Sonsuzluk Taşları | Avengers #YETER

EgeTopal

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sonsuzluk Taşları,Güçleri ve Nerelerde Bulundukları

116739

Sonsuzluk Taşları:
Sonsuzluk Taşları,evrenin yok oluşunda dağılan maddelerin külçelere toplanmasında oluşmuş,ayrıca 4 Evrenin Kurucusu tarafından korunmuştur.Şimdi sonsuzluk taşlarını tanımaya çalışalım,Evrende 6 tane sonsuzluk taşı bulunur bunlar;Uzay Taşı(Mavi Renk),Zihin Taşı(Sarı Renk),Ruh Taşı(Turuncu Renk),Güç Taşı(Mor Renk),Gerçeklik Taşı(Kırmızı Renk) Zaman Taşı(Yeşil Renk) larından oluşur.Şimdi daha detaylı inceleyelim!

Uzay Taşı

116740

Şu an resimde gördüğünüz şey Teserakt ve yıllardır Asgard'da korundu.Teseraktın içinde Uzay Taşı vardır.Şu an da herkesin tanıdığı Captain Marvel karakteri bu taştan güçlerini elde etti.Teserakt ilk önce Buz Devlerindeydi ve Dünyayı ele geçirmeye çalıştılar bu taşta,ve bildiğiniz gibi Asgard Kralı Odin Buz Devlerini alt ettiğinde,Loki ve Teserakt'ı Asgarda götürdü.Güçlerine gelirsek evrende ve galaksideki heryere ışılanabiliyor istediği kişiyi istediği yere ışınlayıp,uçurabiliyor ve son olarakta herkesi dondurabiliyor.

Ruh Taşı

116742

En bilinmeyen ve sırrını koruyan taş,Ruh Taşı.1970 yıllarında RedSkull adlı kişide Thanos gibi taşları toplamaya çalışıyordu,ta ki Ruh Taşını kandırmaya çalışana kadar.Kendisi şu an Ruh Taşının kölesidir.Ruh Taşı Vormirdedir.Alabilmenizin tek yolu sevdiğiniz kişiyi dağdan atmak.Yani "Ruh'a karşılık,Ruh". Güçlerine gelirsek Ruhu ele geçirme,Ruh gücü,Max zıplama,Maniplasyon,Zihin Okuma,Telepati,Ruhu yok etme,vs.

Zihin Taşı
116743

Zihin Taşını ilk olarak Age Of Ultronda görmüştük,Ultron taşı ele geçirip bir android olan Vision'a geçiriyordu.Wanda ve Pietro Maximoff da gücünü bu taştan almıştır.Bu taş Kaos büyüsü,gerçeklikten silme, gerçekliği değiştirme manipüle,telekinezi,telepati, psişik/medyum,ışınlanma,beyin manipülesi , hız gibi özellikler kazandırıyor.Bu taş film de en çok görülen taşlardan biridir.

Gerçeklik Taşı

116749

Gerçeklik Taşı hayranlar tarafından en çok sevilen taşdır desek yanlış olmaz.Gerçeklik Taşı Aether da yıllar boyu saklanıyor.Bu taş yeni bir gerçeklik oluşturabiliyor.Guardians Of Galaxy de çok görmüştük bu taşı aslında.Hatırlayın koleksiyoncunun müzesini evet evet o sahneyi hatırlayın Sonsuzluk Taşları sahnesini Güç Taşı sahnesini.Aslında orada Gerçeklik Taşıda vardı ve kurtulmuştu hala Aether daydı ve Guardians Of Galaxyde Thanos o taşı çalmıştı.Unutmayın taşlar sadece kendi kendini yok edebilir.

Zaman Taşı

116750

Zaman Taşını Doctor Strangeden herkes tanıyordur.Yıllardır Age Of Agamotto ( Agamotto nun Gözü) adlı kolyede saklanıyor.Zaman Taşının kısacası özellikleri Zaman Manipülasyonu,Zamanda Yolculuk,Astral Seyahat,Olasılık Geçmişini Görmek,Zamanı Geri alma,Zamanı ileri alma,İstediği kişiyi Zaman döngüsüne sokma.Gibi şeyler.Kısacası en güçlü taşlardan biri.

