. Fakat, bahsettiğim gibi yetkililere el atılması gerekiyor. Keyifli günler diliyorum, başarılar.

Onurbey034

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Öncelikle selamlar. Sunucuda sistemleri gözlemleyebileceğim ve kitleyi - sunucuyu inceleyebileceğim yeterli bir süre zarfınca bulundum. Sunucu hakkında yorumumu ve görüşümü sunmak da isterim açıkçası.

Sunucu, Türkiye'de genel olarak açılan diğer hayatta kalma sunucularından farklı olarak yenilikleri takip ederek 1.13.2 gibi bir sürümde bulunuyor ve bu da diğer sunuculardan ayıran en büyük etkeni oluyor diyebilirim. Buna ilave olarak sürümünde getirdiği özelliklerle gerçekten size çok farklı sistemlerle çok farklı bir hayatta kalma deneyimi yaşatıyor. Örnek vermek gerekecek olursa, madende sıradan maden kazarken bir anda arkanızda korkunç bir yaratık belirebilir, sıradan bir gece dışarı çıkarken Kanlı Ay'a denk gelebilir ve dahasını yaşayabilirsiniz.

Bu sistemler ve özellikler olayına girecek olursam eğer yazımın yeticeğini sanmıyorum. Biraz da sunucu kitlesinden ve oyunculardan bahsetmek isterim. Açıkçası sunucuda bulunduğum süreç içerisinde oyuncu kitlesinin bir sorununa rast gelmedim ve gayet güzel bir ortamın da olduğunun farkına vardım. Lakin, ne yazık ki sunucuda yetkili "Personel" olarak görev yapan ( bir nevi rehber olarak da terimlendirebiliriz ) arkadaşların olumsuz yönlerini gördüm. Bu olumsuz taraftandan da bahsedeyim. Sunucuda diğer oyuncularla sohbet ederken, açılan normal ve bir sakıncası bulunmayan bir konuyu böldüklerine rast geldim ve bunu bizzat yaşadım. Fakat buraya kadar bir sorun olmadığını var saydım, devam ettim. İlerleyen saatlerde chatte kaza ile bir cümleyi yanlış yazdım, ardından bunu doğru yazarak düzelttim. Yetkili personel bu konuda emir verici bir üslupla spam yapmamamı söyledi. Bir süre bu konu hakkında konuştuktan sonra, ne yazık ki emir verici üslup kullandığını söylememle başlayan konuşmada "Tartışmayı uzatmak" sebebiyle bir ceza verildi. ( Yusuf isimli bir personeldi, tam ismini hatırlayamıyorum ) Bu durumda da personellerin kendince yetkilerini yine kendi arzularına göre kullanabildiğini görmüş oldum. Kendileri hakkında yapılan bir suçlamayı kısaca kabul etmeyerek konuyu orada kapatıyorlar. Sorun aslında küçük bir sorun olarak görülse de oyuncular arasında sıkıntı yaratabilecek bir durum.

Bu durumların dışında gerçekten sunucu farkındalık yaratan ve oldukça güzel bir sunucu gibi görünüyor. Fakat, bahsettiğim gibi yetkililere el atılması gerekiyor. Keyifli günler diliyorum, başarılar.

Genel olarak bu sıkıntılar her sunucuda var sen bi kişiye güvenip yetki verirsin işini senin gözünün önünde iyi yapar ama sen sunucudan çıktıktan sonra sunucunun padişahı o olur hele bu tiplerin şöyle özellikleri de vardır eğer karşısındaki kişinin ss alıp admine şikayet etmeyeceğini biliyosa ona karşı egosunu tatmin etmeye bayılır :D

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2

Öncelikle incelemen için teşekkür ederim. Bizim için ekipteki kişinin yönetimdeki muhakeme yeteneği ve çözümleme yapabilme potansiyeli bunlara ek olarak da güvenilirliği önemli. Daha önce herhangi bir mecrada yönetim ekibinde bulunmadıkları için hata yapabilirler benim de proje sahibi olarak görevim onlara yardımcı olmak, tecrübelerimi aktarıp onların da etik olmayan tutumlarda bulunmamalarını sağlamak. Bağlarımızı bir keseceksek de önceden ona defalarca aynı şeyi anlatmış olmamız ve anlattıklarımızdan bir şey çıkaramamış olması gerekiyor.

Tam olarak o anki sohbetteki ilgili personelin üslubunu ya da senin üslubunu bilmiyorum bu sebepten dolayı yorum yapamam. İkinizinde kendinizce haklı yönleriniz olduğuna eminim. Yorumunu okuduktan sonra bir düzenleme daha yaptık ve artık susturulma cezalarından sonra devam edilen tartışmalarda bu otomatik susturma sistemi kullanılacak. Personel ekibindeki herkesin bir potansiyelinin olduğunu düşünüyorum. Sunucunun topluluk yöneticileri olarak daha önceden yaşadığımız tecrübeleri ve yönetim etiklerini biz onlarla paylaştıkça onların da gelişeceğinden şüphem yok. Yaşadığın durum adına üzgünüm, eğer bu tür bir sorun devam ederse benimle iletişime geçersen sevinirim.

Emristyy

Overisty Universe
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1.14e geçmelisiniz bence sizden bunu beklıyorum

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Build 127:
>
Kaplumbağaların chunk canlı limitine takılmamasına neden olan bir hata düzeltildi.
> Oltalar artık daha dayanıklı.
> Artık herhangi bir takas fonksiyonunda envanterde eğer gerekli özelleştirilmiş eşya bulunamıyorsa hangi eşyanın bulunamadığı size mesaj olarak gidiyor.
> Vagonların bir yere sıkışmamasına rağmen silinmesine neden olan bir hata düzeltildi.
> Dinamik etkinlik olarak meydan okuma etkinliği oyuna eklendi.
> Kuşatma modunda çimen de kırılabilir.

Meydan Okuma Etkinliği:
>
Nadiren gözlemlenir.
> Oyun içerisinde meydan okuma etkinliği başladığı zaman tıpkı kanlı ay haberi gibi oyun tarafından bir haber alacaksınız.
> Rasgele mob öldürme ya da blok kırma görevleri verilir.
> Her ilerleme kaydedişinizde ilerleme durumunuz tüm oyunculara duyurulur.
> Birinci olana oyun tarafından verilen haberdeki eşya verilir ve etkinlik biter.
> Görevin süresi yarım saattir. Yarım saat içerisinde birisi meydan okumayı bitiremezse etkinlik zaman aşımına uğrar.
> Kırma görevlerinde her Verimlilik 1 büyüsü için blok kırma puanı 0.20 azalır. Yani blok kırmak 1 puan getirir ama Verimlilik 5'iniz varsa blok başına 0.20 puan alırsınız. Aslında bakarsak meydan okuma etkinliğinde Verimlilik hala daha avantajlı gibi.