Oyun Oynarken Pcnin Kapanması

Eren53lü

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Önceki yazdığım yazıyı düzeltmem gerekti kasa en son 1-2 ay önce temizlendi kirden oluşabileceğini sanmıyorum yükledğimiz oyunlardan kaynaklı olabilir mi

( Lol,Mc,Naruto Online,Pes 2017,)

oyunlardan sadece Mc yide açsak ısı artışı 40-47 olarak yükseliyor sona kasada çalışan fan birden durup pc kasası kendini kapatıyor monitör açık olarak kalıyor daha sonra orda kapanıyor

Dün bir süre zaafında Lol oynarken kapandı ve açmaya çalıştığımda fabrika ayarı bölümüne attı atmadan önce bir ekran çıktı

Fan error diye sonra çıkan ekranda 173/81 Temperature diye bir yazı çıktı ( kırmızı olarak) fabrika ayarlarından çıkıp pcye girdiğimde ise bazen kendini otomatik olarak kapatıyor

Pc kapandığında bir ekran gelir ya işte o ekranda entere basınca açılır ve direk kapanır bazen

Virüs veya trojen sıkıntımız yok MyAntivirüs ile tarattık sizce iyi bir virüs temizleme programı mı?

Kasanın 3 etrafıda kapalı sadece bir yeri açık ordada ben oturuyorum genelde çekirdek sigara külleri ile dolu olur masa ve onlarda kasanın üstünü kaplıyor ordan fanı sıkıştırmış olabilirlermi? Kasanın modeli üstü delik delik olduğundan yediğimiz

küçük yiyeceklerin oradan girdiğini düşünüyorum ve tozlaşma o kadar büyük tehdit yaratır mı? Bilgisiyarcıya götürmedende anlayabilirmiyiz sıkıntıyı?

işlemci: AMD fx 6300 six core processer 3.50 GHz

Ram: 8 gb

işlemci türü: 64 bit işlemci

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Sorun yukarıda yazdığınız gibi fanın duruyor olması. Öncelikle fanın neden durduğunu çözmeniz lazım, büyük ihtimal donanımsal sorun yaşıyorsunuz. Farklı bir fan kullanmayı deneyin imkanınız varsa.

Eren53lü

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sitemizdeki trafonun sıkıntılı olmasından prizler sürekli patlıyor bu yüzdende akım koruyuculu priz aldık ve pcmiz için onu kullanıyoruz prize tam 4 adet alet bağlı modem monitör kasa ve ses sistemi yetersiz elektirk olduğunu sanmıyorum güç kaynağıda yeni fanlar biraz eski sıkıntı bu olabilirmi ? ve birazdan içini temizleyecem

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
büyüt ihtimal aşırı ısınma bir diğer ihtimal zamanla zayıflayan güç kaynağı

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
İşlemci zarar görülecek sıcaklığa yakınlaşmaya başladığında ve soğutma yeterli olmadığında otomatik gücü keser. Açtığında da ram içinde kalan bilgilendirme mesajını görürsün. Soğutucunu değiştir, iyi bir soğutma macunu kullan.

Eren53lü

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Fan hızı %20 ve boştayken kasa sıcaklığı 40 derece içi temiz 47 derece oldumu kapanıyor ve fan sesi bir anormal çıkıyor

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Fan hızı %20 ve boştayken kasa sıcaklığı 40 derece içi temiz 47 derece oldumu kapanıyor ve fan sesi bir anormal çıkıyor
İşlemci ısınmaktan PC'yi kapatacak sıcaklığa gelmişse fan %20'den çok daha yüksek RPM'de çalışmalı. Kasa sıcaklığı değil de işlemci sıcaklığını takip et. Bilgisayar açılmadan BIOS ekranına girerek oradan işlemcinin ve anakartın sıcaklığına bakar mısın?