Güç Taşı

116752

Son olarakda Güç Taşı,Sonsuzluk Eldivenin en nadirane parçası çünkü,bu taş olmadan diğer taşlar tam potansiyelinde kullanılamaz,elde tutulamaz ve bu yüzdende bir topta Morag da saklanır.Guardians Of Galaksy de Koleksiyoncuda ve Morag da görmüştük bu taşı yine.Bu taşın geçmişi çok uzun değil şu an Morag daki askerler tarafından saklanıyor.Bu taşın özelliklerini saya saya bitiremem.Adından da anlaşılıyor işte Güç Taşı.

Bitiş
Umarım beğenmişsinizdir bu seriye güzel bir focus gelirse devamı gelicektir.

Kaynaklar
youtube.com

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
daha evren yokken o taşlar vardı.

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
İçerik güzel fakat anlatım olarak pek beğenemedim.

Lütfen, noktalama işaretleri kullanalım. -".", ":", ",", ";" gibi-

Inanilmazz

Reelin and Rockin
En iyi cevaplar
0
taşlar yoktu aslında. güçleri vardı. sonra taşa dönüştürüldüler 4 varlık tarafından
Ama nedense bilim kurgu olarak geçmesine rağmen çok uzak duruyor. Gerçekleşme olasılığı neredeyse 0 olacak olan şeyler bilim kurguya girmez ki.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali

EgeTopal

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@AtomyTr sen doğru söylüyorsun. MCU yu ben takip ediyorum ve bunu biliyordum bile bile söylemedim.Ayrıca evren olmadan önce hiçbir şey yoktu.

Protokanda

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Eğer yanlış hatırlamıyorsam evren oluştuğu anda o taşlar belli belirsiz yerlere dağılmıştı. Ne kadar doğru bilmiyorum. :hmm1:
@AtomyTr sen doğru söylüyorsun. MCU yu ben takip ediyorum ve bunu biliyordum bile bile söylemedim.Ayrıca evren olmadan önce hiçbir şey yoktu.
Yanlışsa düzeltin millet doğrusunu okusun. Ben böyle biliyorum yani

Sizi daha da aydınlatayım. Eğer çizgi roman okuyorsanız orada şöyle bir diyalog geçiyordu; "Sonsuzluk taşlarının yaratıcısı ve sahibi Living Turbinal'dır. Taşlar evrenin oluşumu ile aynı anda oluştu.". Tabi ki tam böyle değil fakat hemen hemen aynısı gibi bir cümle geçiyordu. Ek olarak Living Turbinal kimdir diye sorarsanız,

116927

116928

bu abimizdir.

Gücünü merak ederseniz hemen kısa bir örnek ile açıklayayım, Thanos, Sonsuzluk Eldiveni'ni kullanarak evrenleri yok ettiğinde (çizgi romanda) tüm karakterler Thanos'u durdurması için Living Turbinal'e şikayet etmiştir.

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sizi daha da aydınlatayım. Eğer çizgi roman okuyorsanız orada şöyle bir diyalog geçiyordu; "Sonsuzluk taşlarının yaratıcısı ve sahibi Living Turbinal'dır. Taşlar evrenin oluşumu ile aynı anda oluştu.". Tabi ki tam böyle değil fakat hemen hemen aynısı gibi bir cümle geçiyordu. Ek olarak Living Turbinal kimdir diye sorarsanız,
bu abimizdir.

Gücünü merak ederseniz hemen kısa bir örnek ile açıklayayım, Thanos, Sonsuzluk Eldiveni'ni kullanarak evrenleri yok ettiğinde (çizgi romanda) tüm karakterler Thanos'u durdurması için Living Turbinal'e şikayet etmiştir.
thor bunların hepsine tek atar