Oyun parasıyla Vip satışı yapma skripti

DarkSword56

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
1
Merhaba değerli forum üyeleri bugün sizlere yararlı olabileceğini düşündüğüm basit bir skript paylaşacağım skript bana aittir biyerden bakmadım. Skriptin amacı oyun parasıyla vip satışı yapma örneğin oyuncu skyblockta para kastı ve bu parasıyla vip almak istiyor bu yazacağım skriptteki komutla yapabilecek. siz vip yazdığım yere kendi vip grubunuzun adını yazabilirsiniz ve parayıda değiştirebilrsiniz. gerekli pluginler skript, vault. ve groupmanager

Kod:
command /vipsatinal:
    trigger:
        if player's balance is greater than greater than 199999:
            execute console command "manuadd %player% vip"
            remove 200000 from player's balance
            send "&8> &2VIP &eüyelik satın alındı."
        else:
            send "&8> &cYetersiz bakiye. 200.000 Para gerekli."

Son düzenleme:

Erkutay_

DragonBlock
En iyi cevaplar
11
Merhaba değerli forum üyeleri bugün sizlere yararlı olabileceğini düşündüğüm basit bir skript paylaşacağım skript bana aittir biyerden bakmadım. Skriptin amacı oyun parasıyla vip satışı yapma örneğin oyuncu skyblockta para kastı ve bu parasıyla vip almak istiyor bu yazacağım skriptteki komutla yapabilecek. siz vip yazdığım yere kendi vip grubunuzun adını yazabilirsiniz ve parayıda değiştirebilrsiniz. gerekli pluginler skript ve vault.

Kod:
command /vipsatinal:
    trigger:
        if player's balance is greater than 200.000:
            send "&c-200.000 Para"
        else:
oyuncudan para almıyo ama bu

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
vault ve herhangi bir scoreboard plugini yükleyip parayı ayarladınızmı?
Kodun içinde direk parayı almıyor.
send "&c-200.000 Para" yazınca parayı alacak değil ya :D
set player's balance to player's balance-200000 ya da remove 200000 from player's balanceeklemeniz lazım.
Ayrıca ...greater than 200000 değil ...greater than 199999 yazın yoksa parası 200k olsa bile almaz 200001 veya daha fazla ise alır.

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
set player's balance to player's balance-200000 ya da remove 200000 from player's balanceeklemeniz lazım.
Ayrıca ...greater than 200000 değil ...greater than 199999 yazın yoksa parası 200k olsa bile almaz 200001 veya daha fazla ise alır.
Katılıyorum, artı olarak noktalama işaretleri, kodda geliştirme ve daha güzel bir konu tasarımı yapmanızı öneririm. İyi akşamlar.

DarkSword56

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
1
hmm anladım ancak bende bu skript sorunsuz çalışıyor

DarkSword56

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
1
Merhaba değerli forum üyeleri bugün sizlere yararlı olabileceğini düşündüğüm basit bir skript paylaşacağım skript bana aittir biyerden bakmadım. Skriptin amacı oyun parasıyla vip satışı yapma örneğin oyuncu skyblockta para kastı ve bu parasıyla vip almak istiyor bu yazacağım skriptteki komutla yapabilecek. siz vip yazdığım yere kendi vip grubunuzun adını yazabilirsiniz ve parayıda değiştirebilrsiniz. gerekli pluginler skript, vault. ve scoreboard

Kod:
command /vipsatinal:
    trigger:
        if player's balance is greater than 200.000:
            send "&c-200.000 Para"
        else:

skripti dediklerinize göre editledim umarım şu an olmuştur :)

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
hmm anladım ancak bende bu skript sorunsuz çalışıyor
Nasıl yani? Kod tamam çalışır onda sıkıntı yokta oyuncunun parasını almaz. Yanlış anladınız sanırım...

remove "&cremove 200000 from player's balance"
Ayrıca bu kısım yanlış olmuş remove 200000 from player's balance olacaktı sadece.
Sanırım skript yazmaya yeni başladınız, herhangi bir yardım gerekirse/sorun olursa discorddan ekleyebilirsin: Lil.Sosig#7850

DarkSword56

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
1
Nasıl yani? Kod tamam çalışır onda sıkıntı yokta oyuncunun parasını almaz. Yanlış anladınız sanırım...

Ayrıca bu kısım yanlış olmuş remove 200000 from player's balance olacaktı sadece.
Sanırım skript yazmaya yeni başladınız, herhangi bir yardım gerekirse/sorun olursa discorddan ekleyebilirsin: Lil.Sosig#7850
evet biraz yenıyım şu an düzelmiştir umarım tekrar editledim

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
evet biraz yenıyım şu an düzelmiştir umarım tekrar editledim
Evet olmuş, eline sağlık ^^
Skript yazmaya devam et, eminim kendini geliştirirsin. Ayrıca kötü diye paylaşmaya da korkma insanlar yanlışlarını düzelttikçe gelişirsin. Ve dediğim gibi herhangi bir sorun varsa/yardım gerekirse discorddan ekleyebilirsin =)

DarkSword56

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
1
Evet olmuş, eline sağlık ^^
Skript yazmaya devam et, eminim kendini geliştirirsin. Ayrıca kötü diye paylaşmaya da korkma insanlar yanlışlarını düzelttikçe gelişirsin. Ve dediğim gibi herhangi bir sorun varsa/yardım gerekirse discorddan ekleyebilirsin =)
tamam teşekkür ederim :)